Warszawska prezentacja albumu "Małopolska. Fotografie. To niczego nie wyjaśnia"

Przez dziewięć miesięcy w 2006 roku 15 fotografów eksplorowało Małopolskę. Powstałe fotografie złożyły się na wyjątkowy album o regionie. Spotkanie z autorami zdjęć połączone z promocją albumu odbędzie się 11 października 2007 roku w warszawskiej Zachęcie.
okładka albumu, fot. Łukasz Trzciński

Prawie wszystkie zdjęcia prezentowane w albumie powstały w letnich miesiącach 2006 roku. Połowa spośród fotografów, którzy wzięli udział w projekcie zorganizowanym przez Fundacje Imago Mundi i Małopolski Instytut Kultury, mieszka w Małopolsce, połowa pochodzi spoza regionu. Część fotografii z albumu można było zobaczyć na krakowskim Rynku Głównym podczas wystawy plenerowej w październiku 2006 roku.

Autorzy zdjęć w albumie: Jakub Dąbrowski, Andrzej Georgiew, Andrzej Kramarz, Przemysław Krzakiewicz, Piotr Lelek, Weronika Łodzińska, Krzysztof Miękus, Wojciech Nowicki, Wojciech Prażmowski, Konrad Pustoła, Szymon Rogiński, Piotr Trybalski, Łukasz Trzciński oraz Zorka Project.

Album Małopolska. Fotografie. To niczego nie wyjaśnia.
Ilość stron: 224
format: 30x24
oprawa miękka
Cena: 70 zł
Wydawca: Małopolski Instytut Kultury & Fundacja Imago Mundi, Kraków 2007
Współtwórca przy tworzeniu albumu: Kolektyw Fotografów Visavis.pl

Album Małopolska. Fotografie. To niczego nie wyjaśnia można zakupić w Galerii f5 & ksiegarnii fotograficznej.


Promocja albumu Małopolska.Fotografie. To niczego nie wyjaśnia odbędzie się w czwartek, 11 października 2007 roku o godzinie 18 w sali kinowej Zachęty (wejście od ulicy Burschego, pl. Małachowskiego 3, Warszawa).
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0