Ogólnopolski Plener Fotograficzny Landskapistów

Grupa "Landskapiści" zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Plenerze Fotograficznym - Maniowy 2008. Jak zapewniają organizatorzy będzie on bardzo ważny, bo przygotowujący do Pierwszej Ogólnopolskiej Wystawy Fotografii "Modern Piktorial" w galerii OBOK w Tychach.
Plenerowi w Maniowicach towarzyszyć będzie kolejne ważne wydarzenie - rozszerzenie listy członków Związku Polskich Modern Piktorialistów, który będzie skupiał fotografów uprawiających fotografię piktorialną w jej odmianie modern, czyli stosując zamiast tzw. technik szlachetnych - ingerencję w materię zdjęciową przy użyciu komputera.

Celem Związku działającego w formie stowarzyszenia będzie oprócz promocji tego rodzaju fotografii przez działalność wystawienniczą, także cały cykl działań postfotograficznych takich jak np.plenery ogólnopolskie, plenery międzynarodowe, współpraca z klubami i towarzystwami zagranicznymi, sympozja, konkursy ogólnopolskie i międzynarodowe, przygotowanie kolejnych wystaw w tym zaangażowanych społecznie, wydawanie własnych publikacji, przygotowanie albumu poświęconego tej fotografii, itp. I na te działania chcemy zdobyć stosowne fundusze - tak krajowe jak i Unijne. Ale trzeba zrobić początek...Z tą właśnie planowaną wystawą wraz z naszymi dotychczasowymi działaniami jako Landskapiści mamy olbrzymią szansę na pełny sukces i realizację powyższych zamierzeń! Ale dla jasności - nie chcemy działać sami - liczymy na Wasz liczny udział.Ogólnopolski Plener Fotograficzny odbędzie się w terminie 13 - 16 marca w Maniowach - wiosce położonej w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski: nad jeziorem Czorsztyńskim pod Gorcami, dwa kroki od Pienin (widoki z Trzech Koron) i rzut beretem od Tatr, przy przejściu granicznym ze Słowacją w Niedzicy.

Ideą pleneru jest przygotowania do niewątpliwego wydarzenia, jakim będzie pierwsza polska wystawa modern piktorialistów w galerii OBOK w Tychach.

W programie plenetu m.in.: omówienie zasad działania ZPP, przygotowania do wystawy, sympozjum poświęcone zasadom fotografii modern piktorialnej oraz pokazy prac uczestników pleneru.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM PLENERU

13.03 (czwartek)
 • do godz 16.00 - przyjazd uczestników, zakwaterowanie
 • od godz. 19.00 - pierwsze spotkanie - wyjaśnienie idei i zasadfunkcjonowania ZPPm, akcesy przynależnościowe do ZPPm, planowane działania - Piotr Targosz, Piotr Lewandowski
 • omówienie planowanej wystawy w galerii Obok - Mieczysław Wielomski
 • dyskusja
 • prezentacje uczestników pleneru
14.03 (piątek)
 • poranne fotografowanie
 • około godziny 9.00 - śniadanie
 • od godz. 19.00 - sympozjum - prowadzenie Mieczysław Wielomski:a) malarstwo i jego wpływ na rozwój sztuki fotograficznejb) powstanie fotografii piktorialnej
 • prezentacje uczestników pleneru
15.03 (sobota) - Mieczysław Wielomski;
prezentacje uczestników pleneru]16.03 (niedziela)
 • poranne fotografowanie
 • około godziny 9.00 - śniadanie
 • godz. 12.00 - pożegnanie uczestników i zakończenie pleneru
Dodatkowo: Każdy uczestnik pleneru otrzyma materiały poświęcone problemom fotografii piktorialnej - wg. tematów przedstawianych w trakcie sympozjów - ilustrowane stosownymi przykładami oraz materiały dotyczące nowopowstałego stowarzyszenia.

UWAGA Zgłoszenia udziału przyjmowane są do 3 marca 2008 roku. Ilość miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia przyjmowane są tylko mailem: info@landskapisci.com.

Dodatkowych informacji dotyczących uczestnictwa w plenerze udzielają telefonicznie:
- komisarz pleneru Grzegorz Połowczuk - tel 603 097 457
- Mieczysław Wielomski - tel. 602 459 867
- Piotr Targosz - tel. 602 333 521

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0