Wakacyjny konkurs Olympusa - wyniki

Znamy już wyniki wakacyjnego konkursu fotograficznego Olympusa. Zobaczcie, jakie zdjęcia wybrało jury i kto weźmie udział w fotowyprawie do Nepalu. Wśród nagrodzonych jest Anna Kopeć, która za tą samą pracę zdobyła 1. miejsce w II rundzie 5-boju fotopolis.pl w 2011 roku. Gratulujemy!
Dobiegł końca wakacyjny konkurs fotograficzny Olympusa. Główną nagrodą była w nim fotowyprawa do Nepalu, którą wygrały aż 3 osoby! Aby wziąć udział w konkursie, należało polubić fanpage Olympus FOTOLOTNI na Facebooku, a następnie zgłosić swoje zdjęcie z wakacji zgodne z aktualnym motywem przewodnim. Zdjęcia można bylo zgłaszać do 9 września.

Co tydzień jury pod przewodnictwem Marcina Dobasa oraz Fani Olympus FOTOLOTNI (w wyniku głosowania) przyznawali nagrody za najlepsze zdjęcia zgłoszone w danym tygodniu. W finałowym tygodniu spośród autorów zdjęć tygodnia jury wybrało trzech laureatów nagrody głównej - fotowyprawy do Nepalu. Oto oni:

Witek Kaszkin "Fear Of The Dark" (temat: Miejsca magiczne)

Ta iście magiczna sceneria, w której światło zorzy polarnej i księżyca rozprasza samotnemu wędrowcowi lęk przed ciemnością, to w opinii jury kawał solidnej fotograficznej roboty. Dzięki długiej ekspozycji i przemyślanej kompozycji autor pogodził piękne zjawisko atmosferyczne z niegościnnym krajobrazem, przy okazji zapewniając sobie udział w fotowyprawie do innego magicznego miejsca - Nepalu.Anna Kopeć "Opiekunka małp we wrocławskim zoo" (temat: Niezwykłe spotkania)

Choć proste i surowe w formie, zdjęcie to ma wielką siłę wyrazu. Jest wręcz naładowane emocjami, obok których nie sposób przejść obojętnie. Jury ujęła niezwykłość tego wzruszającego, pełnego ciepła i radości spotkania, podkreślona świetną kompozycją, kierującą odbiorcę na obraz dłoni małpy i opiekunki. Autorka ma niewątpliwy talent do wypatrywania niezwykłych obrazów w całkiem zwyczajnych okolicznościach. Na pewno wykorzysta go w Nepalu.Mariusz Potocki "W rytmie żywiołów..." (temat: W rytmie natury)

Pingwiny na wczasach w ciepłych krajach...? Piaszczysta plaża zamiast śniegu i lodu, turkusowe morze przypominające bardziej karaibskie wybrzeże niż zimne antarktyczne wody plus rozglądające się, jakby trochę zdziwione sytuacją pingwiny - autor tego zdjęcia bardzo umiejętnie wywołał u odbiorcy efekt zaskoczenia, pokazując nam, że natura bije często nieprzewidywalnym rytmem. Zaskoczeniem z pewnością nie jest tu jednak werdykt jury, na którym od początku fotografia ta robiła duże wrażenie.Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Szczegóły na Olympus FOTOLOTNI.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Dziś światowy dzień fotografii. Zobacz, jak zmieniała się na przestrzeni lat
19 Sie 2018
Jak co roku, 19 sierpnia obchodzimy światowy dzień fotografii. To dobra okazja, by przypomnieć sobie, jak to wszystko się zaczeło i jak długą drogę przeszło nasze ulubione medium od czasów pierwszych eksperymentów z camera obscura.
0
Dziś światowy dzień fotografii. Zobacz, jak zmieniała się na przestrzeni lat
19 Sie 2018
Jak co roku, 19 sierpnia obchodzimy światowy dzień fotografii. To dobra okazja, by przypomnieć sobie, jak to wszystko się zaczeło i jak długą drogę przeszło nasze ulubione medium od czasów pierwszych eksperymentów z camera obscura.
0
Dni Fotografii Alternatywnej startują już 20 sierpnia
17 Sie 2018
Nadchodzący festiwal będzie gratką dla wszystkich, którzy tworzą w technikach archaicznych i alternatywnych. Na otwierającej wystawie “Piętno techniki” zobaczymy cykle aż 20 różnych autorów.
0
Adapter Hasselblad XV pozwoli podpiąć ponad 60 klasycznych obiektywów do bezlusterkowego X1D
17 Sie 2018
Na rynek trafił adapter, którzy docenią wszyscy użytkownicy bezlusterkowego aparatu średnioformatowego Hasselblad X1D. Pozwoli on na korzystanie z klasycznych, analogowych szkieł systemu V.
0