Spotkanie z Andrzejem Wiktorem we Wrzeniu Świata

Instytut Reportażu oraz Fundacja.DOC zapraszają na spotkanie autorskie z fotografem Andrzejem Wiktorem i prezentację projektu "Rycerze". Spotkanie, które odbędzie się w środę, 27 lipca o godz. 19:30 we Wrzeniu Świata w Warszawie, poprowadzi Joanna Kinowska.
Więcej o projekcie "Rycerze" dowiadujemy się od jego autora - Andrzeja Wiktora:

"Rycerze" to projekt mający na celu dokumentowanie współczesnych rycerzy, czyli rynek odtwórstwa historycznego. Okazuje się, że odtwórstwo historyczne coraz prężniej się rozwija i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Rozwija się ono wielopłaszczyznowo, bo rekonstruuje się nie tylko stroje i broń bojową oraz techniki walki, ale też rzemiosło dawne, stroje oficjalne oraz te mniej oficjalne. Wszystko z wykorzystaniem dawnej techniki i z reguły "hand made". Dlaczego ludzie lubią pokazy i rekonstrukcje dawnych bitew jak np.: Grunwald? Podejrzewam, że po części z tego powodu, że jest to egzotyka minionych wieków, a po części jest to bardzo malownicze, wizualnie atrakcyjne. Odtwórcy wkładają wiele serca oraz pieniędzy w to, aby ich strój był zrobiony pieczołowicie, z zastosowaniem takich samych materiałów i narzędzi jak dawniej. Tworzą to ludzie z pasją i tę pasję czuć. Przede wszystkim odtwórstwo jest taką lekcją pop historii, uczy jej w sposób skrócony i nowoczesny, buduje tożsamość narodową. Pewnie dlatego urzekło mnie to zjawisko i postanowiłem się temu przyjrzeć z bliska, poczuć tych ludzi i ich autentyczną pasję. Jest to coś bardzo namacalnego i uchwytnego w przeciwieństwie do naszego wirtualno-informatycznej teraźniejszości.

Spotkanie jest częścią zadania "Cykl spotkań wokół reportażu Wrzenie.doc", realizowanego dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.


Spotkanie z Andrzejem Wiktorem
Termin: 27.07.2011, godz. 19:30

Wrzenie Świata
ul. Gałczyńskiego 7
Warszawa
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0