5-bój fotopolis.pl 2012 - wyniki I rundy

Dziś roztrzygnęliśmy pierwszą rundę 5-boju fotopolis.pl. Zobaczcie, kto naszym zdaniem najciekawiej zinterpretował jej temat, którym był smak słodki.


18 września poznaliśmy laureatów I rundy tegorocznego 5-boju fotopolis.pl. Oprócz redakcji fotopolis.pl w jury zasiedli: producentka Photoproduction Katarzyna Kaczmarek oraz fotograf Szymon Kobusiński.

Na I rundę nadeszło blisko 350 zdjęć. Tak jak się spodziewaliśmy, większość zdjęć przedstawiała słodycze oraz "słodkie" ujęcia Waszych pociech oraz pupilów. Dzieci, koty i psy zdominowały konkursowe prace. Bez większego problemu wyłoniliśmy kilkanaście prac, które przykuły naszą uwagę mniej standardowym podejściem do tematu. Trzy z nich postanowiliśmy nagrodzić, a kolejne wyróżnić.

Byliśmy zgodni, jeśli chodzi o zwycięzcę. Cykl Joanny Niewiadomskiej przekonał nas swoim surrealistycznym charakterem i humorystycznym podejściem do tematu. Autorka sprawiła, że w przestrzeni miejskiej pojawiły się gigantyczne słodycze do złudzenia przypominające obiekty użyteczności publicznej. W komentarzu do prac pisze, że w ciąży ochota na coś dobrego do jedzenia towarzyszy jej przez cały dzień. Drugie miejsce przypadło w udziale Agnieszce Mroczek, która tak pisze o swojej pracy: Słodycz jest wpisana w kicz, którego celem jest wywoływanie uczucia przyjemności, zwykle kosztem myśli i jakości. Prezentowana praca, słodka jak zapach kwiatów lub różowy błyszczyk do ust, ma zawierać w sobie esencję tego smaku. Autorka doskonale rozumie o czym pisze i potrafi pokazać to na fotografii, za co otrzymała od nas 8 punktów. Na podium trafił również Maciej Ramos. Nadesłane przez niego zdjęcie zwróciło naszą uwagę bardzo dobrą realizacją i zmysłowym charakterem.

Wyróżniliśmy także trzy inne osoby. Michał Szpila pyta, czy zastanawialiśmy się kiedyś kim są osoby po drugiej stronie awatarów? Moja praca jest próbą opowiedzenia czegoś o nich, bez przekraczania jednak granic anonimowości. Zdjęcia przedstawiają osoby biorące udział w internetowej grze "Słodki Flirt", ich prywatną przestrzeń i ich słodkie awatary. Rafał Kurs nadesłał autoportret wykonany w technice wielokrotnej ekspozycji, który spodobał nam się ze względu na swój malarski charakter. Nagrodzona jednym punktem praca Pawła Rajtora to bezpretensjonalna fotografia dziecka.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i liczymy na to, że dalej będę walczyć o Grand Prix. Pozostałym przypominamy, że trwa II runda naszego konkursu, w której do wygrania jest tablet Wacom Intuos 5, statyw Gorillapod Hybrid Grey, drukarka Epson L800 oraz zaawansowany kurs fotografii w Akademii Fotografii. Na Wasze prace czekamy do 4 października 2012. Tym razem proponujemy Wam interpretację smaku słonego. Smacznego!

Informacje o szóstej edycji 5-boju fotopolis.pl znajdziecie w naszym artykule.

Laureaci I rundy otrzymają poniższe nagrody:

Wyniki:
1. miejsce oraz 10 punktów: Joanna Niewiadomska
Joanna Niewiadomska

Joanna Niewiadomska

Joanna Niewiadomska

Joanna Niewiadomska

Joanna Niewiadomska

2. miejsce oraz 8 punktów: Agnieszka Mroczek
Agnieszka Mroczek

3. miejsce oraz 6 punktów: Maciej Ramos
Maciej Ramos

4. miejsce oraz 4 punkty: Michał Szpila
Michał Szpila

Michał Szpila

Michał Szpila

Michał Szpila

5. miejsce oraz 2 punkty: Rafał Kurs
Rafał Kurs

6. miejsce oraz 1 punkt: Paweł Rajtor
Paweł Rajtor

Klasyfikacja po pierwszej rundzie 5-boju 2012 prezentuje się następująco:
  1. Joanna Niewiadomska, 10 pkt.
  2. Agnieszka Mroczek, 8 pkt.
  3. Maciej Ramos, 6 pkt.
  4. Michał Szpila, 4 pkt.
  5. Rafał Kurs, 2 pkt.
  6. Paweł Rajtor, 1 pkt
 
Komentarze
Polecane artykuły
Yongnuo YN 50 mm f/1.4N E - nowy jasny standard do systemu Nikona
21 Sie 2018
Nikoniarze mają się z czego cieszyć. Po wczorajszej premierze szerokokątnego Samyanga, otrzymują kolejny ciekawy obiektyw, który nie nadszarpnie ich budżetu. Oto jasny standard Yongnuo w wersji z bagnetem Nikon F.
0
Samyang AF 14 mm f/2.8 F - szeroki kąt z autofokusem teraz także do aparatów Nikon
20 Sie 2018
Na początku stycznia Samyang pokazał pierwszy w swojej historii obiektyw z autofokusem do lustrzankowego systemu Canon EF. Teraz w ofercie pojawiła się także długo oczekiwana wersja dla nikoniarzy.
0
TiFF Festival 2018 rusza już 6 września - wszystko, co chcielibyście wiedzieć o współpracy artystycznej
20 Sie 2018
Jak co roku, wrzesień upłynie pod znakiem wrocławskiego TIFF Festival. Tym razem organizatorzy wzięli na warsztat temat współpracy w sztuce. Oprócz wystaw, na odwiedzających czeka sekcja publikacji, szeroki wachlarz warsztatów i dyskusji, a także kooperacyjna przestrzeń Festival Lab, gdzie uczestnicy będą mieli okazję wymieniać się doświadczeniami.
0
Fotografowie opisują pierwsze wrażenia z użytkowania nadchodzącego bezlusterkowca Nikona
20 Sie 2018
Do premiery pierwszego pełnoklatkowego bezlusterkowca Nikona pozostały raptem 3 dni. Czy też czekacie z zapartym tchem? W najnowszym i prawdopodobnie ostatnim już filmie promocyjnym, o pracy z aparatem opowiadają fotografowie, którzy mieli już okazję robić nim zdjęcia.
1