Polacy nagrodzeni w konkursie Sony World Photography Awards 2012

Znamy zwycięzców tegorocznej edycji Sony World Photography Awards. Miło jest nam poinformować, że w ich gronie znalazło się dwoje polskich fotografów - Jacek Kusz i Kasia Bielska. Docenieni zostali także Paweł Kopczyński i Jan Brykczyński.
Czworo Polaków zostało nagrodzonych w konkursie Sony World Photography Awards 2012. Jacek Kusz zdobył pierwszą nagrodę w kategorii "Natura i dzika przyroda" za serię fotografii pod tytułem "Zoo". Kasia Bielska zwyciężyła natomiast w kategorii "Współczesność" zdjęciami pod tytułem "It's Now or Never" (Teraz albo nigdy). Drugie miejsce w kategorii "Sport" zajął Paweł Kopczyński, a trzecie miejsce w kategorii "Podróż" Jan Brykczyński. Gratulujemy!
Jacek Kusz, kategoria profesjonalna, Natura i dzika przyroda, Sony World Photograpy Awards 2012

Jacek Kusz zrobił swoje zdjęcia we wrocławskim zoo. Fotografował małpy (i inne zwierzęta), próbując pokazać że, ludzie nie są istotami wyższymi niż one, ale że w gruncie rzeczy są im równi. Wszystkie zdjęcia utrzymane są w tradycyjnym, portretowym stylu, w jakim zwykle ukazuje się wizerunki osób.

Jacek Kusz urodził się we Wrocławiu w 1972 r. Zwierzęta zawsze go fascynowały - i to właśnie one znalazły się na jego pierwszych zdjęciach, które robił jako piętnastoletni chłopiec. Później, jako zawodowy fotograf, zajmował się między innymi fotografią mody i zdjęciami wnętrz, jednak ostatnio wrócił do swojej młodzieńczej pasji.
Kasia Bielska, kategoria profesjonalna, Współczesność, Sony World Photography Awards 2012

Kasia Bielska jest dyrektorem artystycznym jednej z działających w Warszawie agencji modelek. Jej zwycięska seria ukazuje fascynację fotografią mody, a zwłaszcza tego, jak wizerunek tworzy historię konkretnej kobiety. Pracując w agencji spotykam się z dziewczętami, dla których praca ze mną jest pierwszym krokiem na drodze do kariery w świecie mody - mówi autorka - To młode osoby, które zmuszone są do przełamania swojego wstydu i do odkrycia w sobie kogoś, kogo dotąd wcale nie znały. Wcześniej nie zdawałam sobie sprawy, że będę miała do czynienia głównie z dziećmi! To, co kiedyś zdarzało się sporadycznie (czyli praca z niepełnoletnimi modelkami), dziś jest normą. Negocjacje niemal każdego większego kontraktu zaczyna się dziś od zdania "Musimy zadzwonić do twojej matki". Wydaje się oczywiste, że coraz częściej to rodzice decydują o tym, że ich dzieci angażują się w świat mody, i że będą w nim grały role dorosłych.

Kusz i Bielska odebrali nagrody - najnowszy sprzęt fotograficzny Sony - podczas gali Sony World Photography Awards w londyńskim hotelu Hilton przy Park Lane.

Pełną listę nagrodzonych znajdziecie na stronie: www.worldphoto.org.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Bezpłatne warsztaty fotografii sensualnej z Arcadiusem Mauritzem
20 Lip 2018
Firma Quadralite, przy współpracy ze sklepem Foto-tip.pl, zapraszają na bezpłatne warsztaty fotografii sensualnej, które poprowadzi polski fotograf portretowy, Arcadius Mauritz.
0
Zostań bohaterem zdjęć Maćka Nabradlika
20 Lip 2018
Rozpoczął się nabór do trzeciej sesji w ramach projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z... vol. 2“. Tym razem możesz stanąć przed obiektywem Maćka Nabradlika. Zgłoszenia są przyjmowane do 4 sierpnia.
0
Fujifilm Fujinon XF 8-16 mm f/2.8 R LM WR - ultraszerokokątny zoom dla wymagających
20 Lip 2018
Ekwiwalent ogniskowych 12-24 mm i stała przysłona f/2.8, uszczelniona magnezowa konstrukcja i układ optyczny zapewniający nieprzeciętną jakość obrazu - to najważniejsze cechy zaprezentowanego dziś Fujinona XF 8-16 mm f/2.8 R LM WR
0
Fujifilm Fujinon XF 200 mm f/2 R LM OIS WR - pierwsze profesjonalne super-telefoto w systemie Fujifilm X
20 Lip 2018
Fotografowie sportu i dzikiej przyrody mogą mieć spore powody do radości. Fujifilm właśnie zaprezentowało Fujinon XF 200 mm f/2 R LM OIS WR - profesjonalne super-telefoto, które wraz z dedykowanym konwerterem da nam ekwiwalent ogniskowej 427 mm.
1