Konkurs Prasowe Zdjęcie Roku rozstrzygnięty

Konkurs na Prasowe Zdjęcie Roku trwał przez wszystkie miesiące 2011 roku. Jury wybierało co miesiąc najlepsze fotografie zrobione przez reporterów i to z nich zostało wybrane zdjęcie, któremu przyznano Grand Prix. Jego zdobywcą został Marek Lasyk z agencji Reporter - autor fotografii Kardynała Dziwisza idącego na wybory.
Skomentuj Kopiuj link
Posłuchaj
00:00

{COP|

fot. Marek Lasyk

Laureatem konkursu został Marek Lasyk z agencji Reporter. Zdjęcie przedstawia Kardynała Dziwisza wracającego z wyborów do parlamentu, odbywających się 9 października b.r. Na fotografii obecny jest również pies przywiązany do słupa w pobliżu lokalu wyborczego. Kardynał poprawiał piuskę, a patrząc na zdjęcie można pomyśleć, że kłania się mijanemu zwierzęciu.

"Wszyscy byli zgodni, że temu zdjęciu należy się nagroda. Jest w nim wszystko, czego się wymaga od fotografii prasowej. Sytuacja jest dobrze zauważona, a fotoreporter zdradził przy okazji, że ma poczucie humoru. To też ważne" - powiedział PAP komisarz konkursu Wojciech Druszcz.

Konkurs na Prasowe Zdjęcie Roku trwał przez wszystkie miesiące 2011 roku. Jury wybierało co miesiąc najlepsze fotografie zrobione przez reporterów i to z nich zostało wybrane zdjęcie, któremu przyznano Grand Prix. Na konkurs nadesłano ok. 2000 prac, spośród których Jury wyróżniło 31 nominacji do nagrody głównej. Rekordową liczbę pięciu wyróżnień otrzymał Andrzej Grygiel z PAP. Wręczenie Głównej Nagrody oraz wyróżnień odbyło się 7 marca b.r. w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie. Oprawę gali stanowiła wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac. Można ją oglądać do końca marca  w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich na ulicy Foksal 3/5 w Warszawie. Głównym celem konkursu było promowanie i rozwijanie fotografii prasowej.

Sponsorzy konkursu: Sigma ProCentrum, Vanguard, Marumi Optical, Lexar, Hähnel, BRE Bank Hipoteczny S.A. Patronat medialny nad konkursem objęli: Polska Agencja Prasowa, Forum Dziennikarzy, Fotopolis.p

Komentarze
Przeczytaj także
Zobacz więcej z tagiem: Klub Fotografii Prasowej
logo logo
Magazyny
Zamów