Wakacyjny konkurs Olympusa - wyniki

Znamy już wyniki wakacyjnego konkursu fotograficznego Olympusa. Zobaczcie, jakie zdjęcia wybrało jury i kto weźmie udział w fotowyprawie do Nepalu. Wśród nagrodzonych jest Anna Kopeć, która za tą samą pracę zdobyła 1. miejsce w II rundzie 5-boju fotopolis.pl w 2011 roku. Gratulujemy!
Dobiegł końca wakacyjny konkurs fotograficzny Olympusa. Główną nagrodą była w nim fotowyprawa do Nepalu, którą wygrały aż 3 osoby! Aby wziąć udział w konkursie, należało polubić fanpage Olympus FOTOLOTNI na Facebooku, a następnie zgłosić swoje zdjęcie z wakacji zgodne z aktualnym motywem przewodnim. Zdjęcia można bylo zgłaszać do 9 września.

Co tydzień jury pod przewodnictwem Marcina Dobasa oraz Fani Olympus FOTOLOTNI (w wyniku głosowania) przyznawali nagrody za najlepsze zdjęcia zgłoszone w danym tygodniu. W finałowym tygodniu spośród autorów zdjęć tygodnia jury wybrało trzech laureatów nagrody głównej - fotowyprawy do Nepalu. Oto oni:

Witek Kaszkin "Fear Of The Dark" (temat: Miejsca magiczne)

Ta iście magiczna sceneria, w której światło zorzy polarnej i księżyca rozprasza samotnemu wędrowcowi lęk przed ciemnością, to w opinii jury kawał solidnej fotograficznej roboty. Dzięki długiej ekspozycji i przemyślanej kompozycji autor pogodził piękne zjawisko atmosferyczne z niegościnnym krajobrazem, przy okazji zapewniając sobie udział w fotowyprawie do innego magicznego miejsca - Nepalu.Anna Kopeć "Opiekunka małp we wrocławskim zoo" (temat: Niezwykłe spotkania)

Choć proste i surowe w formie, zdjęcie to ma wielką siłę wyrazu. Jest wręcz naładowane emocjami, obok których nie sposób przejść obojętnie. Jury ujęła niezwykłość tego wzruszającego, pełnego ciepła i radości spotkania, podkreślona świetną kompozycją, kierującą odbiorcę na obraz dłoni małpy i opiekunki. Autorka ma niewątpliwy talent do wypatrywania niezwykłych obrazów w całkiem zwyczajnych okolicznościach. Na pewno wykorzysta go w Nepalu.Mariusz Potocki "W rytmie żywiołów..." (temat: W rytmie natury)

Pingwiny na wczasach w ciepłych krajach...? Piaszczysta plaża zamiast śniegu i lodu, turkusowe morze przypominające bardziej karaibskie wybrzeże niż zimne antarktyczne wody plus rozglądające się, jakby trochę zdziwione sytuacją pingwiny - autor tego zdjęcia bardzo umiejętnie wywołał u odbiorcy efekt zaskoczenia, pokazując nam, że natura bije często nieprzewidywalnym rytmem. Zaskoczeniem z pewnością nie jest tu jednak werdykt jury, na którym od początku fotografia ta robiła duże wrażenie.Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Szczegóły na Olympus FOTOLOTNI.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ponad 20 adapterów Kipon do systemów Nikon Z i EOS R już w sprzedaży
19 Paź 2018
Najnowsze pełnoklatkowe systemy bezlusterkowe powoli trafiają pod strzechy fotografów. Jeśli przed zakupem powstrzymuje Was niewielka dostępność szkieł, z odsieczą przychodzą adaptery Kipon.
0
KiiPix - kolejna analogowa drukarka do instaksów. Jeszcze tańsza od wersji Holgi
18 Paź 2018
Kilka dni temu informowaliśmy Was o kickstarterowej kampanii przenośnej drukarki Holga Printer, którą obsłużymy bez jakiegokolwiek źródła prądu. Na tej samej zasadzie bazuje bliźniaczo podobne urządzenie KiiPix, a do tego jest już dostępne na rynku.
0
Upadłość producenta szkieł Meyer Optik Görlitz
18 Paź 2018
W sierpniu informowaliśmy Was o problemach finansowych firmy Net SE, która w ostatnim czasie przywróciła zza grobu takie marki jak Meyer Optik Gorlitz, Schacht czy Oprema Jena. Firma przechodzi proces upadłościowy, a osoby, które zainwestowały w sprzęt prawdopodobnie nie zobaczą ani obiektywów, ani pieniędzy.
0
Fotograficzna kapsuła czasu zakopana w Warszawie. Wiadomość do przyszłych pokoleń zostanie odkryta w 2118 roku
18 Paź 2018
Kapsuły czasu to świetna zabawa, ale i gratka dla przyszłych historyków. Jedna z nich, przy wsparciu Domu Spotkań z Historią, Fujifilm i AD Studio została właśnie zakopana w Warszawie z okazji obchodów 100-lecia wolności Polski.
1