FotoAukcja podczas 6. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi

MFF 07. Po raz drugi podczas Festiwalu Fotografii w Łodzi będzie mieć miejsce aukcja fotografii. Tak jak rok temu, aukcja ma charakter charytatywny, a dochód przeznaczony będzie na Fundację Pomocy Dzieciom "Jaś i Małgosia", a także na szpital onkologiczny w Łodzi. FotoAukcja odbędzie się 19 maja 2007 roku w Manufakturze w Łodzi.

Głównym i podstawowym celem aukcji jest promocja fotografii, zarówno młodych jaki i uznanych już artystów. Tak jak w ubiegłym roku na aukcji zostaną wystawione prace artystów zaprzyjaźnionych z warszawską Galerią Luksfera.

Ceny wywoławcze prac zaczną się już od 100 złotych, a w wśród fotografii znajdą się prace takich artystów jak: Anita Andrzejewska, Marian Schmidt, Wojtek Tkaczyński, Wojtek Wieteska, Marta Zasępa, Piotr Rosiński czy Tomasz Tomaszewski. Łącznie wystawionych zostanie ponad 50 autorskich fotografii.
Aukcjonerem będzie Piotr Lengiewicz z domu Aukcyjnego Rempex.

Wszystkie fotografie biorące udział w II FotoAukcji można już oglądać na wystawie aukcyjnej w salonie AlmiDecor mieszczącym się w Manufakturze, a także na stronie Festiwalu i portalu Artinfo.pl. Po raz pierwszy równolegle z aukcją prowadzoną w Łodzi będzie można licytować przez Internet za pośrednictwem strony www.artinfo.pl.

Tegoroczna Aukcja powstała przy współpracy z portalem Artinfo.pl, Łódź Destination Alliance, Galerią Luksfera oraz Salonem AlmiDecor w Łodzi. Głównym organizatorem jest Fundacja Edukacji Wizualnej.

Poniżej kilka prac wystawionych na tegorocznej FotoAukcji w Łodzi:

fot. Agnieszka Furtak z cyklu "Senne", fotografia czarno-biała, zdjęcie wykonane techniką specjalną-własną, papier barytowy, format papieru 15x20cm, format zdjęcia (obrazka) 9x13cm, format passe-partout 19x28 i rama, sygnowane przez autora, seria 1/10 cena wywoławcza: 100 PLN

fot. Bartosz Zdziarski z cyklu "Supermarket", fotografia barwna, format odbitki 70-46cm, papier Kodak, rama 90x66 cm, cena wywoławcza: 100 PLN

fot. Przemyslaw Dzienis, fotografia czarno-biała, rama 25x25 cm, format zdjecia 9x13 na papierze barytowym 20x25, passe partout 30x30, cena wywoławcza 100 PLN

Więcej fotografii wystawionych na aukcji można zobaczyć tutaj.

FotoAukcja
Termin: sobota, 19 maja 2007 godzina 16.00
Miejsce: salon AlmiDecor (Manufaktura)
ul. Karskiego 5, Łódź

Komentarze
Polecane artykuły
„To forma medytacji“ - o miłości do latania i fotografii opowiada Filip Wolak
21 Lut 2019
Filip Wolak łączy doświadczenia fotografa i pilota, tworząc wyjątkowe zdjęcia świata widzianego z góry. „Lubię niebanalność, prostotę, czystość formy, równowagę, czasem symetrię (lub jej kompletny brak)“ - zaznacza fotograf.
0
World Press Photo 2019 - poznaliśmy najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku
20 Lut 2019
Gratka dla wszystkich miłośników fotografii reportażowej najwyższych lotów. World Press Photo Foundation właśnie zaprezentowało zdjęcia nominowane do najważniejszej nagrody przyznawanej fotografom prasowym.
1
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0