Poznaj mistrza fotografii w Białymstoku

Białostockie Towarzystwo Fotograficzne oraz Koło Antropologii Obrazu Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza wszystkich fotografujących na comiesięczne darmowe warsztaty fotograficzne i spotkania autorskie. Najbliższe spotkanie odbędzie się już jutro, 26 marca 2008 roku, a gościem będzie niezależny fotoreporter, wieloletni fotograf "Newsweeka" - Adam Tuchliński.
Jak napisali organizatorzy jest Celem akcji możliwość wymiany doświadczeń, prezentacji swojego dorobku czy też pokazanie ciekawych zjawisk z dziedziny fotografii krajowej. W białymstoku nie ma ani szkoły artystycznej typu ASP, ani galerii fotografii. Pasjonaci fotografii nie mają miejsca, gdzie mogliby zaprezentować swoje prace ani miejsca, gdzie mogliby się spotkać i o fotografii podyskutować. W związku z taką sytuacją Białostockie Towarzystwo Fotograficzne z własnej inicjatywy postanowili zorganizować comiesięczne darmowe spotkania i warsztaty fotograficzne. Nasza inicjatywa jest prezentem dla miasta z okazji 50-lecia BTFu. - napisali organizatorzy. Cel jak i postawa godna pochwały. Trzymamy kciuki za powodzenie przedsięwzięcia!

Gościem najbliższego spotkania będzie Adam Tuchliński, student ITF w Opawie oraz niezależny fotograf prasowy współpracując z "Gazetą Współczesną" w Białymstoku, PAP, tygodnikiem "Wprost" i "Newsweek Polska". W pierwszej godzinie artysta będzie omawiać prace przyniesione przez uczestników. W drugiej godzinie Adam Tuchliński pokaże swoje prace i opowie o kulisach pracy fotoreportera i dokumentalisty.

miłośników fotografii w BIałymstoku nie brakuje

Tematy spotkań:

1. wstęp - prowadził Marek Dolecki
2. kompozycja (plany, głębia ostrości, bokeh, plamy barwne (ich ciężar) mocne punkty, ocena przyniesionych prac - prowadził Ryszard Zięckowski
3. Praca z aparatem cyfrowym i przygotowanie plików dla fotolaboratorium - prowadzili pracownicy Profesjonalnego Laboratorium Fotografii
AGFA FOTOQUELLE
4. Spotkanie z cyklu Poznaj Mistrza warsztaty fotoreportażu i spotkanie autorskie z niezależnym fotoreporterem, wieloletnim fotografem Newsweeka Adamem Tuchlińskim.
5. cyfra: charakterystyka cyfry (matryce, optyka dedykowana, wady/zalety pracy, słabe strony tech. cyfrowej i sprzętu - prowadzi Piotr Kędyś
6. światło (światłomierz myśli na szaro, elementy systemu strefowego, infrared, filtry, efekt Schwartzschilda, pod światło i ze światłem, pomiar punktowy i matryca, używanie świateł studyjnych)
7. aspekty prawne w fotografii - Marek Dolecki i Marek Tomaszuk
8. rejestracja-kreacja: jak "poprawiać" zdjęcia w Photoshopie
9. przygotowywanie ekspozycji i portfolio, selekcja, seria, oprawa zdjęć
10. fotoreportaż: temat: "Musi być w tym jakies story", czyli banał, lub odkrycie.
11. krajobraz - B&W i kolor, motywy (zima, haiku, zwierzęta, makro), kicz
12. portret, akt

Kolejnymi gośćmi spotkań będą m.in: Zdzisław Rynkiewicz, Ryszard Zięckowski, Bogusław Skok, Wiktor Wołkow, Adam Tuchliński, Marek Tomaszuk, Wiesław Korycki.

Pomysłodawca i koordynator projektu: Piotr Kędyś, BTF
Koordynator projektu: Mariola Borkowska

Więcej informacji: warsztaty.foto@gmail.com


Najbliższe spotkanie: 26 marca 2008 godzina 18.30 w budynku Uniwersytetu przy Placu Uniwersyteckim, sala 108A w Białymstoku.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0