Spotkanie z Andrzejem Wiktorem we Wrzeniu Świata

Instytut Reportażu oraz Fundacja.DOC zapraszają na spotkanie autorskie z fotografem Andrzejem Wiktorem i prezentację projektu "Rycerze". Spotkanie, które odbędzie się w środę, 27 lipca o godz. 19:30 we Wrzeniu Świata w Warszawie, poprowadzi Joanna Kinowska.
Więcej o projekcie "Rycerze" dowiadujemy się od jego autora - Andrzeja Wiktora:

"Rycerze" to projekt mający na celu dokumentowanie współczesnych rycerzy, czyli rynek odtwórstwa historycznego. Okazuje się, że odtwórstwo historyczne coraz prężniej się rozwija i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Rozwija się ono wielopłaszczyznowo, bo rekonstruuje się nie tylko stroje i broń bojową oraz techniki walki, ale też rzemiosło dawne, stroje oficjalne oraz te mniej oficjalne. Wszystko z wykorzystaniem dawnej techniki i z reguły "hand made". Dlaczego ludzie lubią pokazy i rekonstrukcje dawnych bitew jak np.: Grunwald? Podejrzewam, że po części z tego powodu, że jest to egzotyka minionych wieków, a po części jest to bardzo malownicze, wizualnie atrakcyjne. Odtwórcy wkładają wiele serca oraz pieniędzy w to, aby ich strój był zrobiony pieczołowicie, z zastosowaniem takich samych materiałów i narzędzi jak dawniej. Tworzą to ludzie z pasją i tę pasję czuć. Przede wszystkim odtwórstwo jest taką lekcją pop historii, uczy jej w sposób skrócony i nowoczesny, buduje tożsamość narodową. Pewnie dlatego urzekło mnie to zjawisko i postanowiłem się temu przyjrzeć z bliska, poczuć tych ludzi i ich autentyczną pasję. Jest to coś bardzo namacalnego i uchwytnego w przeciwieństwie do naszego wirtualno-informatycznej teraźniejszości.

Spotkanie jest częścią zadania "Cykl spotkań wokół reportażu Wrzenie.doc", realizowanego dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.


Spotkanie z Andrzejem Wiktorem
Termin: 27.07.2011, godz. 19:30

Wrzenie Świata
ul. Gałczyńskiego 7
Warszawa
Komentarze
Polecane artykuły
Oscary już w niedzielę. Oto przypomnienie wszystkich filmów, które zdobyły nagrodę za najlepsze zdjęcia
22 Lut 2019
Ponoć jednym z lepszych sposobów na rozwinięcie fotograficznego oka jest studiowanie obrazów i filmów. A jak już oglądać, to te najlepsze. Oto szybki przekrój przez największe osiągnięcia kinematografii.
0
„To forma medytacji“ - o miłości do latania i fotografii opowiada Filip Wolak
21 Lut 2019
Filip Wolak łączy doświadczenia fotografa i pilota, tworząc wyjątkowe zdjęcia świata widzianego z góry. „Lubię niebanalność, prostotę, czystość formy, równowagę, czasem symetrię (lub jej kompletny brak)“ - zaznacza fotograf.
0
World Press Photo 2019 - poznaliśmy najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku
20 Lut 2019
Gratka dla wszystkich miłośników fotografii reportażowej najwyższych lotów. World Press Photo Foundation właśnie zaprezentowało zdjęcia nominowane do najważniejszej nagrody przyznawanej fotografom prasowym.
1
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0