"Z zoomem blisko natury" - warsztaty fotografii krajobrazowej z Fujifilm

"Z zoomem blisko natury" - warsztaty fotografii krajobrazowej z Fujifilm
Firma Fujifilm zaprasza na cykl warsztatów fotografii krajobrazowej "Z zoomem blisko natury". Spotkania odbędą się na Zamku w Malborku, Roztoczańskim Parku Narodowym oraz na Zamku Czocha. Zajęcia będą okazją do sprawdzenia w praktyce superozooma Fujifilm S1.

Firma Fujifilm zaprasza na cykl warsztatów fotografii krajobrazowej "Z zoomem blisko natury". Spotkania odbędą się
  • 9 i 10 sierpnia – Zamek w Malborku
  • 13 i 14 września – Roztoczański Park Narodowy
  • 20 i 21 września – Zamek Czocha
W pierwszej części warsztatów odbędzie się wykład. Uczestnicy dowiedzą się, jak odpowiednio kadrować i dobierać parametry ekspozycji, w jaki sposób kreatywnie wykorzystać aparat do fotografii krajobrazowej, ale też portretowej i fotografii makro. Poruszone zostaną zagadnienia przysłony, migawki, głębi ostrości. W drugiej części spotkań odbędzie się plener fotograficzny. Będzie to okazja do sprawdzenia w praktyce superozooma Fujifilm S1. Każdemu uczestnikowi organizatorzy zapewnią aparat Fujifilm S1 do testu.

Warsztaty przeprowadzi fotograf i reporter Jarosław Deluga. W latach 2004-2006 był osobistym fotografem premierów Marka Belki oraz Kazimierza Marcinkiewicza. W czasie pobytu w Stanach Zjednoczonych pracował jako dziennikarz prasowy i fotoreporter. W Nowym Jorku prowadził salon fotograficzny, dzięki czemu doskonale wie, jak dobierać sprzęt. Jest miłośnikiem fotografii przyrody.

Uczestnikami warsztatów mogą być początkujący fotografowie, jak i osoby, które chcą szlifować wcześniej zdobyte umiejętności pod okiem profesjonalisty. Ze względu na małe grupy warsztatowe (podczas jednego spotkania będzie maksymalnie 10 osób), każdy uczestnik zostanie potraktowany indywidualnie.

Rejestracja: Na plenery zależy się zapisać, przesyłając podstawowe dane oraz dwa zdjęcia, na podstawie których jury Fujifilm wybierze uczestników. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły dotyczące warsztatowi aparatu Fujifilm S1 znajdują się na stronie zzoomem.fujifilm.pl.

Partnerem warsztatów jest sieć salonów fotograficznych AB FOTO. Na uczestników plenerów czeka oferta specjalna do zrealizowania w salonach AB FOTO na terenie całego kraju.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Inspiracja na dziś: Drew Doggett - „In the Realm of Legends"
19 Paź 2018
Mimo, że otaczają je laguny lodowcowe i nieziemskie kolory, te zwierzęta zdają się nie zwracać uwagi na przytłaczające je piękno. Są nieodrębną częścią rozległego islandzkiego krajobrazu, dla przyjezdnych kojarząc się raczej z surrealnymi wytworami ich wyobraźni. Drew Doggett, amerykański fotograf i filmowiec, uchwycił te piękne konie w serii “In the Realm of Legends”.
0
Adrian Wykrota: “Przykro mi, że już nie umiemy rozmawiać, a Polska to przecież taki fajny kraj”
18 Paź 2018
“Doszliśmy do wniosku, że w tych dynamicznych i ważnych czasach musimy opublikować dokumentalne wypowiedzi fotografów o Polsce i nadać im bezkompromisową, fizyczną formę książek” - piszą autorzy serii wydawniczej o Polsce, dobrani przez fundację PIX.HOUSE. Z Adrianem Wykrotą, autorem jednej z publikowanych już książek rozmawiamy o powstawaniu serii i dalszych planach.
0
Taylor Wessing Photographic Portrait Prize 2018 - zobacz piękno współczesnego portretu
18 Paź 2018
Alice Mann została laureatką tegorocznej prestiżowej nagrody Taylor Wessing Photographic Portrait Prize. Po raz pierwszy w historii konkursu jurorzy nagrodzili nie pojedynczy portret, a serię czterech zdjęć przedstawiających młode mażoretki z Południowej Afryki.
0
Piękna i zagrożona - natura na zdjęciach zwycięzców Wildlife Photographer of the Year 2018
17 Paź 2018
Organizowany od pół wieku przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie konkurs Wildlife Photographer of the Year, co roku oferuje nam unikalne spojrzenie na piękno i problemy dzikiego życia na naszej planecie. Fotografie nagrodzone w 54. edycji to nie tylko piękne kadry, ale i trudne tematy.
0