Magia podwójnej ekspozycji w Photoshopie - zobacz jak robić to dobrze

Magia podwójnej ekspozycji w Photoshopie - zobacz jak robić to dobrze

Zawsze chciałeś otrzymać imponujące zdjęcie o podwójnej ekspozycji, jednak nie do końca wiedziałeś jak się za to zabrać? Jeśli tak, to najnowszy wideoporadnik Photoshop Training Channel został przygotowany z myślą o Tobie.

Podwójna ekspozycja to ciekawa technika efektywnego łączenia ze sobą dwóch zdjęć. Jest znana już od czasów analoga, ale wtedy wiązała się z większymi wydatkami: zakupem aparatu, który zapewniał taką możliwość oraz poświęcenia kilku klatek na eksperymenty. Jednak dzięki cyfrowej fotografii podwójna ekspozycja zyskała swoją drugą młodość.

Photoshop Twoim przyjacielem

Zamierzony efekt możemy osiągnąć w programie Photoshop. Jednak jak odpowiednio dobrać zdjęcia i wymieszać warstwy, żeby otrzymać spektakularny rezultat? Na szczęście z pomocą przychodzi youtubowy kanału Photoshop Training Channel. W najnowszym tutorialu Jesus Ramirez pokazuje krok po kroku sposób tworzenia obrazu o podwójnej ekspozycji.

Powyższy wideoporadnik w języku angielskim, ale na szczęście osoby ze słabszą znajomością tego języka mogą skorzystać z oferowanej przez Youtube funkcji automatycznego generowania i tłumaczenia napisów, która każdemu powinna umożliwić zrozumienie ogólnego sensu wypowiedzi.

Pamiętaj - udana podwójna ekspozycja to odpowiednio dobrane zdjęcia

Oczywiście nie wszystko jesteśmy w stanie wykonać w programie graficznym. Na końcowy sukces składa się kilka czynników. Najważniejszym jest odpowiednio wykonane zdjęcie główne - zazwyczaj portret. Za fotografowaną osobą powinno znajdować się jednolite tło - najlepiej w kolorze białym. Z kolei drugoplanowe zdjęcie nie może rozpraszać naszej uwagi, dlatego też świetnie sprawdzi się fotografia drzew lub jak w omawianym przypadku zdjęcie miasta. Gdy mamy już wybrane takie kadry, to wtedy możemy rozpocząć magię w Photoshopie. Warto także zaznaczyć, że najlepiej ze sobą łączyć dwie fotografie monochromatyczne lub dwie kolorowe. Mieszanka czerni i bieli z kolorem zazwyczaj nie wygląda za dobrze - choć i tu mogą wystąpić wyjątki.

Jeżeli ten poradnik był dla Ciebie ciekawy i chcesz lepiej poznać Photoshopa, to koniecznie musisz dodać Photoshop Training Channel do subskrybowanych kanałów na Youtube. Znajdziesz tam wiele tutoriali ukazujących różne triki, które są niezbędne przy efektownej postprodukcji zdjęć.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Wielokrotna ekspozycja to jej specjalność. Kompozycje Iny Jungmann to oryginalne, malarskie spojrzenie na fotografię krajobrazu
22 Lis 2017
Ina Jungmann w swoich pracach korzysta głównie z wielokrotnych ekspozycji, które nadają im elementu malarskości. Z biegiem lat rozwinęła swój własny styl, pracując z wieloma ekspozycjami zarówno na aparatach analogowych, eksperymentując z warstwowaniem wielu negatywów w ciemni, jak i manipulując cyfrowymi obrazami w Photoshopie.
0
Oto najlepsze polskie zdjęcia sportowe minionego roku. Wyniki IV edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
20 Lis 2017
Dobiegła końca czwarta, rekordowa edycja Polskiego Konkursu Fotografii Prasowej.  Oto galeria najlepszych kadrów zawodowców i amatorów wybranych spośród ponad 2 tys. zgłoszeń.
0
Taylor Wessing Photographic Portrait Prize 2017 - poznaliśmy laureatów
15 Lis 2017
Portret 16-letniego uchodźcy autorstwa Césara Dezfuli został wybrany przez jurorów najlepszą pracą tegorocznej edycji Taylor Wessing Photographic Portrait Prize.
3
Fotografia przyrody na wesoło. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2017
9 Lis 2017
Czy natura ma poczucie humoru? Zobaczcie zdjęcia finalistów tegorocznej edycji konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od trzech lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
0