Samsung NX10 - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe

Samsung NX10 to kolejny aparat systemowy charakteryzujący się wymienną optyką, niewielkimi gabarytami i dużą matrycą. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszymi wrażeniami z użytkowania i zdjęciami testowymi wykonanymi tym aparatem.
0
Marcin Falana
12 Luty 2010
Artykuł na: 4-5 minut

Samsung NX10 robi bardzo dobre pierwsze wrażenie. Aparat został bardzo solidnie wykonany, a dzięki swojej masie przyjemnie ciąży w dłoni. Plastiki, z których został wykonany są dobrej jakości i mają przyjemną fakturę. Wszystko jest dobrze spasowane, a przyciski działają z wyczuwalnym skokiem.

Samsung NX10
Samsung NX10

Grip i miejsce na kciuk zostały pokryte gumą, dzięki czemu NX10 zapewnia bezpieczny uchwyt. Pomimo, że sam grip jest niewielkich rozmiarów aparat trzyma się bardzo wygodnie.

Samsung NX10

Bardzo dobre wrażenie zrobił na nas 3-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 640 tys. punktów. Obraz możemy oglądać pod ostrym kątem i nie tracimy nasycenia kolorów.

Samsung NX10

Szybkość autofokusa stoi na bardzo przyzwoitym poziomie. NX10 może nie osiąga takich czasów jak Panasonic GF1 jednak jest tuż za nim i przewyższa większość kompaktów i superzoomów dostępnych na rynku.

Więcej informacji na temat tego ciekawego aparatu opublikujemy wkrótce w pełnym teście.

Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon D780 - zdjęcia przykładowe
Nikon D780 - zdjęcia przykładowe
Najnowszego Nikona D780 można by nazwać lustrzankowym wcieleniem modelu Z6. W końcu dzieli z nim lwią część specyfikacji, także matrycę. Czy jednak możemy oczekiwać po nim takiej samej jakości...
20
5
Canon EOS-1D X Mark III - pierwsze wrażenia
Canon EOS-1D X Mark III - pierwsze wrażenia
Najnowszy korpus Canona to zarazem najbardziej zaawansowana lustrzanka w historii. Czy to jednak wystarczy, żeby choć na pewien czas zdystansować konkurencję ze świata...
24
6
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
W nasze ręce wpadł już produkcyjny model najnowszego bezlusterkowca APS-C Nikona. Zobaczcie jak radzi sobie w praktyce.
8
13
Powiązane artykuły