Wakacyjny konkurs Olympusa - wyniki

Znamy już wyniki wakacyjnego konkursu fotograficznego Olympusa. Zobaczcie, jakie zdjęcia wybrało jury i kto weźmie udział w fotowyprawie do Nepalu. Wśród nagrodzonych jest Anna Kopeć, która za tą samą pracę zdobyła 1. miejsce w II rundzie 5-boju fotopolis.pl w 2011 roku. Gratulujemy!
Dobiegł końca wakacyjny konkurs fotograficzny Olympusa. Główną nagrodą była w nim fotowyprawa do Nepalu, którą wygrały aż 3 osoby! Aby wziąć udział w konkursie, należało polubić fanpage Olympus FOTOLOTNI na Facebooku, a następnie zgłosić swoje zdjęcie z wakacji zgodne z aktualnym motywem przewodnim. Zdjęcia można bylo zgłaszać do 9 września.

Co tydzień jury pod przewodnictwem Marcina Dobasa oraz Fani Olympus FOTOLOTNI (w wyniku głosowania) przyznawali nagrody za najlepsze zdjęcia zgłoszone w danym tygodniu. W finałowym tygodniu spośród autorów zdjęć tygodnia jury wybrało trzech laureatów nagrody głównej - fotowyprawy do Nepalu. Oto oni:

Witek Kaszkin "Fear Of The Dark" (temat: Miejsca magiczne)

Ta iście magiczna sceneria, w której światło zorzy polarnej i księżyca rozprasza samotnemu wędrowcowi lęk przed ciemnością, to w opinii jury kawał solidnej fotograficznej roboty. Dzięki długiej ekspozycji i przemyślanej kompozycji autor pogodził piękne zjawisko atmosferyczne z niegościnnym krajobrazem, przy okazji zapewniając sobie udział w fotowyprawie do innego magicznego miejsca - Nepalu.Anna Kopeć "Opiekunka małp we wrocławskim zoo" (temat: Niezwykłe spotkania)

Choć proste i surowe w formie, zdjęcie to ma wielką siłę wyrazu. Jest wręcz naładowane emocjami, obok których nie sposób przejść obojętnie. Jury ujęła niezwykłość tego wzruszającego, pełnego ciepła i radości spotkania, podkreślona świetną kompozycją, kierującą odbiorcę na obraz dłoni małpy i opiekunki. Autorka ma niewątpliwy talent do wypatrywania niezwykłych obrazów w całkiem zwyczajnych okolicznościach. Na pewno wykorzysta go w Nepalu.Mariusz Potocki "W rytmie żywiołów..." (temat: W rytmie natury)

Pingwiny na wczasach w ciepłych krajach...? Piaszczysta plaża zamiast śniegu i lodu, turkusowe morze przypominające bardziej karaibskie wybrzeże niż zimne antarktyczne wody plus rozglądające się, jakby trochę zdziwione sytuacją pingwiny - autor tego zdjęcia bardzo umiejętnie wywołał u odbiorcy efekt zaskoczenia, pokazując nam, że natura bije często nieprzewidywalnym rytmem. Zaskoczeniem z pewnością nie jest tu jednak werdykt jury, na którym od początku fotografia ta robiła duże wrażenie.Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Szczegóły na Olympus FOTOLOTNI.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nowości Lowepro na polskim rynku - 6 nowych plecaków i pokrowce na akcesoria
14 Gru 2018
Lowepro wprowadza na rynek nowe generacje lubianych plecaków ProTactic i Whistler. Ponadto nowe modele Freeline i Powder, a także etui na filtry i karty.
0
Konsola Loupedeck+ teraz także ze wsparciem dla Photoshopa. Pobierz najnowsze oprogramowanie
14 Gru 2018
Producent konsoli Loupedeck udostępnił aktualizację oprogramowania, która pozwala na korzystanie z funkcji urządzenia także w programie Photoshop.
0
Warsztaty Creative Masterclass - zapisy tylko do poniedziałku
14 Gru 2018
Creative Masterclass to wyjątkowe warsztaty oświetleniowe, prowadzone przez Emila Bilińskiego i Piotra Wernera. 19 grudnia w Krakowie zaprezentują swój system pracy i pokażą jak efektywnie pracować z oświetleniem na planie zdjęciowym.
0
Na święta w komplecie: kup wybrane modele Sony w atrakcyjnych fotograficznych zestawach
14 Gru 2018
Firma Fotojoker przygotowała specjalną ofertę na aparaty Sony z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Tylko w tym okresie dostępne będą różne zestawy fotograficzne w promocyjnych cenach, np. A7 II, A7R III czy A6300 w pakiecie z kartą pamięci oraz dodatkową gwarancją. Co więcej, wybrane modele Sony objęte są trwającymi nadal dodatkowymi promocjami, które łączą się ze sobą!
0