Wakacyjny konkurs Olympusa - wyniki

Znamy już wyniki wakacyjnego konkursu fotograficznego Olympusa. Zobaczcie, jakie zdjęcia wybrało jury i kto weźmie udział w fotowyprawie do Nepalu. Wśród nagrodzonych jest Anna Kopeć, która za tą samą pracę zdobyła 1. miejsce w II rundzie 5-boju fotopolis.pl w 2011 roku. Gratulujemy!
Dobiegł końca wakacyjny konkurs fotograficzny Olympusa. Główną nagrodą była w nim fotowyprawa do Nepalu, którą wygrały aż 3 osoby! Aby wziąć udział w konkursie, należało polubić fanpage Olympus FOTOLOTNI na Facebooku, a następnie zgłosić swoje zdjęcie z wakacji zgodne z aktualnym motywem przewodnim. Zdjęcia można bylo zgłaszać do 9 września.

Co tydzień jury pod przewodnictwem Marcina Dobasa oraz Fani Olympus FOTOLOTNI (w wyniku głosowania) przyznawali nagrody za najlepsze zdjęcia zgłoszone w danym tygodniu. W finałowym tygodniu spośród autorów zdjęć tygodnia jury wybrało trzech laureatów nagrody głównej - fotowyprawy do Nepalu. Oto oni:

Witek Kaszkin "Fear Of The Dark" (temat: Miejsca magiczne)

Ta iście magiczna sceneria, w której światło zorzy polarnej i księżyca rozprasza samotnemu wędrowcowi lęk przed ciemnością, to w opinii jury kawał solidnej fotograficznej roboty. Dzięki długiej ekspozycji i przemyślanej kompozycji autor pogodził piękne zjawisko atmosferyczne z niegościnnym krajobrazem, przy okazji zapewniając sobie udział w fotowyprawie do innego magicznego miejsca - Nepalu.Anna Kopeć "Opiekunka małp we wrocławskim zoo" (temat: Niezwykłe spotkania)

Choć proste i surowe w formie, zdjęcie to ma wielką siłę wyrazu. Jest wręcz naładowane emocjami, obok których nie sposób przejść obojętnie. Jury ujęła niezwykłość tego wzruszającego, pełnego ciepła i radości spotkania, podkreślona świetną kompozycją, kierującą odbiorcę na obraz dłoni małpy i opiekunki. Autorka ma niewątpliwy talent do wypatrywania niezwykłych obrazów w całkiem zwyczajnych okolicznościach. Na pewno wykorzysta go w Nepalu.Mariusz Potocki "W rytmie żywiołów..." (temat: W rytmie natury)

Pingwiny na wczasach w ciepłych krajach...? Piaszczysta plaża zamiast śniegu i lodu, turkusowe morze przypominające bardziej karaibskie wybrzeże niż zimne antarktyczne wody plus rozglądające się, jakby trochę zdziwione sytuacją pingwiny - autor tego zdjęcia bardzo umiejętnie wywołał u odbiorcy efekt zaskoczenia, pokazując nam, że natura bije często nieprzewidywalnym rytmem. Zaskoczeniem z pewnością nie jest tu jednak werdykt jury, na którym od początku fotografia ta robiła duże wrażenie.Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Szczegóły na Olympus FOTOLOTNI.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Aparaty Fujifilm X-T3 i X-T30 do wygrania w konkursie Grand Press Photo
22 Mar 2019
Fujifilm zostało mecenasem największego w Polsce konkursu fotografii prasowej. Z tej okazji na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają najnowsze aparaty producenta.
0
Art Bibuła - festiwal zinów i photobooków już pod koniec marca w Katowicach
22 Mar 2019
Ponad dwudziestu artystów, osiem spotkań, dwa warsztaty i jedna debata, a do tego setki niezależnych publikacji, których nie zobaczymy w komercyjnym obiegu. Tak zapowiada się pierwszy śląski festiwal zinów, photobooków i małych wydawnictw, który odbędzie się w katowickim Rondzie Sztuki w ostatni weekend marca.
0
Grand Press Photo 2019 czeka na zgłoszenia
22 Mar 2019
Jeszcze tylko przez dwa tygodnie można zgłaszać zdjęcia, reportaże, projekty dokumentalne i książki fotograficzne do Grand Press Photo 2019. Termin składania prac upływa 3 kwietnia o północy.
0
Wesprzyj dodruk książki „Przedmiot rzeczywisty i jego obraz” Witolda Dederki
21 Mar 2019
Podręczniki Witolda Dederki uznawane są za najlepsze polskie książki podejmujące temat sztuki fotograficznej. Niestety nakład niektórych tytułów od dawna jest już wyczerpany. Wydawca właśnie ruszył z kampanią której celem jest dodruk pierwszej części trylogii.
0