Oto 5 sposobów, dzięki którym ożywisz kolory w Photoshopie

0
Michał Chrzanowski
5 Styczeń 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Jeżeli chcesz zapoznać się z pięcioma niesamowitymi sposobami szybkiego i skutecznego ulepszania kolorów, to najnowszy tutorial przygotowany przez Tutvid jest właśnie dla Ciebie.

Nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby żywych i soczystych kolorów na zdjęciach. Jednak granica pomiędzy pożądanym efektem a przesadnym nasyceniem barw jest bardzo mała. W swoim najnowszym wideoporadniku Nathaniel Dodson, znany lepiej jako Tutvid, podpowiada w jaki sposób korzystać z Photoshopa, by nasze fotografie prezentowały się jak najlepiej. W tym celu przedstawia pięć technik, które najokazalej wydobędą z kadru wielobarwną paletę.

- Będziemy korzystać z kanałów LAB, aby otrzymać prawdziwą eksplozję kolorów. Użyjemy suwaków HSL do dokładnej korekty barw. Dzięki narzędziu Color Balance sprawimy, że kolory będą wyglądać niewiarygodnie. Natomiast za sprawą suwaków Blend If oraz warstw uzyskamy niesamowite tony, ale tylko w wybranej części fotografii. A na koniec będziemy sterować Hue & Saturation, by wzmocnić nasycenie kolorów, uwydatnić poszczególne barwy i uprościć paletę, po to by zdjęciu nadać odpowiedni klimat i nastrój - opisuje Nathaniel Dodson.

 

Część z przedstawianych technik, zapewne znana jest osobom lepiej zaznajomionym z Photoshopem. Mimo to poradnik będzie nieocenioną pomocą zarówno dla początkujących jak i bardziej doświadczonych fotografów, którzy do tej pory mogli mieć trudności z zaawansowaną korektą barw. Na uwagę zasługuje w szczególności dość rzadko opisywana, a bardzo przydatna technika, w której do zmiany koloru wykorzystywana jest przestrzeń kolorystyczna LAB.

Powyższy film jest w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów powinien być zrozumiały dla wszystkich. Więcej ciekawych tutoriali znajdziecie na kanale Tutvid, gdzie nagrywane przez Nathaniela Dodsona filmy pomagają różnym twórcom w szybkim opanowaniu Photoshopa - z jego skomplikowanymi funkcjami i narzędziami. Jednak mimo zawiłości tematu, poradniki są tworzone w ciekawy sposób, dzięki czemu nawet trudne zagadnienie może być szybko okiełznane.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Wygląd skóry na zdjęciach to obsesja niejednego fotografa i retuszera. Zobacz, jak uzyskać efekt wykorzystywany w postprodukcji sesji beauty.
32
1
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware Fill [WIDEO]
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware...
Zobacz w jaki sposób po fakcie poprawić kompozycję zdjęcia za pomocą narzędzia Content-Aware Fill dostępnego w Photoshopie.
10
0
Photoshop tutorial: wycinanie osób z tła [WIDEO]
Photoshop tutorial: wycinanie osób z tła [WIDEO]
Odseparowanie sylwetki od tła zdjęcia może wydawać się skomplikowaną czynnością. Jednak dzięki kilku sztuczkom i narzędziom Photoshopa cała operacja może być bardzo...
13
0
Powiązane artykuły