Spotkanie z Wojciechem Prażmowskim w Bunkrze Sztuki

Już jutro, 21 listopada 2006 roku w krakowskim Bunkrze Sztuki odbędzie się kolejne spotkanie z fotografią "Biuletynu Fotograficznego". Tym razem o swojej twórczości i o trendach w fotografii światowej opowie Wojciech Prażmowski.
Skomentuj Kopiuj link
Posłuchaj
00:00

Wojciech Prażmowski (1949) jest reprezentantem nurtu fotografii kreacyjnej. W latach 1972-74 studiował w Škole Vytvarnej Fotografie w Brnie (dyplom w 1974). Wykładowca PWSFTviT w Łodzi, a wcześniej także Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Członek ZPAF. Jest twórca foto-obiektów. Uczestniczył w ponad 250 wystawach fotograficznych w kraju i za granicą. Prace Prażmowskiego znajdują się w zbiorach: Muzeum Sztuki w Łodzi, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Muzeum Narodowego w Warszawie oraz w MOMA (Museum of Modern Art) w Nowym Jorku. Mieszka i tworzy w Częstochowie.

Spotkanie z Wojciechem Prażmowskim zatytułowane Fotografia - to niczego nie wyjaśnia odbędzie się we wtorek, 21 listopada 2006 roku o godzinie 18.30 w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki mieszczącym się przy pl. Szczepańskim 3a w Krakowie. Wstęp wolny.

Komentarze
Przeczytaj także
logo logo
Magazyny
Zamów