Zmiana tonacji kolorystycznej przy użyciu warstw w Photoshopie. Zobacz jak robić to szybko i skutecznie

Zmiana tonacji kolorystycznej przy użyciu warstw w Photoshopie. Zobacz jak robić to szybko i skutecznie

Dostosowanie kolorów może radykalnie wpłynąć na finalny obraz i emocje, które wywołuje Twoje zdjęcie. Jest wiele sposobów na zmianę tonacji, ale jedna ze szczególnie skutecznych technik wymaga użycia Photoshopa i warstw.

O tym, że kolorystyka może diametralnie odmienić oblicze edytowanego zdjęcia nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jednak są pewne techniki, dzięki którym nie tylko nasycimy czy zdesaturujemy kolory, lecz także nadamy fotografiom ciekawej tonacji. Dzięki zastosowaniu warstw Photoshopa można dowolne odcienie wybrane z palety barw nanieść na najjaśniejsze i na najciemniejsze partie kadru zmieniając ogólny wygląd obrazu.

Jak tego dokonać? Z pomocą przychodzi Aaron Nace, znany lepiej jako Phlearn, który powraca z kolejnym przydatnym tutorialem. - Dziś pokażę, jak szybko zmienić kolorystykę obrazu za pomocą warstw. Naucz się dodawać różne kolory do cieni i podświetleń zdjęcia, jednocześnie upewniając się, że odcienie skóry wyglądają naturalnie – zaznacza Aaron Nace.

Baw się kolorami

Technika pokazana w powyższym filmie opiera się na tworzeniu nowych warstw, dostosowywaniu trybów mieszania i - w razie potrzeby - korzystania z selektywnych technik edycji w celu lokalnego zastosowania tonów. Jest to prosty proces, ale może mieć znaczący wpływ na wygląd Twoich ujęć.

Aaron Nace od 2011 roku na Youtube prowadzi kanał o nazwie Phlearn, gdzie udostępnił już ponad 600 wideoporadników, które dokładnie pokazują między innymi możliwości Photoshopa i Lightrooma, dostarczają inspiracji oraz podstawowych wskazówek ułatwiających fotografowanie czy też edycję zdjęć. Oczywiście wszystkie udostępnione filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów powinny być zrozumiałe dla wszystkich.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Jeśli podróż, to tylko z aparatem. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z konkursu Travel Photographer of the Year 2018
13 Gru 2018
Poznaliśmy zwycięzców jednego z największych konkursów poświęconych fotografii podróżniczej. Finałowa galeria TPOTY 2019 to zarówno ujmujące zdjęcia natury jak i ciekawe reportaże.
0
Natura, miejsca, ludzie, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu National Geographic Photo Contest 2018
7 Gru 2018
Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji National Geographic Photo Contest. Finałowa galeria to zarówno piękne kadry, jak i przykład niszczącej działalności człowieka. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.
1
Oto wyniki Leica Street Photo 2018 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia uliczne
28 Lis 2018
Dobiegła końca 8. edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leikę. Głównego zwycięzcę poznamy jutro, a już teraz możemy oglądać kompletną galerię finalistów.
4
Kalendarz Lavazza 2019 - natura jako sztuka w nowej, oryginalnej odsłonie
22 Lis 2018
4 kontynenty, 6 wyjątkowych instalacji artystycznych, kobiecie spojrzenie. Tak w skrócie można opisać najnowszą, zaskakująca edycję kalendarza Lavazza, za której sterami stanęła związana z National Geographic, sześciokrotna laureatka nagrody WPP Ami Vitale.
0