Zbiórka zdjęć na wystawę o mieszkaniach w Warszawie i Berlinie

Fundacja Archeologia Fotografii zachęca do przejrzenia domowych archiwów. Poszukiwane są zdjęcia z ostatnich 20 lat przedstawiające wnętrza mieszkań w Warszawie i Berlinie. Najlepsze z nich zobaczymy na wystawie w ramach polsko-niemieckiego festiwalu nowoczesnego sąsiedztwa Sąsiedzi 2.0 w czerwcu 2011.

Interesuje nas, co działo się w waszych domach i co je wypełniało - piszą organizatorzy. Dom jest przestrzenią wewnętrzną, specjalną i pełną małych rytuałów jak urodziny dziecka, prywatki czy odwiedziny wujków z Ameryki. Każdy z nas ma takie zdjęcia - pamiątki rodzinne, rejestrujące ważne chwile oraz zwyczajne dni. Chcielibyśmy zgromadzić jak najwięcej takich zdjęć i pokazać przestrzeń domu - warszawskiego i berlińskiego - na wielu przykładach, by zademonstrować wspólne punkty i różnice w urządzaniu wnętrz, pojmowaniu ich funkcjonalności i estetyki. Najciekawsze fotografie trafią na wystawę w ramach polsko-niemieckiego festiwalu nowoczesnego sąsiedztwa Sąsiedzi 2.0 przygotowaną przez Fundacje Archeologia Fotografii.

Termin nadsyłania zdjęć: 30 kwietnia 2011.

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko, telefon kontaktowy, oraz krótki opis nadesłanych fotografii.

Zdjęcia można przekazać:
  • droga elektroniczną - z dopiskiem "mieszkanie" na adres foto@sasiedzi20.com Prosimy o przysyłanie wglądówek w ilości do 20 sztuk, o rozmiarach nie przekraczających łącznie 10 MB.
  • przesyłką listową z dopiskiem "mieszkanie" na adres:Fundacja Archeologia Fotografii, ul. Nowogrodzka 18a/8a, 00-511 Warszawa.
  • osobiście - w siedzibie Fundacji pod wyżej podanym adresem.
O zakwalifikowaniu zdjęcia zostaniemy poinformowani w terminie do 7 maja. Niewykorzystane odbitki można odbierać osobiście po zakończeniu naboru.

Projekt realizowany w ramach polsko-niemieckiego festiwalu nowoczesnego sąsiedztwa SĄSIEDZI 2.0. organizowanego przez Goethe-Institut.

Szczegóły na stronie: www.sasiedzi20.com.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Konsumpcja, jako narzędzie kontroli społecznej na zdjęciach Clemensa Aschera
17 Sty 2019
"Modernist Lunchbreak” jest realizacją mojego większego pragnienia stworzenia równoległego świata. Podobnego do naszego, ale bardziej stylizowanego; świata, w którym uwypuklam pewne zjawiska - mówi nam o swoim projekcie austriacki fotograf.
0
Zobacz 25 zdjęć, które walczą o Nagrodę Publiczności konkursu Wildlife Photographer of the Year 2018
16 Sty 2019
Miłośnicy fotografii przyrodniczej z całego świata mogą już oddawać głosy na swoją ulubioną fotografię konkursu Wildlife Photographer of the Year 2018.
2
Oto dlaczego warto zaufać zawodowcom. Wyniki The Best Wedding Photos Of 2018: Fearless Awards
14 Sty 2019
Poznaliśmy wyniki The Best Wedding Photos Of 2018: Fearless Awards. Wyselekcjonowana galeria 50 zdjęć prezentuje to, co najlepsze w fotografii ślubnej: uchwycone emocje i wyczucie momentu. „Twoje zdjęcia powinny być równie nieustraszone jak Twoja miłość“ - zaznaczają organizatorzy Fearless Awards.
0
Opowiedzieć muzykę zdjęciami - rozmowa z Witkiem Orskim
9 Sty 2019
Dzięki technologicznemu partnerstwu BMW i Canon, powstały niezwykłe wizualizacje, ściśle współgrające z muzyką symfoniczną i prezentowane w najlepszych przestrzeniach koncertowych w Polsce. O genezę tego mariażu pytamy ich autora, Witka Orskiego.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!