Trzecia edycja festiwalu "Fotodialog" we Wrześni

Marek Holewiński, Waldemar Śliwczyński, Piotr Górniak i Piotr Nowak zapraszają na festiwal "Fotodialog", który odbędzie się 15 października we Wrześni. Złożą się na niego pokazy fotokastów, filmów, slajdów oraz klipów.
Trzecia edycja festiwalu "Fotodialog" odbędzie się 15 października we Wrześni.

W zeszłym roku po kilkuletniej przerwie odbył się we Wrześni drugi "Fotodialog". Do amfiteatru, gdzie umiejscowiono imprezę, przyszło kilkadziesiąt osób, które obejrzały kilkanaście prezentacji zdjęć, fotokastów i filmów. W relacjach uczestników zadowolenie równało się z niedosytem. Udział w kolejnej edycji w ciemno zadeklarowała większość autorów i wiele osób z publiczności. Dlatego można się spodziewać, że w tym roku "Fotodialog" będzie jeszcze większy i ciekawszy - zapowiadają organizatorzy.

Festiwal rozpocznie się 15 października o godz. 18:00 w kinie Trójka we Wrześni (woj. wielkopolskie) - informuje Marek Holewiński, który razem z Waldemarem Śliwczyńskim, Piotrem Górniakiem i Piotrem Nowakiem współorganizuje imprezę, przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Września.

Zapowiada się bardzo ciekawe i zróżnicowane wydarzenie. Wśród potwierdzonych zgloszeń znajdują się fotocasty, krótkie filmy oraz utwory muzyczne. Swoją obecność zapowiedział też Andrzej Jerzy Lech, którego chyba nie trzeba nikomu we Wrześni przedstawiać. Wielką zaletą tegorocznej imprezy będzie samo miejsce, czyli przytulne kino Trójka. W pokazy wplecione będę koncertowe premierowe kawałki nowej lokalnej kapeli.

Chcemy, aby wszystko odbywało się w luźnej atmosferze, aby każdy, idąc na Fotodialog, czuł się jakby szedł do swojego przyjaciela, który chce pochwalić się swoim dorobkiem i porozmawiać - deklarują organizatorzy.

W festiwalu co roku może wziąć udział każdy, kto fotografuje, nagrywa filmy czy tworzy multimedialne prezentacje lub chce tylko popatrzeć. Publiczna prezentacja tego, co się stworzyło jest naturalnym etapem działalności artystycznej - mówi Śliwczyński - Każdy twórca potrzebuje widowni, konfrontacji z odbiorcą. Nie tylko po to, żeby usłyszeć pochwały; chodzi też o uwagi, sugestie i inspiracje.

Wstęp na festiwal jest wolny.

Zapowiedź festiwalu można zobaczyć pod adresem: www.youtube.com/watch?v=dJLUHfczrbw.

Więcej informacji na stronie: www.fotodialog.info.

Festiwal "Fotodialog"
Termin: 15.10.2010, godz. 18:00

Kino Trójka
Września
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Oto zwycięzcy iPhone Photography Awards 2018. Wśród laureatów są Polacy
23 Lip 2018
Jeżeli uważacie, że smartfonem nie da się zrobić dobrego zdjęcia, to koniecznie musicie zobaczyć tegoroczną odsłonę iPhone Photography Awards, która obfituje w zapadające w pamięć kadry. Wśród laureatów konkursu znaleźli się Polacy.
0
Margaret Mitchell: „Fotografia może umożliwić opowiadanie historii, które normalnie są ukryte"
16 Lip 2018
Ponad dwadzieścia lat od sfotografowania dzieci swojej siostry, Margaret Mitchell ponownie odwiedza rodzinę z aparatem. Zadaje pytania o wpływ środowiska, w jakim przyszło nam dorastać, na nasze dalsze życie. Szkocka fotografka, działającą głównie w rejonach fotografii dokumentalnej i portretowej, jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych nagród, w tym Sony World Photography Awards.
0
“Zacząłem fotografować, bo bałem się zapomnieć”. Projekt Johna-Davida Richardsona to uniwersalna opowieść o dorastaniu
3 Lip 2018
- Pamiętam dzień, w którym skończyłem trzynaście lat. Obudziłem się tego ranka, spodziewając się, że w jakiś sposób zmieniłem się w mężczyznę tej nocy - mówi nam amerykański fotograf, który od dwóch lat realizuje projekt o dorastaniu chłopców z pobliskiego skateparku.
0
Majestat oceanu, zdjęcia z powietrza i nieziemskie scenerie - wyniki National Geographic Travel Photographer of the Year 2018
29 Cze 2018
Jury jednego z największych konkursów fotografii podróżniczej zaprezentowało jego tegorocznych laureatów. Zobaczcie galerię zwycięskich prac z ostatniej odsłony National Geographic Travel Photographer of the Year.
0