Kreatywna makrofotografia w domu? To możliwe! Trzymaj się tych kilku zasad

Kreatywna makrofotografia w domu? To możliwe! Trzymaj się tych kilku zasad

Czy fotografia makro musi wiązać się z dużym nakładem pieniędzy i wyruszeniem w plener? Otóż nie! Fotografowie z COOPH pokazują, jak niewielkim kosztem wykonać funkcjonalne akcesoria oświetleniowe i w swoim domowym zaciszu odkrywać magiczne światy pełne barw i tekstur.

Ekipa COOPH powraca z kolejnym ciekawym wideoporadnikiem. Tym razem, w niespełna 5-minutowym filmie fotografowie przekonują, że wcale nie potrzebujesz drogiego studia i sprzętu oświetleniowego, aby robić świetne zdjęcia makro! Zobaczysz, jak zbudować własny dyfuzor na lampę błyskową i stworzyć niesamowite zdjęcia makro za niewielkie pieniądze.

- Fotografując niektóre przedmioty codziennego użytku i nie opuszczając komfortu własnego domu, możesz również świetnie się bawić z makrofotografią, która zmienia sposób postrzegania świata - podkreślają fotografowie COOPH.

 

  • własnej produkcji dyfuzor makro to świetne rozwiązanie, dzięki któremu tanim kosztem Twoje zdjęcia nabiorą blasku
  • poszukuj tekstur i wzorów na różnych obiektach codziennego użytku, które znajdziesz w domu
  • podejdź znacznie bliżej i baw się głębią ostrości lub odkrywaj nowe niewidoczne światy
  • nawet mało ciekawe przedmioty w dużym zbliżeniu mogą wyglądać magicznie - wystarczy odrobina kreatywności
  • nie zapominaj o kolorach, barwach i ciekawym świetle

Firma COOPH jest znana głównie z produkcji funkcjonalnych, ale zarazem nadążających za trendami, akcesoriów (w tym ubrań). Jednak od dłuższego czasu realizuje także wideoporadniki oraz tutoriale, dzięki którym możemy nie tylko nauczyć się nowych umiejętności, lecz także niewielkim kosztem wykonać ciekawe i zarazem proste rozwiązania, które mogą wpłynąć na naszą pracę. Po więcej inspirujących materiałów odsyłamy na kanał COOPH.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
12 Lip 2019
Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a zdjęcia Bartka Wierzbickiego, Grzegorza Tatara i Marcina Giby znalazły się w finałowej galerii.
1
Czy zdjęcia mogą coś zmienić? Te przyczyniły się do zakończenia pracy dzieci w USA
1 Lip 2019
Na początku XX wieku National Child Labour Comittee zatrudniło fotografa w celu udokumentowania wykorzystywania nieletnich do pracy na terenie Stanów Zjednoczonych. Był nim Lewis Hine, a zdjęcia, które wykonał, po raz pierwszy uświadomiły problem opinii publicznej.
0
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
28 Cze 2019
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam surrealistyczną wizję Szanghaju. Goodwin lawiruje między fantazją a rzeczywistością, uwypuklając codzienne czynności Szanghajczyków, które kształtują kulturę i atmosferę miasta.
2
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1