Pixmac przyjmuje fotografów

Autor: Marcin Grabowiecki

25 Lipiec 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
Bank zdjęć "Pixmac" zaprasza do współpracy wszystkich fotografów. Firma zachęca do przesyłania zdjęć, w zamian za prowizję od sprzedaży każdego z nich. Szczegóły oferty znajdziecie w naszym tekście.
(c)Yuri Arcurs/Pixmac

Fotografowie często krzywią się na hasło "bank zdjęć", ale wbrew obiegowej opinii, agencje stockowe wcale nie odbierają klientów "tradycyjnym" fotografom. Oferują natomiast możliwość zakupu pojedynczych zdjęć "drobnym" klientom, takim jak zakłady kosmetyczne, szkoły językowe czy prywatnym użytkownikom, którym zamarzyła się własna fototapeta, a wykonania której nikomu nie zlecą ze względu na ograniczony budżet.

Pixmac zachęca więc do przesyłania zdjęć i grafik wektorowych do bazy agencji, w zamian za prowizję (30-60%) od sprzedaży każdego z nich. Im więcej zdjęć zostanie przyjętych, tym większa szansa na konkretne zarobki. Niewielkim wysiłkiem można dać sobie szanse na dodatkowe pieniądze w miesięcznym budżecie.

Jaka tematyka jest najpopularniejsza?

Jeśli zajmujesz się fotografią zawodowo, na pewno znajdziesz na dyskach doskonałej jakości zdjęcia produktów na jednolitym tle, specyficznie polskich akcentów (architektury, potraw, itp.) czy przedmiotów codziennego użytku. A jeśli po prostu kochasz robić zdjęcia, to podczas wakacji na pewno natkniesz się na piękne krajobrazy, typowo polskie budowle, czy ludzi we wszystkich możliwych sytuacjach.

Bank zdjęć "Pixmac" jest międzynarodową agencją stockową, która działa na terenie Polski od 2009 roku. W tym czasie ruszyło równocześnie ok. 20 lokalnych wersji serwisu na całym świecie, a zakres dystrybucji wciąż się poszerza. Obecnie Pixmac ma już w ofercie 11 milionów obrazów i nie ustaje w powiększaniu swoich zasobów.

Więcej informacji na www.pixmac.pl.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
3
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
10
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Wybór nośnika pamięci zależy nie tylko od tego, jaki typ kart akceptuje nasz aparat, kamera lub dron, ale także, a może przede wszystkim, od rodzaju materiałów, jakie za pomocą tych urządzeń...
19