FotoAukcja podczas 6. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi

MFF 07. Po raz drugi podczas Festiwalu Fotografii w Łodzi będzie mieć miejsce aukcja fotografii. Tak jak rok temu, aukcja ma charakter charytatywny, a dochód przeznaczony będzie na Fundację Pomocy Dzieciom "Jaś i Małgosia", a także na szpital onkologiczny w Łodzi. FotoAukcja odbędzie się 19 maja 2007 roku w Manufakturze w Łodzi.

Głównym i podstawowym celem aukcji jest promocja fotografii, zarówno młodych jaki i uznanych już artystów. Tak jak w ubiegłym roku na aukcji zostaną wystawione prace artystów zaprzyjaźnionych z warszawską Galerią Luksfera.

Ceny wywoławcze prac zaczną się już od 100 złotych, a w wśród fotografii znajdą się prace takich artystów jak: Anita Andrzejewska, Marian Schmidt, Wojtek Tkaczyński, Wojtek Wieteska, Marta Zasępa, Piotr Rosiński czy Tomasz Tomaszewski. Łącznie wystawionych zostanie ponad 50 autorskich fotografii.
Aukcjonerem będzie Piotr Lengiewicz z domu Aukcyjnego Rempex.

Wszystkie fotografie biorące udział w II FotoAukcji można już oglądać na wystawie aukcyjnej w salonie AlmiDecor mieszczącym się w Manufakturze, a także na stronie Festiwalu i portalu Artinfo.pl. Po raz pierwszy równolegle z aukcją prowadzoną w Łodzi będzie można licytować przez Internet za pośrednictwem strony www.artinfo.pl.

Tegoroczna Aukcja powstała przy współpracy z portalem Artinfo.pl, Łódź Destination Alliance, Galerią Luksfera oraz Salonem AlmiDecor w Łodzi. Głównym organizatorem jest Fundacja Edukacji Wizualnej.

Poniżej kilka prac wystawionych na tegorocznej FotoAukcji w Łodzi:

fot. Agnieszka Furtak z cyklu "Senne", fotografia czarno-biała, zdjęcie wykonane techniką specjalną-własną, papier barytowy, format papieru 15x20cm, format zdjęcia (obrazka) 9x13cm, format passe-partout 19x28 i rama, sygnowane przez autora, seria 1/10 cena wywoławcza: 100 PLN

fot. Bartosz Zdziarski z cyklu "Supermarket", fotografia barwna, format odbitki 70-46cm, papier Kodak, rama 90x66 cm, cena wywoławcza: 100 PLN

fot. Przemyslaw Dzienis, fotografia czarno-biała, rama 25x25 cm, format zdjecia 9x13 na papierze barytowym 20x25, passe partout 30x30, cena wywoławcza 100 PLN

Więcej fotografii wystawionych na aukcji można zobaczyć tutaj.

FotoAukcja
Termin: sobota, 19 maja 2007 godzina 16.00
Miejsce: salon AlmiDecor (Manufaktura)
ul. Karskiego 5, Łódź

Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
2
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
5