Poznaj mistrza fotografii w Białymstoku

0
Marta Sinior
25 Marzec 2008
Artykuł na: 4-5 minut
Białostockie Towarzystwo Fotograficzne oraz Koło Antropologii Obrazu Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza wszystkich fotografujących na comiesięczne darmowe warsztaty fotograficzne i spotkania autorskie. Najbliższe spotkanie odbędzie się już jutro, 26 marca 2008 roku, a gościem będzie niezależny fotoreporter, wieloletni fotograf "Newsweeka" - Adam Tuchliński.
Jak napisali organizatorzy jest Celem akcji możliwość wymiany doświadczeń, prezentacji swojego dorobku czy też pokazanie ciekawych zjawisk z dziedziny fotografii krajowej. W białymstoku nie ma ani szkoły artystycznej typu ASP, ani galerii fotografii. Pasjonaci fotografii nie mają miejsca, gdzie mogliby zaprezentować swoje prace ani miejsca, gdzie mogliby się spotkać i o fotografii podyskutować. W związku z taką sytuacją Białostockie Towarzystwo Fotograficzne z własnej inicjatywy postanowili zorganizować comiesięczne darmowe spotkania i warsztaty fotograficzne. Nasza inicjatywa jest prezentem dla miasta z okazji 50-lecia BTFu. - napisali organizatorzy. Cel jak i postawa godna pochwały. Trzymamy kciuki za powodzenie przedsięwzięcia!

Gościem najbliższego spotkania będzie Adam Tuchliński, student ITF w Opawie oraz niezależny fotograf prasowy współpracując z "Gazetą Współczesną" w Białymstoku, PAP, tygodnikiem "Wprost" i "Newsweek Polska". W pierwszej godzinie artysta będzie omawiać prace przyniesione przez uczestników. W drugiej godzinie Adam Tuchliński pokaże swoje prace i opowie o kulisach pracy fotoreportera i dokumentalisty.

miłośników fotografii w BIałymstoku nie brakuje

Tematy spotkań:

1. wstęp - prowadził Marek Dolecki
2. kompozycja (plany, głębia ostrości, bokeh, plamy barwne (ich ciężar) mocne punkty, ocena przyniesionych prac - prowadził Ryszard Zięckowski
3. Praca z aparatem cyfrowym i przygotowanie plików dla fotolaboratorium - prowadzili pracownicy Profesjonalnego Laboratorium Fotografii
AGFA FOTOQUELLE
4. Spotkanie z cyklu Poznaj Mistrza warsztaty fotoreportażu i spotkanie autorskie z niezależnym fotoreporterem, wieloletnim fotografem Newsweeka Adamem Tuchlińskim.
5. cyfra: charakterystyka cyfry (matryce, optyka dedykowana, wady/zalety pracy, słabe strony tech. cyfrowej i sprzętu - prowadzi Piotr Kędyś
6. światło (światłomierz myśli na szaro, elementy systemu strefowego, infrared, filtry, efekt Schwartzschilda, pod światło i ze światłem, pomiar punktowy i matryca, używanie świateł studyjnych)
7. aspekty prawne w fotografii - Marek Dolecki i Marek Tomaszuk
8. rejestracja-kreacja: jak "poprawiać" zdjęcia w Photoshopie
9. przygotowywanie ekspozycji i portfolio, selekcja, seria, oprawa zdjęć
10. fotoreportaż: temat: "Musi być w tym jakies story", czyli banał, lub odkrycie.
11. krajobraz - B&W i kolor, motywy (zima, haiku, zwierzęta, makro), kicz
12. portret, akt

Kolejnymi gośćmi spotkań będą m.in: Zdzisław Rynkiewicz, Ryszard Zięckowski, Bogusław Skok, Wiktor Wołkow, Adam Tuchliński, Marek Tomaszuk, Wiesław Korycki.

Pomysłodawca i koordynator projektu: Piotr Kędyś, BTF
Koordynator projektu: Mariola Borkowska

Więcej informacji: warsztaty.foto@gmail.com


Najbliższe spotkanie: 26 marca 2008 godzina 18.30 w budynku Uniwersytetu przy Placu Uniwersyteckim, sala 108A w Białymstoku.
Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Zastanawialiście się kiedyś jak powstają studyjne portrety naszych czworonożnych przyjaciół? Zajrzyjcie za kulisy pracy Vincenta Lagrange’a, który opiera na nich swoja...
0
1
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Dzisiejszy świat jest tak przesycony zdjęciami, a uwaga oglądających tak rozproszona, że wypromowanie własnego stylu może wydawać się niemożliwe. Na szczęście takie...
0
0
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Nasza dziennikarka dołącza do Jima Cosseya, by w Parku Narodowym Brecon Beacons nauczyć się robić wspaniałe zdjęcia krajobrazowe.
21
1