5-bój fotopolis.pl 2012 - wyniki I rundy

Dziś roztrzygnęliśmy pierwszą rundę 5-boju fotopolis.pl. Zobaczcie, kto naszym zdaniem najciekawiej zinterpretował jej temat, którym był smak słodki.


18 września poznaliśmy laureatów I rundy tegorocznego 5-boju fotopolis.pl. Oprócz redakcji fotopolis.pl w jury zasiedli: producentka Photoproduction Katarzyna Kaczmarek oraz fotograf Szymon Kobusiński.

Na I rundę nadeszło blisko 350 zdjęć. Tak jak się spodziewaliśmy, większość zdjęć przedstawiała słodycze oraz "słodkie" ujęcia Waszych pociech oraz pupilów. Dzieci, koty i psy zdominowały konkursowe prace. Bez większego problemu wyłoniliśmy kilkanaście prac, które przykuły naszą uwagę mniej standardowym podejściem do tematu. Trzy z nich postanowiliśmy nagrodzić, a kolejne wyróżnić.

Byliśmy zgodni, jeśli chodzi o zwycięzcę. Cykl Joanny Niewiadomskiej przekonał nas swoim surrealistycznym charakterem i humorystycznym podejściem do tematu. Autorka sprawiła, że w przestrzeni miejskiej pojawiły się gigantyczne słodycze do złudzenia przypominające obiekty użyteczności publicznej. W komentarzu do prac pisze, że w ciąży ochota na coś dobrego do jedzenia towarzyszy jej przez cały dzień. Drugie miejsce przypadło w udziale Agnieszce Mroczek, która tak pisze o swojej pracy: Słodycz jest wpisana w kicz, którego celem jest wywoływanie uczucia przyjemności, zwykle kosztem myśli i jakości. Prezentowana praca, słodka jak zapach kwiatów lub różowy błyszczyk do ust, ma zawierać w sobie esencję tego smaku. Autorka doskonale rozumie o czym pisze i potrafi pokazać to na fotografii, za co otrzymała od nas 8 punktów. Na podium trafił również Maciej Ramos. Nadesłane przez niego zdjęcie zwróciło naszą uwagę bardzo dobrą realizacją i zmysłowym charakterem.

Wyróżniliśmy także trzy inne osoby. Michał Szpila pyta, czy zastanawialiśmy się kiedyś kim są osoby po drugiej stronie awatarów? Moja praca jest próbą opowiedzenia czegoś o nich, bez przekraczania jednak granic anonimowości. Zdjęcia przedstawiają osoby biorące udział w internetowej grze "Słodki Flirt", ich prywatną przestrzeń i ich słodkie awatary. Rafał Kurs nadesłał autoportret wykonany w technice wielokrotnej ekspozycji, który spodobał nam się ze względu na swój malarski charakter. Nagrodzona jednym punktem praca Pawła Rajtora to bezpretensjonalna fotografia dziecka.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i liczymy na to, że dalej będę walczyć o Grand Prix. Pozostałym przypominamy, że trwa II runda naszego konkursu, w której do wygrania jest tablet Wacom Intuos 5, statyw Gorillapod Hybrid Grey, drukarka Epson L800 oraz zaawansowany kurs fotografii w Akademii Fotografii. Na Wasze prace czekamy do 4 października 2012. Tym razem proponujemy Wam interpretację smaku słonego. Smacznego!

Informacje o szóstej edycji 5-boju fotopolis.pl znajdziecie w naszym artykule.

Laureaci I rundy otrzymają poniższe nagrody:

Wyniki:
1. miejsce oraz 10 punktów: Joanna Niewiadomska
Joanna Niewiadomska

Joanna Niewiadomska

Joanna Niewiadomska

Joanna Niewiadomska

Joanna Niewiadomska

2. miejsce oraz 8 punktów: Agnieszka Mroczek
Agnieszka Mroczek

3. miejsce oraz 6 punktów: Maciej Ramos
Maciej Ramos

4. miejsce oraz 4 punkty: Michał Szpila
Michał Szpila

Michał Szpila

Michał Szpila

Michał Szpila

5. miejsce oraz 2 punkty: Rafał Kurs
Rafał Kurs

6. miejsce oraz 1 punkt: Paweł Rajtor
Paweł Rajtor

Klasyfikacja po pierwszej rundzie 5-boju 2012 prezentuje się następująco:
  1. Joanna Niewiadomska, 10 pkt.
  2. Agnieszka Mroczek, 8 pkt.
  3. Maciej Ramos, 6 pkt.
  4. Michał Szpila, 4 pkt.
  5. Rafał Kurs, 2 pkt.
  6. Paweł Rajtor, 1 pkt
 
Komentarze
Polecane artykuły
Żyjesz z pasją? Pokaż ją z Samyangiem AF 14 mm f/2.8 i wygraj swój własny egzemplarz
20 Paź 2018
Wspólnie z Foto-Techniką, wyłącznym dystrybutorem marki Samyang w Polsce, wystartowaliśmy z wyjątkowym konkursem, w którym będziecie mogli sprawdzić w boju wysokiej jakości, szerokokątny obiektyw Samyang AF 14 mm f/2.8. Autor najlepszego testu otrzyma swój własny egzemplarz tego modelu z mocowaniem Nikon lub Canon.
0
Zawiedzeni możliwościami filmowymi Canona EOS R? Magic Lantern już nad nim pracuje
19 Paź 2018
Oprogramowanie Magic Lantern znane jest chyba wszystkim, którzy na przestrzenie ostatniej dekady zgłębiali temat filmowania lustrzankami Canona. W przypadku niektórych modeli pozwala ono diametralnie rozszerzyć możliwości filmowe aparatu. Teraz jego twórcy biorą na warsztat model EOS R.
1
Magda Franczak, „Kaduk“ - najnowsza wystawa w ramach projektu „Żywe Archiwa”
19 Paź 2018
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na kolejną odsłonę projektu „Żywe Archiwa”. Nowa wystawa „Kaduk“ jest pod wieloma względami inna od wcześniejszych. Magdalena Franczak podjęła się reinterpretacji zbioru anonimowych portretów ocalonych od zapomnienia.
0
Amundsen Photo Awards - pozostał miesiąc na zgłaszanie prac
19 Paź 2018
“Poszukujemy zdjęć nietuzinkowych, odkrywających nieznane, wyjątkowych w formie i przekazie. Nie tylko z najodleglejszych zakątków świata” - mówią organizatorzy konkursu. Amundsen Photo Awards czeka na zgłoszenia jeszcze do 18 listopada.
0