Oto 5 sposobów, dzięki którym ożywisz kolory w Photoshopie

0

Autor: Michał Chrzanowski

5 Styczeń 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Jeżeli chcesz zapoznać się z pięcioma niesamowitymi sposobami szybkiego i skutecznego ulepszania kolorów, to najnowszy tutorial przygotowany przez Tutvid jest właśnie dla Ciebie.

Nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby żywych i soczystych kolorów na zdjęciach. Jednak granica pomiędzy pożądanym efektem a przesadnym nasyceniem barw jest bardzo mała. W swoim najnowszym wideoporadniku Nathaniel Dodson, znany lepiej jako Tutvid, podpowiada w jaki sposób korzystać z Photoshopa, by nasze fotografie prezentowały się jak najlepiej. W tym celu przedstawia pięć technik, które najokazalej wydobędą z kadru wielobarwną paletę.

- Będziemy korzystać z kanałów LAB, aby otrzymać prawdziwą eksplozję kolorów. Użyjemy suwaków HSL do dokładnej korekty barw. Dzięki narzędziu Color Balance sprawimy, że kolory będą wyglądać niewiarygodnie. Natomiast za sprawą suwaków Blend If oraz warstw uzyskamy niesamowite tony, ale tylko w wybranej części fotografii. A na koniec będziemy sterować Hue & Saturation, by wzmocnić nasycenie kolorów, uwydatnić poszczególne barwy i uprościć paletę, po to by zdjęciu nadać odpowiedni klimat i nastrój - opisuje Nathaniel Dodson.

 

Część z przedstawianych technik, zapewne znana jest osobom lepiej zaznajomionym z Photoshopem. Mimo to poradnik będzie nieocenioną pomocą zarówno dla początkujących jak i bardziej doświadczonych fotografów, którzy do tej pory mogli mieć trudności z zaawansowaną korektą barw. Na uwagę zasługuje w szczególności dość rzadko opisywana, a bardzo przydatna technika, w której do zmiany koloru wykorzystywana jest przestrzeń kolorystyczna LAB.

Powyższy film jest w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów powinien być zrozumiały dla wszystkich. Więcej ciekawych tutoriali znajdziecie na kanale Tutvid, gdzie nagrywane przez Nathaniela Dodsona filmy pomagają różnym twórcom w szybkim opanowaniu Photoshopa - z jego skomplikowanymi funkcjami i narzędziami. Jednak mimo zawiłości tematu, poradniki są tworzone w ciekawy sposób, dzięki czemu nawet trudne zagadnienie może być szybko okiełznane.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Choć usuwanie obiektów ze zdjęć w Photoshopie nie należy do bardzo trudnych, niektóre przypadki potrafią spędzić sen z powiek. Na szczęście prawie nigdy nie okaże się...
17
0
Zrobiłeś zdjęcia gwiazd? Pokaż je tak, jak na to zasługują. Oto darmowy kurs postprodukcji astrofotografii
Zrobiłeś zdjęcia gwiazd? Pokaż je tak, jak na to zasługują. Oto darmowy kurs postprodukcji...
Wybierasz się fotografować Perseidy? Zobacz, jak wyciągnąć najwięcej ze zdjęć nocnego nieba. Lonely Speck udostępnia za darmo kurs postprodukcji...
70
0
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Skutecznie wyostrzane to jeden z najważniejszych końcowych etapów postprodukcji. Może jednak zdjęcia tak samo pomóc, jak i zaszkodzić. Zobacz, jak robić to...
33
0
Powiązane artykuły