Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Samsung NX10 - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe

Samsung NX10 to kolejny aparat systemowy charakteryzujący się wymienną optyką, niewielkimi gabarytami i dużą matrycą. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszymi wrażeniami z użytkowania i zdjęciami testowymi wykonanymi tym aparatem.
0

Autor: Marcin Falana

12 Luty 2010
Artykuł na: 4-5 minut

Samsung NX10 robi bardzo dobre pierwsze wrażenie. Aparat został bardzo solidnie wykonany, a dzięki swojej masie przyjemnie ciąży w dłoni. Plastiki, z których został wykonany są dobrej jakości i mają przyjemną fakturę. Wszystko jest dobrze spasowane, a przyciski działają z wyczuwalnym skokiem.

Samsung NX10
Samsung NX10

Grip i miejsce na kciuk zostały pokryte gumą, dzięki czemu NX10 zapewnia bezpieczny uchwyt. Pomimo, że sam grip jest niewielkich rozmiarów aparat trzyma się bardzo wygodnie.

Samsung NX10

Bardzo dobre wrażenie zrobił na nas 3-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 640 tys. punktów. Obraz możemy oglądać pod ostrym kątem i nie tracimy nasycenia kolorów.

Samsung NX10

Szybkość autofokusa stoi na bardzo przyzwoitym poziomie. NX10 może nie osiąga takich czasów jak Panasonic GF1 jednak jest tuż za nim i przewyższa większość kompaktów i superzoomów dostępnych na rynku.

Więcej informacji na temat tego ciekawego aparatu opublikujemy wkrótce w pełnym teście.

Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Rok po premierze modelu SL2 na rynek trafia jego tańsza i bardziej uniwersalna wersja. Sensor o mniejszej rozdzielczości i dużo wydajniejszy bufor mają tworzyć tandem,...
6
8
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S to szybsza i tańsza wersja zaprezentowanego przed rokiem modelu SL2. Co oferuje 24-milionowy sensor CMOS BSI, który umieszczono w tym pancernym...
9
0
Canon EOS R6 - test aparatu
Canon EOS R6 - test aparatu
Choć to EOS R5 zgarnął całą uwagę fotografów podczas lipcowych premier, dużo ciekawszym i bardziej praktycznym aparatem może okazać się mniej zaawansowany model EOS R6. Czy to wreszcie...
9
20
Powiązane artykuły