Spotkanie z Wiktorem Wołkowem w Białymstoku

0
Marta Sinior
21 Kwiecień 2008
Artykuł na: 2-3 minuty
Białostockie Towarzystwo Fotograficzne oraz Koło Antropologii Obrazu Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza 23 kwietnia na kolejne spotkanie z fotografem. Tym razem gościem spotkania będzie Wiktor Wołkow, specjalizujący się w fotografii pejzażu i przyrody Polski północno-wschodniej.
fot. Wiktor Wołkow

Wiktor Wołkow urodził się w 1942 roku w Białymstoku. Jest artystą fotografikiem związanym od początku swojej kariery artystycznej z północno-wschodnią Polską. Jego wielka przygoda z fotografią rozpoczęła się ok. 30 lat temu. Nigdy nie miał nauczyciela. Jest artystą samoukiem. Od 1973 roku jest członkiem Związku Polskich. Przełomowym, w jego życiorysie był rok 1968 i jak sam mówi: To był wspaniały rok: kupiłem doskonały obiektyw 500 mm, o którym marzyłem przez lata, w maju skończyłem z pracą za biurkiem, w której wytrzymałem 6 miesięcy. Studia rzuciłem wcześniej, a zatem cały czas mogłem być w plenerze. Zrobiłem wiele dobrych zdjęć i wysłałem je na liczne wówczas konkursy. Dostałem kilka nagród i doszedłem do przekonania, że z tego wyżyję. Jest autorem około stu wystaw indywidualnych i albumów: WOŁKOW, BIEBRZA, KRZYŻ, SŁOŃCE. Na swoim koncie ma szereg wystaw indywidualnych , m.in.: "Flora i fauna Białostocczyzny" ( 1970 ), "Gawrony" (1970), "Ptak" (1974) , "Bocian" - (1976), "Taki pejzaż” (1976), "Biebrza" (1977), "Potrawka z zająca" (1981), "Pejzaż czarno-biały północno-wschodni" (1983), "Moje loty" (1995). Album autorski: "Wołkow" (1983), "Rok 1963" (1993), "Kraina zielona" (1996), "Biebrza" (1997). Mieszka w Supraślu.


{BLD|Spotkanie: 3 kwietnia 2008 godzina 18.30
Budynek Uniwersytetu przy Placu Uniwersyteckim, sala 108A w Białymstoku.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Zastanawialiście się kiedyś jak powstają studyjne portrety naszych czworonożnych przyjaciół? Zajrzyjcie za kulisy pracy Vincenta Lagrange’a, który opiera na nich swoja...
0
1
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Dzisiejszy świat jest tak przesycony zdjęciami, a uwaga oglądających tak rozproszona, że wypromowanie własnego stylu może wydawać się niemożliwe. Na szczęście takie...
0
0
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Nasza dziennikarka dołącza do Jima Cosseya, by w Parku Narodowym Brecon Beacons nauczyć się robić wspaniałe zdjęcia krajobrazowe.
21
1
Więcej z tagiem: Wiktor Wołkow