Spotkanie z Andrzejem Wiktorem we Wrzeniu Świata

Instytut Reportażu oraz Fundacja.DOC zapraszają na spotkanie autorskie z fotografem Andrzejem Wiktorem i prezentację projektu "Rycerze". Spotkanie, które odbędzie się w środę, 27 lipca o godz. 19:30 we Wrzeniu Świata w Warszawie, poprowadzi Joanna Kinowska.
Więcej o projekcie "Rycerze" dowiadujemy się od jego autora - Andrzeja Wiktora:

"Rycerze" to projekt mający na celu dokumentowanie współczesnych rycerzy, czyli rynek odtwórstwa historycznego. Okazuje się, że odtwórstwo historyczne coraz prężniej się rozwija i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Rozwija się ono wielopłaszczyznowo, bo rekonstruuje się nie tylko stroje i broń bojową oraz techniki walki, ale też rzemiosło dawne, stroje oficjalne oraz te mniej oficjalne. Wszystko z wykorzystaniem dawnej techniki i z reguły "hand made". Dlaczego ludzie lubią pokazy i rekonstrukcje dawnych bitew jak np.: Grunwald? Podejrzewam, że po części z tego powodu, że jest to egzotyka minionych wieków, a po części jest to bardzo malownicze, wizualnie atrakcyjne. Odtwórcy wkładają wiele serca oraz pieniędzy w to, aby ich strój był zrobiony pieczołowicie, z zastosowaniem takich samych materiałów i narzędzi jak dawniej. Tworzą to ludzie z pasją i tę pasję czuć. Przede wszystkim odtwórstwo jest taką lekcją pop historii, uczy jej w sposób skrócony i nowoczesny, buduje tożsamość narodową. Pewnie dlatego urzekło mnie to zjawisko i postanowiłem się temu przyjrzeć z bliska, poczuć tych ludzi i ich autentyczną pasję. Jest to coś bardzo namacalnego i uchwytnego w przeciwieństwie do naszego wirtualno-informatycznej teraźniejszości.

Spotkanie jest częścią zadania "Cykl spotkań wokół reportażu Wrzenie.doc", realizowanego dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.


Spotkanie z Andrzejem Wiktorem
Termin: 27.07.2011, godz. 19:30

Wrzenie Świata
ul. Gałczyńskiego 7
Warszawa
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
1
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0