Warsztaty z Miro Švolíkiem w Krakowie

Nadarza się wyjątkowa okazja uczestniczenia w trzydniowych warsztatach prowadzonych przez fotografa wyróżniającego się niezwykłą fantazją. Miro Švolík zaliczany jest do najciekawszych współczesnych twórców słowackich. Jego prace są pełne humoru i fantazji. Rozpoczęcie zajęć już 18 marca 2006 roku.
fot. Miro Švolík, 1989 - 15

Otvory a diry
Prowadzący warsztaty: Miro Švolík /CR

DZIEŃ 1 (18 marca)
godzina 10-18


Podczas pracy w plenerze uczestnicy tworzą żywe obrazy fotograficzne. Koncepcja opiera się na zasadzie przyciągania ziemskiego: wszystko jest, więc możliwe: człowiek może latać, chodzić do góry nogami itd.
 • wstęp prowadzącego Miro Švolíka
 • portfolio show (autor i wszyscy uczestnicy)
 • omówienie szczegółów i wymagań technicznych warsztatów (wykład)
 • zajęcia w plenerze (kompozycje ułożone z ludzi i fotografowane z wysokich budynków - Rynek Główny, Kraków)
 • obiad
 • zajęcia w ciemni

DZIEŃ 2 (19 marca)
godzina 10-18


Próbka pokazania przy pomocy fotografii (collage) związków człowieka z przyrodą I miejscem. Z dwóch fotografii powstanie trzecia o zupełnie innej treści i wymowie.
 • omówienie zadań
 • fotografowanie w plenerze (2 godziny)
 • praca z modelem w studio (3 godziny) - Zasady i możliwości pracy z oświetleniem klasycznym i studyjnym (praca w studio), zasady oświetlania ciała ludzkiego (praca z modelem)
 • praca w ciemni
 • konsultacje prac

DZIEŃ 3 (20 marca)
godzina 10-18


Praca z modelką w studio. Eksperymenty polegające na zabiegach typu: manipulacja ostrością, wycinanie otworów, wypełnianie ich innym obrazem itd. I uzyskiwanie tym samym nowych nieoczekiwanych treści i obrazów.
 • omówienie zadań
 • fotografia aktu (studio 4 godziny)
 • praca w ciemni lub przy stanowisku komputerowym
 • przegląd i konsultacja prac
 • podsumowanie i zakończenia warsztatów


Uczestnicy zobowiązani są:
1. przynieść własne portfolio;
2. posiadać własny aparat fotograficzny (analogowy lub cyfrowy);
3. w przypadku fotografii cyfrowej należy znać zasady pracy z programem Photoshop;
4. w przypadku posiadania zabrać ze sobą laptop i statyw;
5. na zakończenie warsztatów każdy oddaje 3 fotografie formatu 18x24 lub 24x30 (w tym przypadku otrzymuje stopień i dyplom)


Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 0-12 623-90-11 oraz pod adresem tomasik@ft.kei.pl, jak również na poniższych stronach internetowych:
www.turlejgallery.art.pl
www.444.art.pl
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0