FotoAukcja podczas 6. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi

MFF 07. Po raz drugi podczas Festiwalu Fotografii w Łodzi będzie mieć miejsce aukcja fotografii. Tak jak rok temu, aukcja ma charakter charytatywny, a dochód przeznaczony będzie na Fundację Pomocy Dzieciom "Jaś i Małgosia", a także na szpital onkologiczny w Łodzi. FotoAukcja odbędzie się 19 maja 2007 roku w Manufakturze w Łodzi.

Głównym i podstawowym celem aukcji jest promocja fotografii, zarówno młodych jaki i uznanych już artystów. Tak jak w ubiegłym roku na aukcji zostaną wystawione prace artystów zaprzyjaźnionych z warszawską Galerią Luksfera.

Ceny wywoławcze prac zaczną się już od 100 złotych, a w wśród fotografii znajdą się prace takich artystów jak: Anita Andrzejewska, Marian Schmidt, Wojtek Tkaczyński, Wojtek Wieteska, Marta Zasępa, Piotr Rosiński czy Tomasz Tomaszewski. Łącznie wystawionych zostanie ponad 50 autorskich fotografii.
Aukcjonerem będzie Piotr Lengiewicz z domu Aukcyjnego Rempex.

Wszystkie fotografie biorące udział w II FotoAukcji można już oglądać na wystawie aukcyjnej w salonie AlmiDecor mieszczącym się w Manufakturze, a także na stronie Festiwalu i portalu Artinfo.pl. Po raz pierwszy równolegle z aukcją prowadzoną w Łodzi będzie można licytować przez Internet za pośrednictwem strony www.artinfo.pl.

Tegoroczna Aukcja powstała przy współpracy z portalem Artinfo.pl, Łódź Destination Alliance, Galerią Luksfera oraz Salonem AlmiDecor w Łodzi. Głównym organizatorem jest Fundacja Edukacji Wizualnej.

Poniżej kilka prac wystawionych na tegorocznej FotoAukcji w Łodzi:

fot. Agnieszka Furtak z cyklu "Senne", fotografia czarno-biała, zdjęcie wykonane techniką specjalną-własną, papier barytowy, format papieru 15x20cm, format zdjęcia (obrazka) 9x13cm, format passe-partout 19x28 i rama, sygnowane przez autora, seria 1/10 cena wywoławcza: 100 PLN

fot. Bartosz Zdziarski z cyklu "Supermarket", fotografia barwna, format odbitki 70-46cm, papier Kodak, rama 90x66 cm, cena wywoławcza: 100 PLN

fot. Przemyslaw Dzienis, fotografia czarno-biała, rama 25x25 cm, format zdjecia 9x13 na papierze barytowym 20x25, passe partout 30x30, cena wywoławcza 100 PLN

Więcej fotografii wystawionych na aukcji można zobaczyć tutaj.

FotoAukcja
Termin: sobota, 19 maja 2007 godzina 16.00
Miejsce: salon AlmiDecor (Manufaktura)
ul. Karskiego 5, Łódź

 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0