Warszawska prezentacja albumu "Małopolska. Fotografie. To niczego nie wyjaśnia"

Przez dziewięć miesięcy w 2006 roku 15 fotografów eksplorowało Małopolskę. Powstałe fotografie złożyły się na wyjątkowy album o regionie. Spotkanie z autorami zdjęć połączone z promocją albumu odbędzie się 11 października 2007 roku w warszawskiej Zachęcie.
okładka albumu, fot. Łukasz Trzciński

Prawie wszystkie zdjęcia prezentowane w albumie powstały w letnich miesiącach 2006 roku. Połowa spośród fotografów, którzy wzięli udział w projekcie zorganizowanym przez Fundacje Imago Mundi i Małopolski Instytut Kultury, mieszka w Małopolsce, połowa pochodzi spoza regionu. Część fotografii z albumu można było zobaczyć na krakowskim Rynku Głównym podczas wystawy plenerowej w październiku 2006 roku.

Autorzy zdjęć w albumie: Jakub Dąbrowski, Andrzej Georgiew, Andrzej Kramarz, Przemysław Krzakiewicz, Piotr Lelek, Weronika Łodzińska, Krzysztof Miękus, Wojciech Nowicki, Wojciech Prażmowski, Konrad Pustoła, Szymon Rogiński, Piotr Trybalski, Łukasz Trzciński oraz Zorka Project.

Album Małopolska. Fotografie. To niczego nie wyjaśnia.
Ilość stron: 224
format: 30x24
oprawa miękka
Cena: 70 zł
Wydawca: Małopolski Instytut Kultury & Fundacja Imago Mundi, Kraków 2007
Współtwórca przy tworzeniu albumu: Kolektyw Fotografów Visavis.pl

Album Małopolska. Fotografie. To niczego nie wyjaśnia można zakupić w Galerii f5 & ksiegarnii fotograficznej.


Promocja albumu Małopolska.Fotografie. To niczego nie wyjaśnia odbędzie się w czwartek, 11 października 2007 roku o godzinie 18 w sali kinowej Zachęty (wejście od ulicy Burschego, pl. Małachowskiego 3, Warszawa).
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4