Samsung NX10 - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe

Samsung NX10 to kolejny aparat systemowy charakteryzujący się wymienną optyką, niewielkimi gabarytami i dużą matrycą. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszymi wrażeniami z użytkowania i zdjęciami testowymi wykonanymi tym aparatem.
0
Marcin Falana
12 Luty 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Samsung NX10 robi bardzo dobre pierwsze wrażenie. Aparat został bardzo solidnie wykonany, a dzięki swojej masie przyjemnie ciąży w dłoni. Plastiki, z których został wykonany są dobrej jakości i mają przyjemną fakturę. Wszystko jest dobrze spasowane, a przyciski działają z wyczuwalnym skokiem.
Samsung NX10

Samsung NX10

Grip i miejsce na kciuk zostały pokryte gumą, dzięki czemu NX10 zapewnia bezpieczny uchwyt. Pomimo, że sam grip jest niewielkich rozmiarów aparat trzyma się bardzo wygodnie.
Samsung NX10

Bardzo dobre wrażenie zrobił na nas 3-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 640 tys. punktów. Obraz możemy oglądać pod ostrym kątem i nie tracimy nasycenia kolorów.
Samsung NX10

Szybkość autofokusa stoi na bardzo przyzwoitym poziomie. NX10 może nie osiąga takich czasów jak Panasonic GF1 jednak jest tuż za nim i przewyższa większość kompaktów i superzoomów dostępnych na rynku.

Więcej informacji na temat tego ciekawego aparatu opublikujemy wkrótce w pełnym teście.

poprz.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-T30 - test aparatu
Fujifilm X-T30 - test aparatu
Lwia część specyfikacji zapożyczona z X-T3, wyraźnie poprawiony AF z funkcją wykrywania oka oraz dobrze znany korpus z jeszcze bardziej uproszczoną obsługą - czy to...
10
14
Olympus OM-D E-M1X - test aparatu
Olympus OM-D E-M1X - test aparatu
Pierwszy reporterski korpus Olympusa wzbudził wiele kontrowersji. Dla jednych to aparat, na który czekali od dawna, dla innych - zaprzeczenie idei Mikro 4/3. Czy na...
0
4
Sony RX100 VII - zdjęcia przykładowe
Sony RX100 VII - zdjęcia przykładowe
Najnowszy kompakt z rodziny RX100 wprowadza matrycę bazującą na tej samej technologii co we flagowym modelu A9 oraz zoom o uniwersalnym zakresie 24-200 mm. Jak ten mały gigant sprawdza się w...
10
13
Powiązane artykuły