Warszawska prezentacja albumu "Małopolska. Fotografie. To niczego nie wyjaśnia"

Przez dziewięć miesięcy w 2006 roku 15 fotografów eksplorowało Małopolskę. Powstałe fotografie złożyły się na wyjątkowy album o regionie. Spotkanie z autorami zdjęć połączone z promocją albumu odbędzie się 11 października 2007 roku w warszawskiej Zachęcie.
okładka albumu, fot. Łukasz Trzciński

Prawie wszystkie zdjęcia prezentowane w albumie powstały w letnich miesiącach 2006 roku. Połowa spośród fotografów, którzy wzięli udział w projekcie zorganizowanym przez Fundacje Imago Mundi i Małopolski Instytut Kultury, mieszka w Małopolsce, połowa pochodzi spoza regionu. Część fotografii z albumu można było zobaczyć na krakowskim Rynku Głównym podczas wystawy plenerowej w październiku 2006 roku.

Autorzy zdjęć w albumie: Jakub Dąbrowski, Andrzej Georgiew, Andrzej Kramarz, Przemysław Krzakiewicz, Piotr Lelek, Weronika Łodzińska, Krzysztof Miękus, Wojciech Nowicki, Wojciech Prażmowski, Konrad Pustoła, Szymon Rogiński, Piotr Trybalski, Łukasz Trzciński oraz Zorka Project.

Album Małopolska. Fotografie. To niczego nie wyjaśnia.
Ilość stron: 224
format: 30x24
oprawa miękka
Cena: 70 zł
Wydawca: Małopolski Instytut Kultury & Fundacja Imago Mundi, Kraków 2007
Współtwórca przy tworzeniu albumu: Kolektyw Fotografów Visavis.pl

Album Małopolska. Fotografie. To niczego nie wyjaśnia można zakupić w Galerii f5 & ksiegarnii fotograficznej.


Promocja albumu Małopolska.Fotografie. To niczego nie wyjaśnia odbędzie się w czwartek, 11 października 2007 roku o godzinie 18 w sali kinowej Zachęty (wejście od ulicy Burschego, pl. Małachowskiego 3, Warszawa).
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0