5-bój fotopolis.pl 2012 - wyniki I rundy

Dziś roztrzygnęliśmy pierwszą rundę 5-boju fotopolis.pl. Zobaczcie, kto naszym zdaniem najciekawiej zinterpretował jej temat, którym był smak słodki.


18 września poznaliśmy laureatów I rundy tegorocznego 5-boju fotopolis.pl. Oprócz redakcji fotopolis.pl w jury zasiedli: producentka Photoproduction Katarzyna Kaczmarek oraz fotograf Szymon Kobusiński.

Na I rundę nadeszło blisko 350 zdjęć. Tak jak się spodziewaliśmy, większość zdjęć przedstawiała słodycze oraz "słodkie" ujęcia Waszych pociech oraz pupilów. Dzieci, koty i psy zdominowały konkursowe prace. Bez większego problemu wyłoniliśmy kilkanaście prac, które przykuły naszą uwagę mniej standardowym podejściem do tematu. Trzy z nich postanowiliśmy nagrodzić, a kolejne wyróżnić.

Byliśmy zgodni, jeśli chodzi o zwycięzcę. Cykl Joanny Niewiadomskiej przekonał nas swoim surrealistycznym charakterem i humorystycznym podejściem do tematu. Autorka sprawiła, że w przestrzeni miejskiej pojawiły się gigantyczne słodycze do złudzenia przypominające obiekty użyteczności publicznej. W komentarzu do prac pisze, że w ciąży ochota na coś dobrego do jedzenia towarzyszy jej przez cały dzień. Drugie miejsce przypadło w udziale Agnieszce Mroczek, która tak pisze o swojej pracy: Słodycz jest wpisana w kicz, którego celem jest wywoływanie uczucia przyjemności, zwykle kosztem myśli i jakości. Prezentowana praca, słodka jak zapach kwiatów lub różowy błyszczyk do ust, ma zawierać w sobie esencję tego smaku. Autorka doskonale rozumie o czym pisze i potrafi pokazać to na fotografii, za co otrzymała od nas 8 punktów. Na podium trafił również Maciej Ramos. Nadesłane przez niego zdjęcie zwróciło naszą uwagę bardzo dobrą realizacją i zmysłowym charakterem.

Wyróżniliśmy także trzy inne osoby. Michał Szpila pyta, czy zastanawialiśmy się kiedyś kim są osoby po drugiej stronie awatarów? Moja praca jest próbą opowiedzenia czegoś o nich, bez przekraczania jednak granic anonimowości. Zdjęcia przedstawiają osoby biorące udział w internetowej grze "Słodki Flirt", ich prywatną przestrzeń i ich słodkie awatary. Rafał Kurs nadesłał autoportret wykonany w technice wielokrotnej ekspozycji, który spodobał nam się ze względu na swój malarski charakter. Nagrodzona jednym punktem praca Pawła Rajtora to bezpretensjonalna fotografia dziecka.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i liczymy na to, że dalej będę walczyć o Grand Prix. Pozostałym przypominamy, że trwa II runda naszego konkursu, w której do wygrania jest tablet Wacom Intuos 5, statyw Gorillapod Hybrid Grey, drukarka Epson L800 oraz zaawansowany kurs fotografii w Akademii Fotografii. Na Wasze prace czekamy do 4 października 2012. Tym razem proponujemy Wam interpretację smaku słonego. Smacznego!

Informacje o szóstej edycji 5-boju fotopolis.pl znajdziecie w naszym artykule.

Laureaci I rundy otrzymają poniższe nagrody:

Wyniki:
1. miejsce oraz 10 punktów: Joanna Niewiadomska
Joanna Niewiadomska

Joanna Niewiadomska

Joanna Niewiadomska

Joanna Niewiadomska

Joanna Niewiadomska

2. miejsce oraz 8 punktów: Agnieszka Mroczek
Agnieszka Mroczek

3. miejsce oraz 6 punktów: Maciej Ramos
Maciej Ramos

4. miejsce oraz 4 punkty: Michał Szpila
Michał Szpila

Michał Szpila

Michał Szpila

Michał Szpila

5. miejsce oraz 2 punkty: Rafał Kurs
Rafał Kurs

6. miejsce oraz 1 punkt: Paweł Rajtor
Paweł Rajtor

Klasyfikacja po pierwszej rundzie 5-boju 2012 prezentuje się następująco:
  1. Joanna Niewiadomska, 10 pkt.
  2. Agnieszka Mroczek, 8 pkt.
  3. Maciej Ramos, 6 pkt.
  4. Michał Szpila, 4 pkt.
  5. Rafał Kurs, 2 pkt.
  6. Paweł Rajtor, 1 pkt
Komentarze
Polecane artykuły
Bowens zapowiada powrót z pełną mocą - nowe głowice i szereg akcesoriów
24 Kwi 2019
Drugie życie Bowensa nabiera tempa pod nowym kierownictwem. Producent pokazuje głowicę studyjną i zapowiada nowe akcesoria, które pojawić mają się na przestrzeni bieżącego roku.
0
Bezlusterkowce wygryzają lustrzanki? Zobaczcie czym zrobiono zdjęcia nagrodzone w World Press Photo 2019
24 Kwi 2019
Czy ma znaczenie czym fotografujemy? Wszystko zależy od umiejętności i efektów. Zobaczcie więc, co do pracy wybierają zawodowcy nagrodzeni w tegorocznej edycji World Press Photo.
5
Wiosenne zestawy Irix i Genesis Gear - dla miłośników makro i panoram
24 Kwi 2019
Jeżeli w tym sezonie zamierzaliście poważnie wziąć się za fotografię makro, lub zdjęcia panoramiczne, zestawy Irix i Genesis Gear to coś właśnie dla Was. W ofercie modele 11 mm f/4, 15 mm f/2.4, 150 mm f/2.8 oraz specjalne akcesoria.
0
„Projekt Y“ Marcina Góralskiego to fotograficzna rozprawa o brutalności i zniewoleniu, ale także o kruchości i ulotności ludzkiego życia
24 Kwi 2019
Co oznaczają uniesione ręce? Strach, podporządkowanie a może wręcz przeciwnie są oznaką radości, pewności siebie oraz komfortu? Odpowiedź poznasz już w najbliższy piątek na krakowskim wernisażu „Projektu Y“ Marcina Góralskiego.
1