Zbiórka zdjęć na wystawę o mieszkaniach w Warszawie i Berlinie

Fundacja Archeologia Fotografii zachęca do przejrzenia domowych archiwów. Poszukiwane są zdjęcia z ostatnich 20 lat przedstawiające wnętrza mieszkań w Warszawie i Berlinie. Najlepsze z nich zobaczymy na wystawie w ramach polsko-niemieckiego festiwalu nowoczesnego sąsiedztwa Sąsiedzi 2.0 w czerwcu 2011.

Interesuje nas, co działo się w waszych domach i co je wypełniało - piszą organizatorzy. Dom jest przestrzenią wewnętrzną, specjalną i pełną małych rytuałów jak urodziny dziecka, prywatki czy odwiedziny wujków z Ameryki. Każdy z nas ma takie zdjęcia - pamiątki rodzinne, rejestrujące ważne chwile oraz zwyczajne dni. Chcielibyśmy zgromadzić jak najwięcej takich zdjęć i pokazać przestrzeń domu - warszawskiego i berlińskiego - na wielu przykładach, by zademonstrować wspólne punkty i różnice w urządzaniu wnętrz, pojmowaniu ich funkcjonalności i estetyki. Najciekawsze fotografie trafią na wystawę w ramach polsko-niemieckiego festiwalu nowoczesnego sąsiedztwa Sąsiedzi 2.0 przygotowaną przez Fundacje Archeologia Fotografii.

Termin nadsyłania zdjęć: 30 kwietnia 2011.

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko, telefon kontaktowy, oraz krótki opis nadesłanych fotografii.

Zdjęcia można przekazać:
  • droga elektroniczną - z dopiskiem "mieszkanie" na adres foto@sasiedzi20.com Prosimy o przysyłanie wglądówek w ilości do 20 sztuk, o rozmiarach nie przekraczających łącznie 10 MB.
  • przesyłką listową z dopiskiem "mieszkanie" na adres:Fundacja Archeologia Fotografii, ul. Nowogrodzka 18a/8a, 00-511 Warszawa.
  • osobiście - w siedzibie Fundacji pod wyżej podanym adresem.
O zakwalifikowaniu zdjęcia zostaniemy poinformowani w terminie do 7 maja. Niewykorzystane odbitki można odbierać osobiście po zakończeniu naboru.

Projekt realizowany w ramach polsko-niemieckiego festiwalu nowoczesnego sąsiedztwa SĄSIEDZI 2.0. organizowanego przez Goethe-Institut.

Szczegóły na stronie: www.sasiedzi20.com.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
0
StreetFoto San Francisco 2019 - galeria laureatów to fotografia uliczna w najczystszej postaci
24 Cze 2019
Za nami czwarta edycja StreetFoto San Francisco International Street Photography Awards - niezwykle prestiżowego konkursu skupionego wokół fotografii ulicznej. W gronie finalistów znaleźli się Polacy.
1
Dale Sharpe, słynny łowca burz, fotograf krajobrazu i ambasador Nikona nie żyje
24 Cze 2019
W wieku zaledwie 36 lat zginął w tragicznym wypadku Dale Sharpe. Australijski fotograf krajobrazu i ambasador Nikona znany był głównie ze swoich majestatycznych zdjęć burz.
0
„Wciskając spust migawki, musisz wiedzieć czego szukasz” - rozmowa z Tomaszem Lazarem
19 Cze 2019
O najnowszych projektach, przejściu z ulicy do studia, pracy z aparatem średnioformatowym i tym co robić, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w fotografii ulicznej rozmawiamy z Tomaszem Lazarem.
0