Warsztaty fotografii dokumentalnej i reportażowej w Pradze

Autor: Marcin Grabowiecki

5 Lipiec 2012
Artykuł na: 4-5 minut
Czterodniowe warsztaty fotografii dokumentalnej i reportażowej w Pradze w Czechach odbędą się w terminie 5-9 września 2012, a poprowadzą je Grzegorz Klatka i Martin Sterba.

Warsztaty fotografii dokumentalnej i reportażowej, które odbędą się w dniach 5-9 września 2012 w Pradze w Czechach poprowadzą Grzegorz Klatka i Martin Sterba.

To propozycja skierowana do osób, które czują potrzebę pokazywania i komentowania rzeczywistości przy pomocy fotografii. Poziom opanowania technik fotograficznych jest drugoplanowy. Zapraszamy osoby biegle operujące narzędziem (kandydaci na uczelnie artystyczne i filmowe) oraz tych, którzy dopiero zaczynają wykonywać własne, poprawne warsztatowo zdjęcia i pragną w przyszłości używać fotografii jako formy wypowiedzi. W warsztatach mogą wziąć udział zarówno zawodowi fotografowie jak i osoby traktujące medium jako hobby. Ważne jest to, aby uczestnicy posiadali zmysł obserwacji, byli wrażliwi i otwarci na rzeczywistość, chętni do kontaktu z innymi ludźmi. Nie przewidujemy nauki obsługi aparatu fotograficznego ani oprogramowania.

Program warsztatów w dużej mierze opiera się na zdobywaniu wiedzy i doświadczenia podczas zajęć praktycznych. Większą część dnia uczestnicy będą poświęcali na fotografowaniu najrozmaitszych tematów na terenie i w okolicach Pragi, w towarzystwie prowadzących (dokumentowanie wydarzeń o charakterze kulturalnym, społecznym, politycznym, tematy socjologiczne obyczajowe - niekoniecznie z pierwszych stron gazet).

Wieczorną część zajęć poświęcimy omawianiu zdjęć uczestników. Podczas krótkich półgodzinnych bloków teoretycznych zaprezentujemy ważne i ciekawe przykłady reportaży i dokumentów z czeskiej i światowej historii fotografii.

Podczas zajęć będziemy kładli nacisk na nieszablonowy sposób myślenia. Pokażemy jak dobierać tematy, jak realizować własne cykle zdjęć, jak fotografować obcych ludzi, aby nie narazić się na nieprzyjemne reakcje. Opowiemy o zaletach, ograniczeniach tego medium i o tym, gdzie leży granica między prawdą a manipulacją w fotografii. Zapoznamy także uczestników ze współczesnymi technikami archiwizacji zdjęć.

Informacje praktyczne:

Liczba uczestników: 7-8 osób.

Zajęcia prowadzone w języku polskim.

Termin: 5-9.09.2012

Wiek uczestników: od 18 lat,

Sprzęt foto: własny

cena: 1300 zł + vat. (1599 brutto) - w tym ok. 40 godz. zajęć, noclegi i śniadania, ubezpieczenie, 3-dniowe bilety na komunikację miejską w Pradze.

Miejsce zajęć teoretycznych i noclegów: Praga, dzielnica Vinohrady.

Szczegóły na stronie: www.stu6x6.pl w zakładce "warsztaty"

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak wybrać kabel HDMI, żeby nie mieć problemów na planie i uzyskać optymalną jakość? W tym poradniku przyglądamy się odpowiednim kablom do filmowania na przykładzie oferty marki...
17
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
16