Polacy nagrodzeni w konkursie Sony World Photography Awards 2012

Znamy zwycięzców tegorocznej edycji Sony World Photography Awards. Miło jest nam poinformować, że w ich gronie znalazło się dwoje polskich fotografów - Jacek Kusz i Kasia Bielska. Docenieni zostali także Paweł Kopczyński i Jan Brykczyński.
Czworo Polaków zostało nagrodzonych w konkursie Sony World Photography Awards 2012. Jacek Kusz zdobył pierwszą nagrodę w kategorii "Natura i dzika przyroda" za serię fotografii pod tytułem "Zoo". Kasia Bielska zwyciężyła natomiast w kategorii "Współczesność" zdjęciami pod tytułem "It's Now or Never" (Teraz albo nigdy). Drugie miejsce w kategorii "Sport" zajął Paweł Kopczyński, a trzecie miejsce w kategorii "Podróż" Jan Brykczyński. Gratulujemy!
Jacek Kusz, kategoria profesjonalna, Natura i dzika przyroda, Sony World Photograpy Awards 2012

Jacek Kusz zrobił swoje zdjęcia we wrocławskim zoo. Fotografował małpy (i inne zwierzęta), próbując pokazać że, ludzie nie są istotami wyższymi niż one, ale że w gruncie rzeczy są im równi. Wszystkie zdjęcia utrzymane są w tradycyjnym, portretowym stylu, w jakim zwykle ukazuje się wizerunki osób.

Jacek Kusz urodził się we Wrocławiu w 1972 r. Zwierzęta zawsze go fascynowały - i to właśnie one znalazły się na jego pierwszych zdjęciach, które robił jako piętnastoletni chłopiec. Później, jako zawodowy fotograf, zajmował się między innymi fotografią mody i zdjęciami wnętrz, jednak ostatnio wrócił do swojej młodzieńczej pasji.
Kasia Bielska, kategoria profesjonalna, Współczesność, Sony World Photography Awards 2012

Kasia Bielska jest dyrektorem artystycznym jednej z działających w Warszawie agencji modelek. Jej zwycięska seria ukazuje fascynację fotografią mody, a zwłaszcza tego, jak wizerunek tworzy historię konkretnej kobiety. Pracując w agencji spotykam się z dziewczętami, dla których praca ze mną jest pierwszym krokiem na drodze do kariery w świecie mody - mówi autorka - To młode osoby, które zmuszone są do przełamania swojego wstydu i do odkrycia w sobie kogoś, kogo dotąd wcale nie znały. Wcześniej nie zdawałam sobie sprawy, że będę miała do czynienia głównie z dziećmi! To, co kiedyś zdarzało się sporadycznie (czyli praca z niepełnoletnimi modelkami), dziś jest normą. Negocjacje niemal każdego większego kontraktu zaczyna się dziś od zdania "Musimy zadzwonić do twojej matki". Wydaje się oczywiste, że coraz częściej to rodzice decydują o tym, że ich dzieci angażują się w świat mody, i że będą w nim grały role dorosłych.

Kusz i Bielska odebrali nagrody - najnowszy sprzęt fotograficzny Sony - podczas gali Sony World Photography Awards w londyńskim hotelu Hilton przy Park Lane.

Pełną listę nagrodzonych znajdziecie na stronie: www.worldphoto.org.
 
Komentarze
Polecane artykuły
12-bitowy zapis 8K RAW w nadchodzących aparatach Sony? Producent pracuje nad nowym kodekiem XEVC
19 Gru 2018
Niedawno sieć obiegły plotki na temat nowych matryc Sony, które pozwalać mają na zapis filmów 8K z prędkością 60 kl./s. Teraz światło dzienne ujrzały informacje na temat nowego kodeka, który ma szansę zostać bardzo ciepło przyjętym przez branże wideo. Czy tym zaskoczy nas Sony A7S III?
0
Zamierzasz aplikować do ITF w Opawie? Weź udział w styczniowych konsultacjach
19 Gru 2018
Instytut Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie od lat uważany jest za jedną z najlepszych szkół fotograficznych w Europie. Niestety wielu kandydatów nie przechodzi egzaminów wstępnych przez źle przygotowaną teczkę. W odpowiedzi na ten problem egzaminatorzy zapraszają na konsultacje.
0
Zhiyun Crane 3 LAB - znamy polską cenę gimbala, który ma być furtką do świata zaawansowanej kinematografii
19 Gru 2018
O modelu Zhiyun Crane 3 LAB po raz pierwszy usłyszeliśmy pod koniec ubiegłego miesiąca. Wtedy też producent zaprezentował trzecią generację flagowego stabilizatora, który ma być odpowiedzią na wszystkie zapotrzebowania filmowców. Teraz wiemy już kiedy i w jakiej cenie zadebiutuje on na naszym rynku.
0
Tenba zaprezentowała nową linię odpornych futerałów na obiektywy i dwa pokrowce na akcesoria
19 Gru 2018
Jeśli poszukujesz odpornych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo transportowanego sprzętu, to swój wzrok powinieneś skierować w stronę Ridged Lens Capsules oraz Gear Pouches - najnowszych kolekcji kapsuł i futerałów Tenby.
0