Zbiórka zdjęć na wystawę o mieszkaniach w Warszawie i Berlinie

Fundacja Archeologia Fotografii zachęca do przejrzenia domowych archiwów. Poszukiwane są zdjęcia z ostatnich 20 lat przedstawiające wnętrza mieszkań w Warszawie i Berlinie. Najlepsze z nich zobaczymy na wystawie w ramach polsko-niemieckiego festiwalu nowoczesnego sąsiedztwa Sąsiedzi 2.0 w czerwcu 2011.

Interesuje nas, co działo się w waszych domach i co je wypełniało - piszą organizatorzy. Dom jest przestrzenią wewnętrzną, specjalną i pełną małych rytuałów jak urodziny dziecka, prywatki czy odwiedziny wujków z Ameryki. Każdy z nas ma takie zdjęcia - pamiątki rodzinne, rejestrujące ważne chwile oraz zwyczajne dni. Chcielibyśmy zgromadzić jak najwięcej takich zdjęć i pokazać przestrzeń domu - warszawskiego i berlińskiego - na wielu przykładach, by zademonstrować wspólne punkty i różnice w urządzaniu wnętrz, pojmowaniu ich funkcjonalności i estetyki. Najciekawsze fotografie trafią na wystawę w ramach polsko-niemieckiego festiwalu nowoczesnego sąsiedztwa Sąsiedzi 2.0 przygotowaną przez Fundacje Archeologia Fotografii.

Termin nadsyłania zdjęć: 30 kwietnia 2011.

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko, telefon kontaktowy, oraz krótki opis nadesłanych fotografii.

Zdjęcia można przekazać:
  • droga elektroniczną - z dopiskiem "mieszkanie" na adres foto@sasiedzi20.com Prosimy o przysyłanie wglądówek w ilości do 20 sztuk, o rozmiarach nie przekraczających łącznie 10 MB.
  • przesyłką listową z dopiskiem "mieszkanie" na adres:Fundacja Archeologia Fotografii, ul. Nowogrodzka 18a/8a, 00-511 Warszawa.
  • osobiście - w siedzibie Fundacji pod wyżej podanym adresem.
O zakwalifikowaniu zdjęcia zostaniemy poinformowani w terminie do 7 maja. Niewykorzystane odbitki można odbierać osobiście po zakończeniu naboru.

Projekt realizowany w ramach polsko-niemieckiego festiwalu nowoczesnego sąsiedztwa SĄSIEDZI 2.0. organizowanego przez Goethe-Institut.

Szczegóły na stronie: www.sasiedzi20.com.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Inspiracja na dziś: Drew Doggett - „In the Realm of Legends"
19 Paź 2018
Mimo, że otaczają je laguny lodowcowe i nieziemskie kolory, te zwierzęta zdają się nie zwracać uwagi na przytłaczające je piękno. Są nieodrębną częścią rozległego islandzkiego krajobrazu, dla przyjezdnych kojarząc się raczej z surrealnymi wytworami ich wyobraźni. Drew Doggett, amerykański fotograf i filmowiec, uchwycił te piękne konie w serii “In the Realm of Legends”.
0
Adrian Wykrota: “Przykro mi, że już nie umiemy rozmawiać, a Polska to przecież taki fajny kraj”
18 Paź 2018
“Doszliśmy do wniosku, że w tych dynamicznych i ważnych czasach musimy opublikować dokumentalne wypowiedzi fotografów o Polsce i nadać im bezkompromisową, fizyczną formę książek” - piszą autorzy serii wydawniczej o Polsce, dobrani przez fundację PIX.HOUSE. Z Adrianem Wykrotą, autorem jednej z publikowanych już książek rozmawiamy o powstawaniu serii i dalszych planach.
0
Taylor Wessing Photographic Portrait Prize 2018 - zobacz piękno współczesnego portretu
18 Paź 2018
Alice Mann została laureatką tegorocznej prestiżowej nagrody Taylor Wessing Photographic Portrait Prize. Po raz pierwszy w historii konkursu jurorzy nagrodzili nie pojedynczy portret, a serię czterech zdjęć przedstawiających młode mażoretki z Południowej Afryki.
0
Piękna i zagrożona - natura na zdjęciach zwycięzców Wildlife Photographer of the Year 2018
17 Paź 2018
Organizowany od pół wieku przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie konkurs Wildlife Photographer of the Year, co roku oferuje nam unikalne spojrzenie na piękno i problemy dzikiego życia na naszej planecie. Fotografie nagrodzone w 54. edycji to nie tylko piękne kadry, ale i trudne tematy.
0