Kreatywna makrofotografia w domu? To możliwe! Trzymaj się tych kilku zasad

Kreatywna makrofotografia w domu? To możliwe! Trzymaj się tych kilku zasad

Czy fotografia makro musi wiązać się z dużym nakładem pieniędzy i wyruszeniem w plener? Otóż nie! Fotografowie z COOPH pokazują, jak niewielkim kosztem wykonać funkcjonalne akcesoria oświetleniowe i w swoim domowym zaciszu odkrywać magiczne światy pełne barw i tekstur.

Ekipa COOPH powraca z kolejnym ciekawym wideoporadnikiem. Tym razem, w niespełna 5-minutowym filmie fotografowie przekonują, że wcale nie potrzebujesz drogiego studia i sprzętu oświetleniowego, aby robić świetne zdjęcia makro! Zobaczysz, jak zbudować własny dyfuzor na lampę błyskową i stworzyć niesamowite zdjęcia makro za niewielkie pieniądze.

- Fotografując niektóre przedmioty codziennego użytku i nie opuszczając komfortu własnego domu, możesz również świetnie się bawić z makrofotografią, która zmienia sposób postrzegania świata - podkreślają fotografowie COOPH.

 

  • własnej produkcji dyfuzor makro to świetne rozwiązanie, dzięki któremu tanim kosztem Twoje zdjęcia nabiorą blasku
  • poszukuj tekstur i wzorów na różnych obiektach codziennego użytku, które znajdziesz w domu
  • podejdź znacznie bliżej i baw się głębią ostrości lub odkrywaj nowe niewidoczne światy
  • nawet mało ciekawe przedmioty w dużym zbliżeniu mogą wyglądać magicznie - wystarczy odrobina kreatywności
  • nie zapominaj o kolorach, barwach i ciekawym świetle

Firma COOPH jest znana głównie z produkcji funkcjonalnych, ale zarazem nadążających za trendami, akcesoriów (w tym ubrań). Jednak od dłuższego czasu realizuje także wideoporadniki oraz tutoriale, dzięki którym możemy nie tylko nauczyć się nowych umiejętności, lecz także niewielkim kosztem wykonać ciekawe i zarazem proste rozwiązania, które mogą wpłynąć na naszą pracę. Po więcej inspirujących materiałów odsyłamy na kanał COOPH.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Życie fotograficzne i uczuciowe - historia Tadeusza Rolke
20 Maj 2019
Świadek minionego stulecia - powstaniec warszawski, przymusowy robotnik, stalinowski więzień i... bon vivant. Od kilkudziesięciu lat nie rozstaje się z aparatem, inspirując kolejne pokolenia artystów. Właśnie kończy 90 lat. Życie i twórczość kultowego fotografa przybliża autorka wywiadu rzeki z Tadeuszem Rolke, Małgorzata Purzyńska.
1
Nie żyje Bogdan Konopka - wybitny przedstawicieli nurtu „fotografii elementarnej“, autor pierwszej Kolekcji Wrzesińskiej
20 Maj 2019
W wieku 66 lat zmarł Bogdan Konopka - jeden z najważniejszych przedstawicieli nurtu „fotografii elementarnej“, odznaczony brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
0
Young Poland 2019 - oto najlepsze zdjęcia młodych polskich fotografów z konkursu Grand Press Photo
17 Maj 2019
Young Poland to specjalna sekcja konkursu GPP, kierowana do twórców, którzy nie ukończyli jeszcze 26 roku życia. Zobaczcie, jakie zdjęcie podbiły w tym roku serca jurorów.
2
Poznaliśmy laureatów Grand Press Photo 2019. Zobacz najlepsze polskie zdjęcia prasowe minionego roku
16 Maj 2019
Tegoroczna edycja najważniejszego polskiego konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo dobiegła końca. Oto najlepsze zdjęcia polskich fotoreporterów.
8