Arkadiusz Gola o fotografii prasowej - wykład

Gliwicki Dom Fotografii zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Rozmowy o fotografii" tym razem poświęcone zdjęciom w prasie. Prelekcję na temat fotografii prasowej 18 kwietnia 2007 roku wygłosi znany katowicki fotoreporter - Arkadiusz Gola.
fot. Arkadiusz Gola "Ludzie z węgla"

Arkadiusz Gola urodził się w 1972 roku w Rudzie Śląskiej. Od 1996 roku związany jest z Dziennikiem Zachodnim. W latach 1991-2001 pracował jako fotoreporter dla Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej. Obecnie jest studentem ITF (Instytut Tvurci Fotografie) w Opawie. Zdobywca nagród w ważnych polskich konkursach fotogarfii prasowej m.in: Konkurs Polskiej Fotografii Prasowej w latach 1998 i 2003, BZ WBK Pressfoto w latach 2005 i 2006, Newsreportaż 2003, Śląska Fotografia Prasowa w latach 2004 i 2005 oraz nagroda w konkursie Ekologia w obiektywie 2003. Arkadiusz Gola został również uhonorowany tytułem Dziennikarz roku Dziennika Zachodniego w 2003 roku.


Wykład Arkadiusza Goli z cyklu Rozmowy o fotografii odbędzie się w środę, 18 kwietnia 2007 roku o godzinie 18 w Gliwickim Domu Fotografii Klub Pracowników Politechniki Śląskiej (ul. Banacha 3) w Gliwicach. Wstęp wolny.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0