Ogólnopolski Plener Fotograficzny Landskapistów

Grupa "Landskapiści" zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Plenerze Fotograficznym - Maniowy 2008. Jak zapewniają organizatorzy będzie on bardzo ważny, bo przygotowujący do Pierwszej Ogólnopolskiej Wystawy Fotografii "Modern Piktorial" w galerii OBOK w Tychach.
Plenerowi w Maniowicach towarzyszyć będzie kolejne ważne wydarzenie - rozszerzenie listy członków Związku Polskich Modern Piktorialistów, który będzie skupiał fotografów uprawiających fotografię piktorialną w jej odmianie modern, czyli stosując zamiast tzw. technik szlachetnych - ingerencję w materię zdjęciową przy użyciu komputera.

Celem Związku działającego w formie stowarzyszenia będzie oprócz promocji tego rodzaju fotografii przez działalność wystawienniczą, także cały cykl działań postfotograficznych takich jak np.plenery ogólnopolskie, plenery międzynarodowe, współpraca z klubami i towarzystwami zagranicznymi, sympozja, konkursy ogólnopolskie i międzynarodowe, przygotowanie kolejnych wystaw w tym zaangażowanych społecznie, wydawanie własnych publikacji, przygotowanie albumu poświęconego tej fotografii, itp. I na te działania chcemy zdobyć stosowne fundusze - tak krajowe jak i Unijne. Ale trzeba zrobić początek...Z tą właśnie planowaną wystawą wraz z naszymi dotychczasowymi działaniami jako Landskapiści mamy olbrzymią szansę na pełny sukces i realizację powyższych zamierzeń! Ale dla jasności - nie chcemy działać sami - liczymy na Wasz liczny udział.Ogólnopolski Plener Fotograficzny odbędzie się w terminie 13 - 16 marca w Maniowach - wiosce położonej w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski: nad jeziorem Czorsztyńskim pod Gorcami, dwa kroki od Pienin (widoki z Trzech Koron) i rzut beretem od Tatr, przy przejściu granicznym ze Słowacją w Niedzicy.

Ideą pleneru jest przygotowania do niewątpliwego wydarzenia, jakim będzie pierwsza polska wystawa modern piktorialistów w galerii OBOK w Tychach.

W programie plenetu m.in.: omówienie zasad działania ZPP, przygotowania do wystawy, sympozjum poświęcone zasadom fotografii modern piktorialnej oraz pokazy prac uczestników pleneru.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM PLENERU

13.03 (czwartek)
 • do godz 16.00 - przyjazd uczestników, zakwaterowanie
 • od godz. 19.00 - pierwsze spotkanie - wyjaśnienie idei i zasadfunkcjonowania ZPPm, akcesy przynależnościowe do ZPPm, planowane działania - Piotr Targosz, Piotr Lewandowski
 • omówienie planowanej wystawy w galerii Obok - Mieczysław Wielomski
 • dyskusja
 • prezentacje uczestników pleneru
14.03 (piątek)
 • poranne fotografowanie
 • około godziny 9.00 - śniadanie
 • od godz. 19.00 - sympozjum - prowadzenie Mieczysław Wielomski:a) malarstwo i jego wpływ na rozwój sztuki fotograficznejb) powstanie fotografii piktorialnej
 • prezentacje uczestników pleneru
15.03 (sobota) - Mieczysław Wielomski;
prezentacje uczestników pleneru]16.03 (niedziela)
 • poranne fotografowanie
 • około godziny 9.00 - śniadanie
 • godz. 12.00 - pożegnanie uczestników i zakończenie pleneru
Dodatkowo: Każdy uczestnik pleneru otrzyma materiały poświęcone problemom fotografii piktorialnej - wg. tematów przedstawianych w trakcie sympozjów - ilustrowane stosownymi przykładami oraz materiały dotyczące nowopowstałego stowarzyszenia.

UWAGA Zgłoszenia udziału przyjmowane są do 3 marca 2008 roku. Ilość miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia przyjmowane są tylko mailem: info@landskapisci.com.

Dodatkowych informacji dotyczących uczestnictwa w plenerze udzielają telefonicznie:
- komisarz pleneru Grzegorz Połowczuk - tel 603 097 457
- Mieczysław Wielomski - tel. 602 459 867
- Piotr Targosz - tel. 602 333 521

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4