Konkurs "Fotografia nocna" - wyniki

Liczba zdjęć, które nadesłaliście na konkurs, który ogłosiliśmy niecały miesiąc temu przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Niełatwo było wybrać najlepsze prace, a jednak musieliśmy to zrobić... Zachęcamy do zapoznania się z wynikami konkursu "Fotografia nocna".

Autor: Marcin Grabowiecki

20 Styczeń 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
1 miejsce, Anna Mirgos

Miło nam poinformować o tym, że wybraliśmy laureatów konkursu ""Fotografia nocna": Anna Mirgos;

2 miejsce: Mirek Kaźmierczak;

3 miejsce: Paweł Orłowski]Na konkurs "Fotografia nocna" napłynęło bardzo dużo zgłoszeń. Liczba nadesłanych przez Was zdjęć świadczy o tym, że nasza idea przepadła Wam do gustu, co nas bardzo cieszy. 19 stycznia stanęliśmy przed trudnym zadaniem wyboru zaledwie trzech fotografii. Staraliśmy się wybrać zdjęcia, które odbiegały od schematycznego rozumienia "fotografii nocnej", jaką niewątpliwie były banalne ujęcia miast, ulic, sztucznych ogni, świątecznych dekoracji oraz łabędzi. Szukaliśmy prac, które nie są tylko prostą rejestracją rzeczywistości, ale mówią nam coś więcej o autorze i sposobie w jaki postrzega on świat. Żałowaliśmy tylko, że mało kto odważył się sfotografować ludzi. Prawie nie było zdjęć przedstawiających nocne życie miasta i ludzi tworzących ten świat.

Zwycięzcą naszego konkursu została Anna Mirgos. Jej praca przedstawiająca dinozaura w miejskim środowisku przekonała nas swoim abstrakcyjnym charakterem oraz niepokojącą atmosferą ujętą w surową formę. Fotografia Mirka Kaźmierczaka to świetna obserwacja z życia miasta. Reporterska "klatka" dużo mówi o tym, jak wygląda zima w naszych miastach. Oryginalna kolorystyka wyróżnionego trzecim miejscem zdjęcia skojarzyła nam się z klasykami amerykańskiej fotografii kolorowej. W pracy Pawła Orłowskiego doceniliśmy światło tworzące specyficzną atmosferę.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w naszym konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy.

Zwyciezcy otrzymają poniższe nagrody: - aparat Fuji Instax 210 + weekend w Zakopanem (2 noce dla 2 osób, z wyżywieniem śniadanie + obiadokolacje, wraz z korzystaniem z centrum SPA) w hotelu Nosalowy Dwór Grand (w terminie ustalonym z hotelem);

2 miejsce - aparat Fuji Instax 210;

3 miejsce - aparat Fuji Instax 7S]Wszyscy laureaci dostaną również prezenty od sponsora konkursu - Wina.pl - dystrybutora win Segura Viudas oraz książki wydawnictwa Galaktyka.

2 miejsce, Mirek Kaźmierczak
3 miejsce, Paweł Orłowski
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Przegląd Fotografii Dokumentalnej Tychy Press Photo 2024 - wyniki konkursu i pokaz specjalny Rafała Klimkiewicza
Przegląd Fotografii Dokumentalnej Tychy Press Photo 2024 - wyniki konkursu i pokaz specjalny...
Za nami kolejna edycja konkursu fotografii Prasowej Tychy Press Photo. Zobaczcie najlepsze zdjęcia dokumentalne wykonane przez fotografów z Tych. Na wystawie pokonkursowej zobaczymy...
6
Hasselblad Masters 2023 - wyniki prestiżowego konkursu fotografii artystycznej
Hasselblad Masters 2023 - wyniki prestiżowego konkursu fotografii artystycznej
Za nami kolejna edycja jednego z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych na świecie. Organizowany co 3 lata, prezentuje jedynie kilka projektów odznaczających się...
22
World Sports Photography Awards 2024 - zobacz najlepsze zdjęcia sportowe ostatniego roku
World Sports Photography Awards 2024 - zobacz najlepsze zdjęcia sportowe ostatniego roku
Za nami 5. edycja WSPA - jedynego skupiającego się w całości na fotografii sportowej konkursu o międzynarodowym zasięgu. Oto galeria najlepszych zdjęć sportowych minionego roku.
14
Powiązane artykuły