FotoAukcja podczas 6. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi

MFF 07. Po raz drugi podczas Festiwalu Fotografii w Łodzi będzie mieć miejsce aukcja fotografii. Tak jak rok temu, aukcja ma charakter charytatywny, a dochód przeznaczony będzie na Fundację Pomocy Dzieciom "Jaś i Małgosia", a także na szpital onkologiczny w Łodzi. FotoAukcja odbędzie się 19 maja 2007 roku w Manufakturze w Łodzi.

Głównym i podstawowym celem aukcji jest promocja fotografii, zarówno młodych jaki i uznanych już artystów. Tak jak w ubiegłym roku na aukcji zostaną wystawione prace artystów zaprzyjaźnionych z warszawską Galerią Luksfera.

Ceny wywoławcze prac zaczną się już od 100 złotych, a w wśród fotografii znajdą się prace takich artystów jak: Anita Andrzejewska, Marian Schmidt, Wojtek Tkaczyński, Wojtek Wieteska, Marta Zasępa, Piotr Rosiński czy Tomasz Tomaszewski. Łącznie wystawionych zostanie ponad 50 autorskich fotografii.
Aukcjonerem będzie Piotr Lengiewicz z domu Aukcyjnego Rempex.

Wszystkie fotografie biorące udział w II FotoAukcji można już oglądać na wystawie aukcyjnej w salonie AlmiDecor mieszczącym się w Manufakturze, a także na stronie Festiwalu i portalu Artinfo.pl. Po raz pierwszy równolegle z aukcją prowadzoną w Łodzi będzie można licytować przez Internet za pośrednictwem strony www.artinfo.pl.

Tegoroczna Aukcja powstała przy współpracy z portalem Artinfo.pl, Łódź Destination Alliance, Galerią Luksfera oraz Salonem AlmiDecor w Łodzi. Głównym organizatorem jest Fundacja Edukacji Wizualnej.

Poniżej kilka prac wystawionych na tegorocznej FotoAukcji w Łodzi:

fot. Agnieszka Furtak z cyklu "Senne", fotografia czarno-biała, zdjęcie wykonane techniką specjalną-własną, papier barytowy, format papieru 15x20cm, format zdjęcia (obrazka) 9x13cm, format passe-partout 19x28 i rama, sygnowane przez autora, seria 1/10 cena wywoławcza: 100 PLN

fot. Bartosz Zdziarski z cyklu "Supermarket", fotografia barwna, format odbitki 70-46cm, papier Kodak, rama 90x66 cm, cena wywoławcza: 100 PLN

fot. Przemyslaw Dzienis, fotografia czarno-biała, rama 25x25 cm, format zdjecia 9x13 na papierze barytowym 20x25, passe partout 30x30, cena wywoławcza 100 PLN

Więcej fotografii wystawionych na aukcji można zobaczyć tutaj.

FotoAukcja
Termin: sobota, 19 maja 2007 godzina 16.00
Miejsce: salon AlmiDecor (Manufaktura)
ul. Karskiego 5, Łódź

 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0