EIZO Expert Day - warsztaty w Gdańsku

Sklep Cyfrowe.pl oraz Eizo zapraszają do Gdańska na bezpłatne warsztaty poświęcone tematyce zarządzania kolorem, a także monitorom Eizo i ich kalibracji.

EIZO Expert Day to bezpłatne warsztaty, które odbędą się w {BLD|20 kwietnia w siedzibie Cyfrowe.pl w Gdańsku (ul. Kartuska 149). Spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom związanym z zarządzaniem kolorem z wykorzystaniem monitorów EIZO i urządzeń do kalibracji firmy X-Rite. Prezentacje odbędą się w następujących godzinach: 10:00, 13:00, 15:30. Można wybrać sobie dowolną godzinę – nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Oto ich program:
  1. Rola monitora w edycji fotografii.
  2. Przestrzenie odwzorowania koloru: sRGB, CMYK, AdobeRGB 3. Jak osiągnąć zgodność z wydrukiem?
  3. Profile ICC, omówienie sposobów kalibracji monitora.
  4. Magia cyfr a rzeczywistość: czas reakcji, kontrast, jasność panelu, przestrzenie kolorystyczne.
  5. Warsztaty poprowadzi ekspert color managementu z firmy Eizo - Piotr Wieczorek. Możliwe będą również indywidualne konsultacje.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
George Eastman Museum udostępnia serię filmów poświęconych największym przełomom w fotografii. Pozycja obowiązkowa!
14 Sie 2018
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak długą drogę fotografia przeszła od czasów camery obscury aż do dzisiaj, zobaczcie dokumentalną serię stworzoną przez Goerge Eastman Museum. To fantastyczna podróż przez najważniejsze techniki i odkrycia, które zrewolucjonizowały to medium.
0
Tadeusz Rolke: „Sztuka nie polega na pokazywaniu piękna”
13 Sie 2018
Od czwartku, w warszawskiej galerii Le Guern można oglądać najnowszy projekt Tadeusza Rolke, jednego z mistrzów polskiej fotografii. W dniu wernisażu rozmawialiśmy z autorem o powstawaniu najnowszej serii.
0
Karen Miranda Rivadeneira odtwarza swoje dzieciństwo. "Pomysł ten zrodził się z rozmyślań o pamięci i jej niedoskonałości”
7 Sie 2018
“Uświadomiłam sobie, że brakuje mi wiedzy o mnie samej. Rozmyślając o pamięci i jej wadliwości, postanowiłam odkopać osobiste mity i rodzinne historie” - opowiada nam o swoim projekcie amerykańska fotograf.
0
Marcin Walko jako jedyny Polak dokumentował upamiętnienie ofiar masakry w Srebrenicy. Zobaczcie zdjęcia z projektu “Parcela M11”
3 Sie 2018
W lipcu 1995 roku serbskie oddziały paramilitarne w okolicach Srebrenicy wymordowały kilka tysięcy Muzułmanów. Co roku drogą, którą wówczas próbowały ratować się ofiary odbywa się symboliczna pielgrzymka. W tym roku, jako jedyny Polak miał okazję dokumentować ją Marcin Walko.
1