Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

10 x inaczej - edycja II

0

Autor: Marcin Grabowiecki

22 Maj 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Rusza druga odsłona interdyscyplinarnych rozmów "10 x inaczej", prowadzonych przez Jakuba Śwircza z zaproszonymi artystami zajmującymi się fotografią i badaczami kultury. Gośćmi pierwszego spotkania nowej edycji będą Igor Omulecki i Katarzyna Bojarska. Zapraszamy do Kordegardy już 22 maja na godz. 18:00.

10 x inaczej to okazja by spotkać się z najciekawszymi twórcami korzystającymi z fotografii. W rozmowach z kulturoznawcami, historykami sztuki, czy socjologami odkrywają oni swoje inspiracje, procesy stojące za efektami ich pracy - czyli zdjęciami, a także odpowiadają na pytania, które dzięki wiedzy zaproszonych gości pojawiają się po raz pierwszy.

Eksperyment przygotowany przez Jakuba Śwircza składa się z 10 spotkań, w których celem jest wzbogacenie wiedzy i języka opisu współczesnego obrazu fotograficznego. Efektem ostatecznym będzie książka z zapisem rozmów, która ukaże się w dwujęzycznej wersji polsko-angielskiej.

Rozmowom przy udziale publiczności towarzyszą za każdym razem przygotowane projekcje, przedstawiające prace artystów, szkice do konceptów czy nawiązania. Dzięki temu słuchacze na bieżąco mogą poznawać rozwój twórczości uczestników.

fot. Igor Omulecki

Katarzyna Bojarska, asystent(ka) w Instytucie Badań Literackich PAN, autorka tekstów i przekładów zainteresowana relacjami sztuki, literatury, historii i psychoanalizy.

Igor Omulecki - artysta, jego najnowsza wystawa, zamykająca Tryptyk Rodzinny od 10 maja będzie pokazywana w warszawskiej galerii Le Guern. Wystawiał zarówno w Polsce jak i za granicą na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Do najważniejszych należą: To, Warszawa, Galeria Le Guern, festiwal Transphotographiques, Lille, Red Eye Effect - fotografia polska XXI wieku, CSW Zamek Ujazdowski.

Kolejnymi gośćmi tegorocznej edycji będą: Karol Radziszewski, Nicolas Grospierre, Agata Madejska, Ewa Axelrad, Kuba Dąbrowski, Tomek Szerszeń, Lena Dobrowolska, Paweł Szypulski, Agnieszka Pajączkowska, Iwona Kurz, Iwo Zmyślny, Małgorzata Grabczewska, Piotr Drewko, Ewa Klekot i Joanna Kusiak.

Partnerem projektu jest Fundacja Nizio.

Spotkanie z Igorem Omuleckim i Katarzyną Bojarską
w ramach drugiej edycji cyklu "10 x inaczej"
Termin: 22.05.2013, godz. 18:00

Kordegarda
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
Warszawa

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
Profesjonalna fotografia nie musi kosztować fortuny. Dzięki tym bezpłatnym pomocom możesz tworzyć ciekawe materiały bez wydawania ani grosza.
5
0
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak uzyskać efekt rozmytego tła oraz wykorzystać instalacje świetlne do tworzenia magicznych, świątecznych kadrów? Swoje pomysły przedstawia specjalista...
34
0
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Chcecie poczuć się jak pionierzy fotografii? Poradnik Goerge Eastman Musem pokazuje, jak własnym sumptem, bez użycia niebezpiecznych substancji, stworzyć zdjęcia w...
89
0