Warszawska prezentacja albumu "Małopolska. Fotografie. To niczego nie wyjaśnia"

Przez dziewięć miesięcy w 2006 roku 15 fotografów eksplorowało Małopolskę. Powstałe fotografie złożyły się na wyjątkowy album o regionie. Spotkanie z autorami zdjęć połączone z promocją albumu odbędzie się 11 października 2007 roku w warszawskiej Zachęcie.
okładka albumu, fot. Łukasz Trzciński

Prawie wszystkie zdjęcia prezentowane w albumie powstały w letnich miesiącach 2006 roku. Połowa spośród fotografów, którzy wzięli udział w projekcie zorganizowanym przez Fundacje Imago Mundi i Małopolski Instytut Kultury, mieszka w Małopolsce, połowa pochodzi spoza regionu. Część fotografii z albumu można było zobaczyć na krakowskim Rynku Głównym podczas wystawy plenerowej w październiku 2006 roku.

Autorzy zdjęć w albumie: Jakub Dąbrowski, Andrzej Georgiew, Andrzej Kramarz, Przemysław Krzakiewicz, Piotr Lelek, Weronika Łodzińska, Krzysztof Miękus, Wojciech Nowicki, Wojciech Prażmowski, Konrad Pustoła, Szymon Rogiński, Piotr Trybalski, Łukasz Trzciński oraz Zorka Project.

Album Małopolska. Fotografie. To niczego nie wyjaśnia.
Ilość stron: 224
format: 30x24
oprawa miękka
Cena: 70 zł
Wydawca: Małopolski Instytut Kultury & Fundacja Imago Mundi, Kraków 2007
Współtwórca przy tworzeniu albumu: Kolektyw Fotografów Visavis.pl

Album Małopolska. Fotografie. To niczego nie wyjaśnia można zakupić w Galerii f5 & ksiegarnii fotograficznej.


Promocja albumu Małopolska.Fotografie. To niczego nie wyjaśnia odbędzie się w czwartek, 11 października 2007 roku o godzinie 18 w sali kinowej Zachęty (wejście od ulicy Burschego, pl. Małachowskiego 3, Warszawa).
Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0