Trzecia edycja festiwalu "Fotodialog" we Wrześni

Marek Holewiński, Waldemar Śliwczyński, Piotr Górniak i Piotr Nowak zapraszają na festiwal "Fotodialog", który odbędzie się 15 października we Wrześni. Złożą się na niego pokazy fotokastów, filmów, slajdów oraz klipów.
Trzecia edycja festiwalu "Fotodialog" odbędzie się 15 października we Wrześni.

W zeszłym roku po kilkuletniej przerwie odbył się we Wrześni drugi "Fotodialog". Do amfiteatru, gdzie umiejscowiono imprezę, przyszło kilkadziesiąt osób, które obejrzały kilkanaście prezentacji zdjęć, fotokastów i filmów. W relacjach uczestników zadowolenie równało się z niedosytem. Udział w kolejnej edycji w ciemno zadeklarowała większość autorów i wiele osób z publiczności. Dlatego można się spodziewać, że w tym roku "Fotodialog" będzie jeszcze większy i ciekawszy - zapowiadają organizatorzy.

Festiwal rozpocznie się 15 października o godz. 18:00 w kinie Trójka we Wrześni (woj. wielkopolskie) - informuje Marek Holewiński, który razem z Waldemarem Śliwczyńskim, Piotrem Górniakiem i Piotrem Nowakiem współorganizuje imprezę, przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Września.

Zapowiada się bardzo ciekawe i zróżnicowane wydarzenie. Wśród potwierdzonych zgloszeń znajdują się fotocasty, krótkie filmy oraz utwory muzyczne. Swoją obecność zapowiedział też Andrzej Jerzy Lech, którego chyba nie trzeba nikomu we Wrześni przedstawiać. Wielką zaletą tegorocznej imprezy będzie samo miejsce, czyli przytulne kino Trójka. W pokazy wplecione będę koncertowe premierowe kawałki nowej lokalnej kapeli.

Chcemy, aby wszystko odbywało się w luźnej atmosferze, aby każdy, idąc na Fotodialog, czuł się jakby szedł do swojego przyjaciela, który chce pochwalić się swoim dorobkiem i porozmawiać - deklarują organizatorzy.

W festiwalu co roku może wziąć udział każdy, kto fotografuje, nagrywa filmy czy tworzy multimedialne prezentacje lub chce tylko popatrzeć. Publiczna prezentacja tego, co się stworzyło jest naturalnym etapem działalności artystycznej - mówi Śliwczyński - Każdy twórca potrzebuje widowni, konfrontacji z odbiorcą. Nie tylko po to, żeby usłyszeć pochwały; chodzi też o uwagi, sugestie i inspiracje.

Wstęp na festiwal jest wolny.

Zapowiedź festiwalu można zobaczyć pod adresem: www.youtube.com/watch?v=dJLUHfczrbw.

Więcej informacji na stronie: www.fotodialog.info.

Festiwal "Fotodialog"
Termin: 15.10.2010, godz. 18:00

Kino Trójka
Września
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Jeśli podróż, to tylko z aparatem. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z konkursu Travel Photographer of the Year 2018
13 Gru 2018
Poznaliśmy zwycięzców jednego z największych konkursów poświęconych fotografii podróżniczej. Finałowa galeria TPOTY 2019 to zarówno ujmujące zdjęcia natury jak i ciekawe reportaże.
0
Natura, miejsca, ludzie, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu National Geographic Photo Contest 2018
7 Gru 2018
Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji National Geographic Photo Contest. Finałowa galeria to zarówno piękne kadry, jak i przykład niszczącej działalności człowieka. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.
1
Oto wyniki Leica Street Photo 2018 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia uliczne
28 Lis 2018
Dobiegła końca 8. edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leikę. Głównego zwycięzcę poznamy jutro, a już teraz możemy oglądać kompletną galerię finalistów.
4
Kalendarz Lavazza 2019 - natura jako sztuka w nowej, oryginalnej odsłonie
22 Lis 2018
4 kontynenty, 6 wyjątkowych instalacji artystycznych, kobiecie spojrzenie. Tak w skrócie można opisać najnowszą, zaskakująca edycję kalendarza Lavazza, za której sterami stanęła związana z National Geographic, sześciokrotna laureatka nagrody WPP Ami Vitale.
0