Arkadiusz Gola o fotografii prasowej - wykład

Gliwicki Dom Fotografii zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Rozmowy o fotografii" tym razem poświęcone zdjęciom w prasie. Prelekcję na temat fotografii prasowej 18 kwietnia 2007 roku wygłosi znany katowicki fotoreporter - Arkadiusz Gola.
fot. Arkadiusz Gola "Ludzie z węgla"

Arkadiusz Gola urodził się w 1972 roku w Rudzie Śląskiej. Od 1996 roku związany jest z Dziennikiem Zachodnim. W latach 1991-2001 pracował jako fotoreporter dla Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej. Obecnie jest studentem ITF (Instytut Tvurci Fotografie) w Opawie. Zdobywca nagród w ważnych polskich konkursach fotogarfii prasowej m.in: Konkurs Polskiej Fotografii Prasowej w latach 1998 i 2003, BZ WBK Pressfoto w latach 2005 i 2006, Newsreportaż 2003, Śląska Fotografia Prasowa w latach 2004 i 2005 oraz nagroda w konkursie Ekologia w obiektywie 2003. Arkadiusz Gola został również uhonorowany tytułem Dziennikarz roku Dziennika Zachodniego w 2003 roku.


Wykład Arkadiusza Goli z cyklu Rozmowy o fotografii odbędzie się w środę, 18 kwietnia 2007 roku o godzinie 18 w Gliwickim Domu Fotografii Klub Pracowników Politechniki Śląskiej (ul. Banacha 3) w Gliwicach. Wstęp wolny.
Komentarze
Polecane artykuły
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
12 Lip 2019
Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a zdjęcia Bartka Wierzbickiego, Grzegorza Tatara i Marcina Giby znalazły się w finałowej galerii.
1
Czy zdjęcia mogą coś zmienić? Te przyczyniły się do zakończenia pracy dzieci w USA
1 Lip 2019
Na początku XX wieku National Child Labour Comittee zatrudniło fotografa w celu udokumentowania wykorzystywania nieletnich do pracy na terenie Stanów Zjednoczonych. Był nim Lewis Hine, a zdjęcia, które wykonał, po raz pierwszy uświadomiły problem opinii publicznej.
0
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
28 Cze 2019
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam surrealistyczną wizję Szanghaju. Goodwin lawiruje między fantazją a rzeczywistością, uwypuklając codzienne czynności Szanghajczyków, które kształtują kulturę i atmosferę miasta.
2
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1