Szkoła Fotografii Fine-Print-Photo w Puszczy Noteckiej

Autor: Michal Grzegorczyk

15 Kwiecień 2008
Artykuł na: 4-5 minut
W terminie 01-04 maja, w miejscowości Marylin, w samym sercu Puszczy Noteckiej, odbędą się warsztaty fotograficzne. Prowadzić je będą: Sławoj Dubiel, Mariusz Forecki, Maciej Kuszela i Sławomir Tobis. Motto spotkania brzmi "piękno świata drzemie w każdej jego drobinie". Uczestnicy najbliższych warsztatów skupią się na fotografii dokumentalnej.

Najbliższe warsztaty (odbywające sie pod hasłem "piękno świata drzemie w każdej jego drobinie") odbędą się w terminie 01-04 maja. Poprowadzi je czwórka fotografów: Sławoj Dubiel, Mariusz Forecki, Maciej Kuszela i Sławomir Tobis. Proponują oni następujący program:

  • fotografia dokumentalna na podstawie twórczości Walkera Evansa i Eugè
  • ne Atgeta (wykłady i zajęcia praktyczne)
  • fotodokument społeczny
  • dokumentacja fotograficzna dla zleceniodawców
  • zdjęcia w plenerze
  • praca z kamerą wielkoformatową
  • obróbka-wywoływanie czarno-białych materiałów negatywowych 4"x5"
  • skanowanie i otrzymywanie czarno-białych odbitek cyfrowych
  • półdniowy wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego na otwarcie wystaw XXXIV KONFRONTACJI FOTOGRAFICZNYCH oraz udział w towarzyszącym seminarium, którego tematem przewodnim będzie fotografia dokumentalna
  • prezentacje autorskie prowadzących
  • projekcje filmów o fotografii, związanych z poruszanymi tematami
  • ocena i omówienie prac uczestników
  • last but not least - małe co nieco przy grillu

Opłata za udział w warsztatach wynosi 350 złotych plus koszty pobytu i wyżywienia (50 złotych za nocleg i trzy posiłki).

Osoby zainteresowane udziałem w konkretnych zajęciach Szkoły Fotografii powinny nadesłać na adres mailowy (rekrutacja-2008@fine-print-photo.pl) krótki opis swoich zainteresowań fotograficznych, około 10 charakterystycznych dla siebie zdjęć w formacie zbliżonym do 800x600 oraz dane kontaktowe. W przypadku osób, które brały udział w poprzednich edycjach warsztatów, wystarczy samo zgłoszenie chęci uczestnictwa.

Zajęcia odbywają się w jednej lub dwóch grupach, w zależności od charakteru warsztatów.

Organizatorzy o warsztatach:

Program planowanych spotkań obejmuje wykłady, ćwiczenia, zajęcia plenerowe oraz zajęcia w studio. Zajmować się będziemy zarówno warsztatem klasycznym, jak sekretami ciemni cyfrowej. Pokażemy, jak fotografować, jak wykonywać perfekcyjne odbitki, jak przygotowywać prezentacje, portfolia i wystawy, jak funkcjonować w otoczeniu biznesowym, jak prowadzić projekty fotograficzne oraz jak współpracować z przemysłem poligraficznym. Zademonstrujemy, jak zbudować profesjonalny proces skanowania, cyfrowego przetwarzania i reprodukcji fotografii. Powiemy także o wymaganiach rynku galeryjnego, aukcyjnego, kolekcjonerskiego i muzealnego. W razie zainteresowania możemy zorganizować praktyczne zajęcia z przeżywających renesans starych technik fotograficznych.

Propozycje kolejnych spotkań oraz dalsze szczegółowe informacje można znaleźć na stronie organizatora.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak wybrać kabel HDMI, żeby nie mieć problemów na planie i uzyskać optymalną jakość? W tym poradniku przyglądamy się odpowiednim kablom do filmowania na przykładzie oferty marki...
17
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
16
Powiązane artykuły