Oto kilka trików i sztuczek, dzięki którym stworzysz swoje wymarzone domowe studio fotograficzne

0
Michał Chrzanowski
3 Lipiec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Marzy Ci się swoje własne studio, ale nie wiesz jak zapoczątkować projekt? Jay P. Morgan z kanału „The Slanted Lens“ podpowiada, jak niewielkim kosztem wykonać domowe studio fotograficzne.

Jay P. Morgan to znany fotograf, który współtworzy kanał The Slanted Lens. Znajdziesz tam masę poradników i tutoriali: od recenzji sprzętu i akcesoriów fotograficznych, przez ustawienia światła i pracę z modelem, a na samej edycji i postprodukcji skończywszy. Tym razem jednak Jay P. Morgan swój najnowszy tutorial skierował do osób, które marzą o własnym domowym studiu.

Ten niespełna 13-minutowy film to praktyczny poradnik, w którym krok po kroku zostały omówione poszczególne etapy - od projektu, po wykonanie i podstawowe sposoby ustawiania światła. Tak więc jeśli rozmyślasz nad niewielkim studiem fotograficznym w swoim domowym zaciszu, to koniecznie zobacz, jakimi radami dzieli się Jay P. Morgan.

Domowe studio krok po kroku

  • Pomaluj dwie skrajne ściany na biało (użyj matowych farb). Staną się one naturalną powierzchnią odbijającą błysk lamp.
  • Zamocuj czarne zasłony, dzięki którym przysłonisz skrajne białe ściany i w efekcie będziesz mógł kontrolować odbijające się światło.
  • Zadbaj o podłogę. Najlepiej sprawdzą się drewniane sklejki. Stworzą odpowiednią, stabilną  podstawę, na których z łatwością przykleisz tło fotograficzne i umieścisz statywy z lampami.
  • Tło fotograficzne powinno znajdować się naprzeciwko drzwi. Dzięki temu, jeśli będziesz chciał sfotografować całą sylwetkę modela, wystarczy wyjść z pokoju i uchwycić odpowiednie ujęcie.
  • Ostatnia rada: fotografuj codziennie. Niech Twoje profile społecznościowe zapełnią się zdjęciami.

Powyższy film jest w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów powinien być zrozumiały dla wszystkich. Więcej ciekawych filmów znajdziecie na kanale The Slanted Lens.

zdjęcie główne: pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
100 pomysłów na zdjęcia w 12 minut
100 pomysłów na zdjęcia w 12 minut
W nowym roku brakuje ci inspiracji? Oto solidna porcja pomysłów na najbliższych kilka miesięcy.
16
0
Co zrobić, gdy ktoś bezprawnie wykorzysta twoje zdjęcia? Porady prawnika
Co zrobić, gdy ktoś bezprawnie wykorzysta twoje zdjęcia? Porady prawnika
W razie naruszenia praw autorskich fotografa, przysługuje mu szereg uprawnień, które mają na celu pomóc w przywróceniu stanu zgodnego z prawem. O tym, z jakich...
85
2
Jak fotografować krajobrazy radzi laureat Landscape Photographer of the Year
Jak fotografować krajobrazy radzi laureat Landscape Photographer of the Year
W Górach, w mieście, na wybrzeżu...Oto zestaw uniwersalnych wskazówek i warsztatowych porad, przygotowanych przez zawodowego fotografa krajobrazu Dave’a...
34
1