Poznaj mistrza fotografii w Białymstoku

Białostockie Towarzystwo Fotograficzne oraz Koło Antropologii Obrazu Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza wszystkich fotografujących na comiesięczne darmowe warsztaty fotograficzne i spotkania autorskie. Najbliższe spotkanie odbędzie się już jutro, 26 marca 2008 roku, a gościem będzie niezależny fotoreporter, wieloletni fotograf "Newsweeka" - Adam Tuchliński.
Jak napisali organizatorzy jest Celem akcji możliwość wymiany doświadczeń, prezentacji swojego dorobku czy też pokazanie ciekawych zjawisk z dziedziny fotografii krajowej. W białymstoku nie ma ani szkoły artystycznej typu ASP, ani galerii fotografii. Pasjonaci fotografii nie mają miejsca, gdzie mogliby zaprezentować swoje prace ani miejsca, gdzie mogliby się spotkać i o fotografii podyskutować. W związku z taką sytuacją Białostockie Towarzystwo Fotograficzne z własnej inicjatywy postanowili zorganizować comiesięczne darmowe spotkania i warsztaty fotograficzne. Nasza inicjatywa jest prezentem dla miasta z okazji 50-lecia BTFu. - napisali organizatorzy. Cel jak i postawa godna pochwały. Trzymamy kciuki za powodzenie przedsięwzięcia!

Gościem najbliższego spotkania będzie Adam Tuchliński, student ITF w Opawie oraz niezależny fotograf prasowy współpracując z "Gazetą Współczesną" w Białymstoku, PAP, tygodnikiem "Wprost" i "Newsweek Polska". W pierwszej godzinie artysta będzie omawiać prace przyniesione przez uczestników. W drugiej godzinie Adam Tuchliński pokaże swoje prace i opowie o kulisach pracy fotoreportera i dokumentalisty.

miłośników fotografii w BIałymstoku nie brakuje

Tematy spotkań:

1. wstęp - prowadził Marek Dolecki
2. kompozycja (plany, głębia ostrości, bokeh, plamy barwne (ich ciężar) mocne punkty, ocena przyniesionych prac - prowadził Ryszard Zięckowski
3. Praca z aparatem cyfrowym i przygotowanie plików dla fotolaboratorium - prowadzili pracownicy Profesjonalnego Laboratorium Fotografii
AGFA FOTOQUELLE
4. Spotkanie z cyklu Poznaj Mistrza warsztaty fotoreportażu i spotkanie autorskie z niezależnym fotoreporterem, wieloletnim fotografem Newsweeka Adamem Tuchlińskim.
5. cyfra: charakterystyka cyfry (matryce, optyka dedykowana, wady/zalety pracy, słabe strony tech. cyfrowej i sprzętu - prowadzi Piotr Kędyś
6. światło (światłomierz myśli na szaro, elementy systemu strefowego, infrared, filtry, efekt Schwartzschilda, pod światło i ze światłem, pomiar punktowy i matryca, używanie świateł studyjnych)
7. aspekty prawne w fotografii - Marek Dolecki i Marek Tomaszuk
8. rejestracja-kreacja: jak "poprawiać" zdjęcia w Photoshopie
9. przygotowywanie ekspozycji i portfolio, selekcja, seria, oprawa zdjęć
10. fotoreportaż: temat: "Musi być w tym jakies story", czyli banał, lub odkrycie.
11. krajobraz - B&W i kolor, motywy (zima, haiku, zwierzęta, makro), kicz
12. portret, akt

Kolejnymi gośćmi spotkań będą m.in: Zdzisław Rynkiewicz, Ryszard Zięckowski, Bogusław Skok, Wiktor Wołkow, Adam Tuchliński, Marek Tomaszuk, Wiesław Korycki.

Pomysłodawca i koordynator projektu: Piotr Kędyś, BTF
Koordynator projektu: Mariola Borkowska

Więcej informacji: warsztaty.foto@gmail.com


Najbliższe spotkanie: 26 marca 2008 godzina 18.30 w budynku Uniwersytetu przy Placu Uniwersyteckim, sala 108A w Białymstoku.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4