Kolejna odsłona gry miejskiej "Twojej Kliszy z Powstania"

0

Autor: Marcin Grabowiecki

28 Lipiec 2010
Artykuł na: 4-5 minut
W sobotę 7 sierpnia na ulicach Warszawy rozegra się fotograficzna gra miejska "Twoja Klisza z Powstania". Motywem przewodnim projektu i jednocześnie przewodnikiem gry będzie legendarny powstaniec, którego gracze będą musieli zidentyfikować w trakcie gry. Początek o godz. 12:00 na Nowym Mieście w Warszawie.

Twoja Klisza z Powstania to gra miejska - coś dla tych, którzy kochają fotografię, starą Warszawę i mają w sobie zmysł odkrywcy. Już po raz czwarty Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do gry, której celem jest ożywienie przestrzeni miejskiej i przybliżenie zdarzeń sierpnia 1944 roku. Podczas poprzednich edycji uczestnicy pokonali łącznie trasę ponad 20 km, wykonali około 3000 zdjęć, odkryli niezliczoną ilość nieznanych miejsc powstańczej Warszawy - m.in. kamienicę przy Konopczyńskiego, gdzie mieścił się szpital polowy czy zakamarki Powiśla. Co roku scenariusz gry jest inny, jedynie założenia i szkielet akcji pozostają te same. Co zdarzy się w trakcie samej gry, zależy już od jej uczestników.

Twoja Klisza z Powstania pierwszy raz odbyła się w 2007 roku. Podczas pierwszej edycji projektu scenariusz projektu zainspirowały zdjęcia Eugeniusza Lokajskiego - olimpijczyka i fotografa amatora. W 2008 roku gracze podążali śladami kronik powstańczych, a w zeszłym roku poczty polowej. Akcja tegorocznego projektu rozgrywać się będzie na terenach Nowego Miasta, gdzie podczas Powstania Warszawskiego działał Parasol, w którego szeregach walczył tajemniczy powstaniec - postać legenda tamtych dni.

Czym są górale? Jak cenne były młynarki? Do czego mogły służyć babcine majtki? Kim jest tajemniczy powstaniec, którego życie i twórczość zainspirowało tegoroczny projekt - odpowiedzi na te pytania otrzymacie już 7 sierpnia. Na uczestników tegorocznej "Kliszy" czeka ponad siedmiokilometrowa trasa i kilkanaście punktów przywołujących zdarzenia z Powstania Warszawskiego - wśród nich przejście kanałami, budowa barykady, odszyfrowywanie haseł. Wygrywa ten, kto po wypełnieniu wszystkich zadań dotrze do mety. Projekt, jak co roku, będzie miał jeszcze drugi etap. Wszyscy uczestnicy gry mogą wziąć udział w konkursie na najlepsze zdjęcie wykonane podczas gry.

Szczegóły dotyczące gry znajdują się na stronie: www.klisza.1944.pl - tu uczestnicy mogą się zarejestrować i znaleźć inne potrzebne informacje. Jak co roku gra skierowana jest do wszystkich - można grać samemu, ze znajomymi czy rodziną. Nie ma ograniczeń wiekowych. Jedyne wymagania to posiadanie aparatu fotograficznego - choćby w telefonie komórkowym. I zmysł powstańczego fotoreportera.

Twoja Klisza z Powstania
Termin: 7.08.2010, godz. 12:00

Nowe Miasto, Warszawa

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Stawiasz swoje pierwsze kroki w ręcznym wywoływaniu filmów i odbitek? A może po prostu chcesz odświeżyć swoją wiedzę? Okiełznanie analogowego środowiska pracy ułatwią...
31
0
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Chcąc sprzedawać produkty w internecie musisz pokazać produkt, tak żeby zachęcić kupującego. Z drugiej strony wytyczne serwisów aukcyjnych mówią o zachowaniu idealnie białego tła. Jak...
50
1
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Interesujesz się streetem? Zobacz jak podchodzi do niego jeden z najważniejszych współczesnych fotografów ulicznych, założyciel kolektywu In-Public, Nick...
182
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)