Trzecia edycja festiwalu "Fotodialog" we Wrześni

Marek Holewiński, Waldemar Śliwczyński, Piotr Górniak i Piotr Nowak zapraszają na festiwal "Fotodialog", który odbędzie się 15 października we Wrześni. Złożą się na niego pokazy fotokastów, filmów, slajdów oraz klipów.
Trzecia edycja festiwalu "Fotodialog" odbędzie się 15 października we Wrześni.

W zeszłym roku po kilkuletniej przerwie odbył się we Wrześni drugi "Fotodialog". Do amfiteatru, gdzie umiejscowiono imprezę, przyszło kilkadziesiąt osób, które obejrzały kilkanaście prezentacji zdjęć, fotokastów i filmów. W relacjach uczestników zadowolenie równało się z niedosytem. Udział w kolejnej edycji w ciemno zadeklarowała większość autorów i wiele osób z publiczności. Dlatego można się spodziewać, że w tym roku "Fotodialog" będzie jeszcze większy i ciekawszy - zapowiadają organizatorzy.

Festiwal rozpocznie się 15 października o godz. 18:00 w kinie Trójka we Wrześni (woj. wielkopolskie) - informuje Marek Holewiński, który razem z Waldemarem Śliwczyńskim, Piotrem Górniakiem i Piotrem Nowakiem współorganizuje imprezę, przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Września.

Zapowiada się bardzo ciekawe i zróżnicowane wydarzenie. Wśród potwierdzonych zgloszeń znajdują się fotocasty, krótkie filmy oraz utwory muzyczne. Swoją obecność zapowiedział też Andrzej Jerzy Lech, którego chyba nie trzeba nikomu we Wrześni przedstawiać. Wielką zaletą tegorocznej imprezy będzie samo miejsce, czyli przytulne kino Trójka. W pokazy wplecione będę koncertowe premierowe kawałki nowej lokalnej kapeli.

Chcemy, aby wszystko odbywało się w luźnej atmosferze, aby każdy, idąc na Fotodialog, czuł się jakby szedł do swojego przyjaciela, który chce pochwalić się swoim dorobkiem i porozmawiać - deklarują organizatorzy.

W festiwalu co roku może wziąć udział każdy, kto fotografuje, nagrywa filmy czy tworzy multimedialne prezentacje lub chce tylko popatrzeć. Publiczna prezentacja tego, co się stworzyło jest naturalnym etapem działalności artystycznej - mówi Śliwczyński - Każdy twórca potrzebuje widowni, konfrontacji z odbiorcą. Nie tylko po to, żeby usłyszeć pochwały; chodzi też o uwagi, sugestie i inspiracje.

Wstęp na festiwal jest wolny.

Zapowiedź festiwalu można zobaczyć pod adresem: www.youtube.com/watch?v=dJLUHfczrbw.

Więcej informacji na stronie: www.fotodialog.info.

Festiwal "Fotodialog"
Termin: 15.10.2010, godz. 18:00

Kino Trójka
Września
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Witold Ziomek i Michał Sadowski nagrodzeni w konkursie fotografii dronowej Skypixel 2018
22 Mar 2019
Poznaliśmy wyniki tegorocznej odsłony jednego z największych konkursów fotografii lotniczej. Wśród laureatów znalazło się dwóch Polaków. Zobaczcie galerię najlepszych podniebnych zdjęć.
0
Poczuj magię natury płynącą ze zdjęć laureatów International Garden Photographer of the Year
21 Mar 2019
Za nami 12. edycja prestiżowego konkursu International Garden Photographer of the Year. Jak zwykle otrzymujemy urok przyrody najdalszych zakątków świata oraz prawdziwy czar natury z całą paletą barw zaprezentowanych na nagrodzonych zdjęciach laureatów.
0
Polacy wśród zwycięzców FEP European Professional Photographer of the Year 2019. Zobacz najlepsze prace
19 Mar 2019
Organizacja FEP od 1999 roku zrzesza i wspiera zawodowych fotografów pracujących na terenie Europy. Od dekady organizuje także konkurs fotograficzny. Miło nam poinformować, że w tym roku na podium stanęli także fotografowie z Polski.
0
“Nie chcę produkować obrazów, które dostaną dużo lajków na Instagramie” - Rozmowa z Rafałem Milachem
15 Mar 2019
O nowych projektach i wielopłaszczyznowych narracjach, w których mierzy się z problemami współczesnego świata, z pierwszym Polakiem zaproszonym do Magnum Photos rozmawia Marcin Grabowiecki.
4