Panel dyskusyjny poświęcony książce artystycznej w Galerii Pauza

Autor: Marcin Grabowiecki

6 Listopad 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
7 listopada o godz. 18:00 w Galerii Pauza w Krakowie odbędzie się panel dyskusyjny "Handluj z tym - książka artystyczna w Polsce". Zaproszeni goście dyskutować będą zarówno o procesie powstawania książki, jak i o książce w Polsce - rynku photobooków, publikacji artystycznych i naukowych, miejscu projektanta i najlepszych polskich książkach.

Panel dyskusyjny poświęcony książce artystycznej w Galerii Pauza ma pokazać, że książka naukowa także może być artystyczna. Publikacje takie, często wydawane są możliwie niskim kosztem, ten jednak nie musi pociągać za sobą marnej jakości i słabego projektu.

Zaproszone wydawnictwa - Karakter, Czytelnia Sztuki, DodoEditor, a ostatnio nawet PWN, kładą nacisk na stronę wizualną. Projektują, drukują i wydają zarówno publikacje poświęcone sztuce, architekturze, wycyzelowane photobooki i katalogi w niewielkich, numerowanych nakładach, jak i książki stricte naukowe. Pomimo wielu wielbicieli, łącząc dobry design z niewątpliwie wysokim poziomem merytorycznymi "dobra książka" wciąż jest niszowa.

Zaproszeni goście dyskutować będą zarówno o procesie powstawania książki, jak i o książce w Polsce - rynku photobooków, publikacji artystycznych i naukowych, miejscu projektanta i najlepszych polskich książkach. Chcemy zwrócić uwagę na praktyki self-publishingowe, kojarzące się przede wszystkim z książkami fotograficznymi, zupełnie jednak nieobecne w nauce. Pokażemy, że poważne traktowanie "nienaukowych" aspektów publikacji naukowej może nieść ze sobą wymierne korzyści - marketingowe oraz funkcjonalne jak i wiele satysfakcji.

W panelu wezmą udział:

Tomasz Bierkowski, wykładowca ASP w Katowicach, członek Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU)

Jagoda Dąbrowska, Drukrania Empresse

Przemysław Dębowski, Wydawnictwo Karakter

Zuzanna Łazarewicz, wydawnictwo DodoEditor

Wojciech Nowicki, krytyk fotografii, kurator, publicysta, współzałożyciel Fundacja Imago Mundi. Na spotkaniu reprezentować będzie Czytelnię Sztuki z Gliwic oraz Fundację Sztuk Wizualnych.

Paweł Starzec, wydawnictwo Paper Beats Rock

Kuba Sowiński, magazyn 2+3D

Piotr Synowiec, Digital System, dystrybutor maszyn drukarskich

Mateusz Twardoch, Księgarnia Artystyczna Bookoff

Spotkanie poprowadzi, dr hab. Andrzej Szczerski - prezes AICA Polska i wiceprezydent AICA International, wykładowca Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wydarzenie na Facebooku.

Panel dyskusyjny "Handluj z tym - książka artystyczna w Polsce"
Termin: 7.11.2013, godz. 18:00 

Galeria Pauza
ul. Floriańska 18/5 (II p.)
Kraków

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Prezenty dla fotografa 2023 - poradnik zakupowy, cz. I
Prezenty dla fotografa 2023 - poradnik zakupowy, cz. I
Czym obdarować fotografa, by na świątecznym zdjęciu zobaczyć szczery uśmiech? Oto garść naszych inspiracji - od sprzętu elektronicznego i ciekawych gadżetów, po praktyczne akcesoria...
20
Fotografia kulinarna, motoryzacyjna, typu flat lay – jak robić lepsze zdjęcia smartfonem cz. 4
Fotografia kulinarna, motoryzacyjna, typu flat lay – jak robić lepsze zdjęcia smartfonem cz. 4
Tworzenie apetycznych ujęć i efektownych kompozycji ulubionych przedmiotów wbrew pozorom ma ze sobą wiele wspólnego. Również fotografując auta stosujemy wiele klasycznych technik,...
18
Kompozycja, słowo klucz! Lepsze zdjęcia smartfonem cz. 3
Kompozycja, słowo klucz! Lepsze zdjęcia smartfonem cz. 3
Szukanie harmonii, złoty podział, mocne punkty kadru… brzmi tajemniczo i zawile, ale w rzeczywistości sztuka kompozycji sprowadza się do kilku prostych zasad. W tym odcinku naszego cyklu omawiamy...
19