Ogólnopolski Plener Fotograficzny Landskapistów

Grupa "Landskapiści" zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Plenerze Fotograficznym - Maniowy 2008. Jak zapewniają organizatorzy będzie on bardzo ważny, bo przygotowujący do Pierwszej Ogólnopolskiej Wystawy Fotografii "Modern Piktorial" w galerii OBOK w Tychach.
Plenerowi w Maniowicach towarzyszyć będzie kolejne ważne wydarzenie - rozszerzenie listy członków Związku Polskich Modern Piktorialistów, który będzie skupiał fotografów uprawiających fotografię piktorialną w jej odmianie modern, czyli stosując zamiast tzw. technik szlachetnych - ingerencję w materię zdjęciową przy użyciu komputera.

Celem Związku działającego w formie stowarzyszenia będzie oprócz promocji tego rodzaju fotografii przez działalność wystawienniczą, także cały cykl działań postfotograficznych takich jak np.plenery ogólnopolskie, plenery międzynarodowe, współpraca z klubami i towarzystwami zagranicznymi, sympozja, konkursy ogólnopolskie i międzynarodowe, przygotowanie kolejnych wystaw w tym zaangażowanych społecznie, wydawanie własnych publikacji, przygotowanie albumu poświęconego tej fotografii, itp. I na te działania chcemy zdobyć stosowne fundusze - tak krajowe jak i Unijne. Ale trzeba zrobić początek...Z tą właśnie planowaną wystawą wraz z naszymi dotychczasowymi działaniami jako Landskapiści mamy olbrzymią szansę na pełny sukces i realizację powyższych zamierzeń! Ale dla jasności - nie chcemy działać sami - liczymy na Wasz liczny udział.Ogólnopolski Plener Fotograficzny odbędzie się w terminie 13 - 16 marca w Maniowach - wiosce położonej w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski: nad jeziorem Czorsztyńskim pod Gorcami, dwa kroki od Pienin (widoki z Trzech Koron) i rzut beretem od Tatr, przy przejściu granicznym ze Słowacją w Niedzicy.

Ideą pleneru jest przygotowania do niewątpliwego wydarzenia, jakim będzie pierwsza polska wystawa modern piktorialistów w galerii OBOK w Tychach.

W programie plenetu m.in.: omówienie zasad działania ZPP, przygotowania do wystawy, sympozjum poświęcone zasadom fotografii modern piktorialnej oraz pokazy prac uczestników pleneru.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM PLENERU

13.03 (czwartek)
 • do godz 16.00 - przyjazd uczestników, zakwaterowanie
 • od godz. 19.00 - pierwsze spotkanie - wyjaśnienie idei i zasadfunkcjonowania ZPPm, akcesy przynależnościowe do ZPPm, planowane działania - Piotr Targosz, Piotr Lewandowski
 • omówienie planowanej wystawy w galerii Obok - Mieczysław Wielomski
 • dyskusja
 • prezentacje uczestników pleneru
14.03 (piątek)
 • poranne fotografowanie
 • około godziny 9.00 - śniadanie
 • od godz. 19.00 - sympozjum - prowadzenie Mieczysław Wielomski:a) malarstwo i jego wpływ na rozwój sztuki fotograficznejb) powstanie fotografii piktorialnej
 • prezentacje uczestników pleneru
15.03 (sobota) - Mieczysław Wielomski;
prezentacje uczestników pleneru]16.03 (niedziela)
 • poranne fotografowanie
 • około godziny 9.00 - śniadanie
 • godz. 12.00 - pożegnanie uczestników i zakończenie pleneru
Dodatkowo: Każdy uczestnik pleneru otrzyma materiały poświęcone problemom fotografii piktorialnej - wg. tematów przedstawianych w trakcie sympozjów - ilustrowane stosownymi przykładami oraz materiały dotyczące nowopowstałego stowarzyszenia.

UWAGA Zgłoszenia udziału przyjmowane są do 3 marca 2008 roku. Ilość miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia przyjmowane są tylko mailem: info@landskapisci.com.

Dodatkowych informacji dotyczących uczestnictwa w plenerze udzielają telefonicznie:
- komisarz pleneru Grzegorz Połowczuk - tel 603 097 457
- Mieczysław Wielomski - tel. 602 459 867
- Piotr Targosz - tel. 602 333 521

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
12 Lip 2019
Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a zdjęcia Bartka Wierzbickiego, Grzegorza Tatara i Marcina Giby znalazły się w finałowej galerii.
1
Czy zdjęcia mogą coś zmienić? Te przyczyniły się do zakończenia pracy dzieci w USA
1 Lip 2019
Na początku XX wieku National Child Labour Comittee zatrudniło fotografa w celu udokumentowania wykorzystywania nieletnich do pracy na terenie Stanów Zjednoczonych. Był nim Lewis Hine, a zdjęcia, które wykonał, po raz pierwszy uświadomiły problem opinii publicznej.
0
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
28 Cze 2019
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam surrealistyczną wizję Szanghaju. Goodwin lawiruje między fantazją a rzeczywistością, uwypuklając codzienne czynności Szanghajczyków, które kształtują kulturę i atmosferę miasta.
2
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1