Canon EOS R7 - test aparatu

Matryca na dopingu, superszybki tryb seryjny, zaawansowany autofokus i zaskakująca specyfikacja wideo. To w skrócie kluczowe cechy nowego R7. Sprawdzamy, co potrafi pierwszy zaawansowany korpus APS-C w bezlusterkowym systemie Canon EOS R.

Autor: Krzysztof Mularczyk

7 Kwiecień 2023
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

EOS R7, to obok budżetowego modelu R10, pierwszy bezlusterkowy aparat Canon z matrycą APS-C i mocowaniem obiektywów systemu EOS R. To jednocześnie naturalny następca lustrzanek 90D i 7D, po które chętnie sięgali miłośnicy fotografii, zwłaszcza przyrodniczej i sportu, dla których niepełnoklatkowa matryca oznaczała cenny wzrost efektywnej długości ogniskowej w teleobiektywie.

Nowy aparat opiera się na tej samej matrycy o rozdzielczości 32,5 Mp co EOS 90D i M6 Mark II, ale z wydajniejszym odczytem. Wraz z procesorem DIGIC X i systemem Dual Pixel CMOS AF II zapewnia fotografowanie z szybkością 15 lub 30 kl./s, w zależności od trybu pracy migawki, oraz wykrywanie i śledzenie ludzi, zwierząt oraz pojazdów. W trybie migawki mechanicznej jest więc nawet szybszy niż flagowy R3.

To jednak nie koniec zalet. W poręcznym i uszczelnionym korpusie zamknięto także rozbudowany tryb filmowy 4K 30p Canon LOG 3 (oversampling z rozdzielczości 7K) z wejściem mikrofonowym i odsłuchem, obrotowy wyświetlacz, opcję symulacji wizjera optycznego czy podwójne gniazdo SD UHS II. To jednocześnie pierwszy w historii aparat Canon ze stabilizowaną matrycą formatu APS-C.

Zważywszy na cenę, która wynosi obecnie około 7350 zł, możliwości nowego EOS-a wydają się naprawdę duże. Ale czy potwierdza się to w praktyce? Sprawdźmy!

Canon EOS R7 - co w pudełku?

  • akumulator LP-E6NH
  • ładowarka LC-E6
  • pasek na ramię
  • dekielek na bagnet i zaślepkę gorącej stopki

Porównanie rozmiarów matrycy:

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
24
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Druga generacja tego nie-do-końca-klasycznego tele to ważne zmiany, które przybliżają go do segmentu profesjonalnego. A pod niektórymi względami nawet je wyprzedza. Co potrafi i dla kogo jest...
40
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Druga generacja OM System OM-1 przynosi nowe funkcje i jeszcze większą wydajność. Sprawdzamy, jak najnowszy flagowy aparat systemu Micro 4/3 spisuje się w praktyce.
36
Powiązane artykuły