Zbiórka zdjęć na wystawę o mieszkaniach w Warszawie i Berlinie

Fundacja Archeologia Fotografii zachęca do przejrzenia domowych archiwów. Poszukiwane są zdjęcia z ostatnich 20 lat przedstawiające wnętrza mieszkań w Warszawie i Berlinie. Najlepsze z nich zobaczymy na wystawie w ramach polsko-niemieckiego festiwalu nowoczesnego sąsiedztwa Sąsiedzi 2.0 w czerwcu 2011.

Interesuje nas, co działo się w waszych domach i co je wypełniało - piszą organizatorzy. Dom jest przestrzenią wewnętrzną, specjalną i pełną małych rytuałów jak urodziny dziecka, prywatki czy odwiedziny wujków z Ameryki. Każdy z nas ma takie zdjęcia - pamiątki rodzinne, rejestrujące ważne chwile oraz zwyczajne dni. Chcielibyśmy zgromadzić jak najwięcej takich zdjęć i pokazać przestrzeń domu - warszawskiego i berlińskiego - na wielu przykładach, by zademonstrować wspólne punkty i różnice w urządzaniu wnętrz, pojmowaniu ich funkcjonalności i estetyki. Najciekawsze fotografie trafią na wystawę w ramach polsko-niemieckiego festiwalu nowoczesnego sąsiedztwa Sąsiedzi 2.0 przygotowaną przez Fundacje Archeologia Fotografii.

Termin nadsyłania zdjęć: 30 kwietnia 2011.

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko, telefon kontaktowy, oraz krótki opis nadesłanych fotografii.

Zdjęcia można przekazać:
  • droga elektroniczną - z dopiskiem "mieszkanie" na adres foto@sasiedzi20.com Prosimy o przysyłanie wglądówek w ilości do 20 sztuk, o rozmiarach nie przekraczających łącznie 10 MB.
  • przesyłką listową z dopiskiem "mieszkanie" na adres:Fundacja Archeologia Fotografii, ul. Nowogrodzka 18a/8a, 00-511 Warszawa.
  • osobiście - w siedzibie Fundacji pod wyżej podanym adresem.
O zakwalifikowaniu zdjęcia zostaniemy poinformowani w terminie do 7 maja. Niewykorzystane odbitki można odbierać osobiście po zakończeniu naboru.

Projekt realizowany w ramach polsko-niemieckiego festiwalu nowoczesnego sąsiedztwa SĄSIEDZI 2.0. organizowanego przez Goethe-Institut.

Szczegóły na stronie: www.sasiedzi20.com.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Stanley Kubrick był także świetnym fotografem. Zobaczcie mniej znane oblicze kultowego reżysera
20 Sie 2018
“Mechaniczna Pomarańcza”, “2001: Odyseja kosmiczna”, “Oczy szeroko zamknięte” czy “Full Metal Jacket” to filmowe klasyki, znane niemal wszystkim. Znacznie mniej osób wie, że Stanley Kubrick swoją karierę zaczynał jako fotograf.
0
George Eastman Museum udostępnia serię filmów poświęconych największym przełomom w fotografii. Pozycja obowiązkowa!
14 Sie 2018
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak długą drogę fotografia przeszła od czasów camery obscury aż do dzisiaj, zobaczcie dokumentalną serię stworzoną przez Goerge Eastman Museum. To fantastyczna podróż przez najważniejsze techniki i odkrycia, które zrewolucjonizowały to medium.
0
Tadeusz Rolke: „Sztuka nie polega na pokazywaniu piękna”
13 Sie 2018
Od czwartku, w warszawskiej galerii Le Guern można oglądać najnowszy projekt Tadeusza Rolke, jednego z mistrzów polskiej fotografii. W dniu wernisażu rozmawialiśmy z autorem o powstawaniu najnowszej serii.
0
Karen Miranda Rivadeneira odtwarza swoje dzieciństwo. "Pomysł ten zrodził się z rozmyślań o pamięci i jej niedoskonałości”
7 Sie 2018
“Uświadomiłam sobie, że brakuje mi wiedzy o mnie samej. Rozmyślając o pamięci i jej wadliwości, postanowiłam odkopać osobiste mity i rodzinne historie” - opowiada nam o swoim projekcie amerykańska fotograf.
0