Trzecia edycja festiwalu "Fotodialog" we Wrześni

Marek Holewiński, Waldemar Śliwczyński, Piotr Górniak i Piotr Nowak zapraszają na festiwal "Fotodialog", który odbędzie się 15 października we Wrześni. Złożą się na niego pokazy fotokastów, filmów, slajdów oraz klipów.
Trzecia edycja festiwalu "Fotodialog" odbędzie się 15 października we Wrześni.

W zeszłym roku po kilkuletniej przerwie odbył się we Wrześni drugi "Fotodialog". Do amfiteatru, gdzie umiejscowiono imprezę, przyszło kilkadziesiąt osób, które obejrzały kilkanaście prezentacji zdjęć, fotokastów i filmów. W relacjach uczestników zadowolenie równało się z niedosytem. Udział w kolejnej edycji w ciemno zadeklarowała większość autorów i wiele osób z publiczności. Dlatego można się spodziewać, że w tym roku "Fotodialog" będzie jeszcze większy i ciekawszy - zapowiadają organizatorzy.

Festiwal rozpocznie się 15 października o godz. 18:00 w kinie Trójka we Wrześni (woj. wielkopolskie) - informuje Marek Holewiński, który razem z Waldemarem Śliwczyńskim, Piotrem Górniakiem i Piotrem Nowakiem współorganizuje imprezę, przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Września.

Zapowiada się bardzo ciekawe i zróżnicowane wydarzenie. Wśród potwierdzonych zgloszeń znajdują się fotocasty, krótkie filmy oraz utwory muzyczne. Swoją obecność zapowiedział też Andrzej Jerzy Lech, którego chyba nie trzeba nikomu we Wrześni przedstawiać. Wielką zaletą tegorocznej imprezy będzie samo miejsce, czyli przytulne kino Trójka. W pokazy wplecione będę koncertowe premierowe kawałki nowej lokalnej kapeli.

Chcemy, aby wszystko odbywało się w luźnej atmosferze, aby każdy, idąc na Fotodialog, czuł się jakby szedł do swojego przyjaciela, który chce pochwalić się swoim dorobkiem i porozmawiać - deklarują organizatorzy.

W festiwalu co roku może wziąć udział każdy, kto fotografuje, nagrywa filmy czy tworzy multimedialne prezentacje lub chce tylko popatrzeć. Publiczna prezentacja tego, co się stworzyło jest naturalnym etapem działalności artystycznej - mówi Śliwczyński - Każdy twórca potrzebuje widowni, konfrontacji z odbiorcą. Nie tylko po to, żeby usłyszeć pochwały; chodzi też o uwagi, sugestie i inspiracje.

Wstęp na festiwal jest wolny.

Zapowiedź festiwalu można zobaczyć pod adresem: www.youtube.com/watch?v=dJLUHfczrbw.

Więcej informacji na stronie: www.fotodialog.info.

Festiwal "Fotodialog"
Termin: 15.10.2010, godz. 18:00

Kino Trójka
Września
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0