10 x inaczej - edycja II

0
Marcin Grabowiecki
22 Maj 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Rusza druga odsłona interdyscyplinarnych rozmów "10 x inaczej", prowadzonych przez Jakuba Śwircza z zaproszonymi artystami zajmującymi się fotografią i badaczami kultury. Gośćmi pierwszego spotkania nowej edycji będą Igor Omulecki i Katarzyna Bojarska. Zapraszamy do Kordegardy już 22 maja na godz. 18:00.
10 x inaczej to okazja by spotkać się z najciekawszymi twórcami korzystającymi z fotografii. W rozmowach z kulturoznawcami, historykami sztuki, czy socjologami odkrywają oni swoje inspiracje, procesy stojące za efektami ich pracy - czyli zdjęciami, a także odpowiadają na pytania, które dzięki wiedzy zaproszonych gości pojawiają się po raz pierwszy.

Eksperyment przygotowany przez Jakuba Śwircza składa się z 10 spotkań, w których celem jest wzbogacenie wiedzy i języka opisu współczesnego obrazu fotograficznego. Efektem ostatecznym będzie książka z zapisem rozmów, która ukaże się w dwujęzycznej wersji polsko-angielskiej.

Rozmowom przy udziale publiczności towarzyszą za każdym razem przygotowane projekcje, przedstawiające prace artystów, szkice do konceptów czy nawiązania. Dzięki temu słuchacze na bieżąco mogą poznawać rozwój twórczości uczestników.

fot. Igor Omulecki


Katarzyna Bojarska, asystent(ka) w Instytucie Badań Literackich PAN, autorka tekstów i przekładów zainteresowana relacjami sztuki, literatury, historii i psychoanalizy.

Igor Omulecki - artysta, jego najnowsza wystawa, zamykająca Tryptyk Rodzinny od 10 maja będzie pokazywana w warszawskiej galerii Le Guern. Wystawiał zarówno w Polsce jak i za granicą na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Do najważniejszych należą: To, Warszawa, Galeria Le Guern, festiwal Transphotographiques, Lille, Red Eye Effect - fotografia polska XXI wieku, CSW Zamek Ujazdowski.

Kolejnymi gośćmi tegorocznej edycji będą: Karol Radziszewski, Nicolas Grospierre, Agata Madejska, Ewa Axelrad, Kuba Dąbrowski, Tomek Szerszeń, Lena Dobrowolska, Paweł Szypulski, Agnieszka Pajączkowska, Iwona Kurz, Iwo Zmyślny, Małgorzata Grabczewska, Piotr Drewko, Ewa Klekot i Joanna Kusiak.

Partnerem projektu jest Fundacja Nizio.


Spotkanie z Igorem Omuleckim i Katarzyną Bojarską
w ramach drugiej edycji cyklu "10 x inaczej"
Termin: 22.05.2013, godz. 18:00

Kordegarda
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
Warszawa

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Na początku przygody z fotografią analogową zorientowanie się w dostępnych materiałach i ich właściwościach może przysporzyć bólu głowy. Z pomocą przychodzi nowa...
61
0
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
62
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0