Kreatywna makrofotografia w domu? To możliwe! Trzymaj się tych kilku zasad

0

Autor: Michał Chrzanowski

23 Kwiecień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Czy fotografia makro musi wiązać się z dużym nakładem pieniędzy i wyruszeniem w plener? Otóż nie! Fotografowie z COOPH pokazują, jak niewielkim kosztem wykonać funkcjonalne akcesoria oświetleniowe i w swoim domowym zaciszu odkrywać magiczne światy pełne barw i tekstur.

Ekipa COOPH powraca z kolejnym ciekawym wideoporadnikiem. Tym razem, w niespełna 5-minutowym filmie fotografowie przekonują, że wcale nie potrzebujesz drogiego studia i sprzętu oświetleniowego, aby robić świetne zdjęcia makro! Zobaczysz, jak zbudować własny dyfuzor na lampę błyskową i stworzyć niesamowite zdjęcia makro za niewielkie pieniądze.

- Fotografując niektóre przedmioty codziennego użytku i nie opuszczając komfortu własnego domu, możesz również świetnie się bawić z makrofotografią, która zmienia sposób postrzegania świata - podkreślają fotografowie COOPH.

 

  • własnej produkcji dyfuzor makro to świetne rozwiązanie, dzięki któremu tanim kosztem Twoje zdjęcia nabiorą blasku
  • poszukuj tekstur i wzorów na różnych obiektach codziennego użytku, które znajdziesz w domu
  • podejdź znacznie bliżej i baw się głębią ostrości lub odkrywaj nowe niewidoczne światy
  • nawet mało ciekawe przedmioty w dużym zbliżeniu mogą wyglądać magicznie - wystarczy odrobina kreatywności
  • nie zapominaj o kolorach, barwach i ciekawym świetle

Firma COOPH jest znana głównie z produkcji funkcjonalnych, ale zarazem nadążających za trendami, akcesoriów (w tym ubrań). Jednak od dłuższego czasu realizuje także wideoporadniki oraz tutoriale, dzięki którym możemy nie tylko nauczyć się nowych umiejętności, lecz także niewielkim kosztem wykonać ciekawe i zarazem proste rozwiązania, które mogą wpłynąć na naszą pracę. Po więcej inspirujących materiałów odsyłamy na kanał COOPH.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Stawiasz swoje pierwsze kroki w ręcznym wywoływaniu filmów i odbitek? A może po prostu chcesz odświeżyć swoją wiedzę? Okiełznanie analogowego środowiska pracy ułatwią...
31
0
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Chcąc sprzedawać produkty w internecie musisz pokazać produkt, tak żeby zachęcić kupującego. Z drugiej strony wytyczne serwisów aukcyjnych mówią o zachowaniu idealnie białego tła. Jak...
50
1
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Interesujesz się streetem? Zobacz jak podchodzi do niego jeden z najważniejszych współczesnych fotografów ulicznych, założyciel kolektywu In-Public, Nick...
182
0
Powiązane artykuły