Warsztaty fotografii dokumentalnej i reportażowej w Pradze

0
Marcin Grabowiecki
5 Lipiec 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Czterodniowe warsztaty fotografii dokumentalnej i reportażowej w Pradze w Czechach odbędą się w terminie 5-9 września 2012, a poprowadzą je Grzegorz Klatka i Martin Sterba.

Warsztaty fotografii dokumentalnej i reportażowej, które odbędą się w dniach 5-9 września 2012 w Pradze w Czechach poprowadzą Grzegorz Klatka i Martin Sterba.

To propozycja skierowana do osób, które czują potrzebę pokazywania i komentowania rzeczywistości przy pomocy fotografii. Poziom opanowania technik fotograficznych jest drugoplanowy. Zapraszamy osoby biegle operujące narzędziem (kandydaci na uczelnie artystyczne i filmowe) oraz tych, którzy dopiero zaczynają wykonywać własne, poprawne warsztatowo zdjęcia i pragną w przyszłości używać fotografii jako formy wypowiedzi. W warsztatach mogą wziąć udział zarówno zawodowi fotografowie jak i osoby traktujące medium jako hobby. Ważne jest to, aby uczestnicy posiadali zmysł obserwacji, byli wrażliwi i otwarci na rzeczywistość, chętni do kontaktu z innymi ludźmi. Nie przewidujemy nauki obsługi aparatu fotograficznego ani oprogramowania.

Program warsztatów w dużej mierze opiera się na zdobywaniu wiedzy i doświadczenia podczas zajęć praktycznych. Większą część dnia uczestnicy będą poświęcali na fotografowaniu najrozmaitszych tematów na terenie i w okolicach Pragi, w towarzystwie prowadzących (dokumentowanie wydarzeń o charakterze kulturalnym, społecznym, politycznym, tematy socjologiczne obyczajowe - niekoniecznie z pierwszych stron gazet).

Wieczorną część zajęć poświęcimy omawianiu zdjęć uczestników. Podczas krótkich półgodzinnych bloków teoretycznych zaprezentujemy ważne i ciekawe przykłady reportaży i dokumentów z czeskiej i światowej historii fotografii.

Podczas zajęć będziemy kładli nacisk na nieszablonowy sposób myślenia. Pokażemy jak dobierać tematy, jak realizować własne cykle zdjęć, jak fotografować obcych ludzi, aby nie narazić się na nieprzyjemne reakcje. Opowiemy o zaletach, ograniczeniach tego medium i o tym, gdzie leży granica między prawdą a manipulacją w fotografii. Zapoznamy także uczestników ze współczesnymi technikami archiwizacji zdjęć.


Informacje praktyczne:
Liczba uczestników: 7-8 osób.
Zajęcia prowadzone w języku polskim.
Termin: 5-9.09.2012
Wiek uczestników: od 18 lat,
Sprzęt foto: własny
cena: 1300 zł + vat. (1599 brutto) - w tym ok. 40 godz. zajęć, noclegi i śniadania, ubezpieczenie, 3-dniowe bilety na komunikację miejską w Pradze.
Miejsce zajęć teoretycznych i noclegów: Praga, dzielnica Vinohrady.


Szczegóły na stronie: www.stu6x6.pl w zakładce "warsztaty".

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
9
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0
Chcesz stać się lepszym fotografem? Unikaj tych 13 błędów [WIDEO]
Chcesz stać się lepszym fotografem? Unikaj tych 13 błędów [WIDEO]
Nigel Danson, uznany fotograf krajobrazu, powraca z kolejnym ciekawym poradnikiem. Tym razem naświetla 13 błędów, które trzeba wyeliminować, aby wskoczyć na wyższy...
23
0