"Nie - widziane historie" - spotkanie z Fundacją Archeologii Fotografii w Yours Gallery

Aktualizacja:Zaplanowane na 25 listopada spotkanie z Horstem Klöverem, kuratorem, publicystą i współtwórcą projektu LabEast nie odbędzie się. Yours Gallery zaczyna cykl spotkań poświęconych kondycji fotografii w Polsce. Najbliższe - spotkanie z Fundacją Archeologii Fotografii zatytułowane "Nie - widziane historie" - odbędzie się w nadchodzący wtorek.

Yours Gallery zaprasza na listopadowy cykl spotkań poświęconych kondycji fotografii w Polsce. Najbliższe już w nadchodzący wtorek o godzinie 19:00. Oto program na cały miesiąc: będzie rozmową o odkrywaniu zapomnianych bohaterów polskiej fotografii, znaczeniu archiwum i brakach w rodzimej ikonografii fotograficznej.;
[26.11, godz. 17.00] Teatr mediów. Przesuwanie granic - spotkanie towarzyszące Festiwalowi Warszawa Bez Fikcji. Zaproszeni goście - fotografowie Rafał Milach, Adam Lach i Łukasz Sokół oraz fotoedytor Beata Łyżwa-Sokół i socjolog Jacek Wasilewski -  rozmawiać będą o regułach funkcjonowania fotografii w dzisiejszym przekazie medialnym i granicach, jakie stawia sobie fotograf w pracy reportera.;
[29.11, godz. 19.00] Coaching dla artystów. Rola coacha / rola kuratora - spotkanie z Agnieszką Kozak, specjalistką PR i wykładowcą Akademii Fotografii w Warszawie oraz Marthą Kirszenbaum, niezależną kuratorką poświęcone będzie zagadnieniom artystycznej kariery - trudnym pytaniom na jej początku i temu, jak tę karierę w ogóle zrobić?]Wstęp wolny.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
12 Lip 2019
Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a zdjęcia Bartka Wierzbickiego, Grzegorza Tatara i Marcina Giby znalazły się w finałowej galerii.
1
Czy zdjęcia mogą coś zmienić? Te przyczyniły się do zakończenia pracy dzieci w USA
1 Lip 2019
Na początku XX wieku National Child Labour Comittee zatrudniło fotografa w celu udokumentowania wykorzystywania nieletnich do pracy na terenie Stanów Zjednoczonych. Był nim Lewis Hine, a zdjęcia, które wykonał, po raz pierwszy uświadomiły problem opinii publicznej.
0
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
28 Cze 2019
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam surrealistyczną wizję Szanghaju. Goodwin lawiruje między fantazją a rzeczywistością, uwypuklając codzienne czynności Szanghajczyków, które kształtują kulturę i atmosferę miasta.
2
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1