Canon EOS R7 - test aparatu

Matryca na dopingu, superszybki tryb seryjny, zaawansowany autofokus i zaskakująca specyfikacja wideo. To w skrócie kluczowe cechy nowego R7. Sprawdzamy, co potrafi pierwszy zaawansowany korpus APS-C w bezlusterkowym systemie Canon EOS R.

Autor: Krzysztof Mularczyk

7 Kwiecień 2023
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

EOS R7, to obok budżetowego modelu R10, pierwszy bezlusterkowy aparat Canon z matrycą APS-C i mocowaniem obiektywów systemu EOS R. To jednocześnie naturalny następca lustrzanek 90D i 7D, po które chętnie sięgali miłośnicy fotografii, zwłaszcza przyrodniczej i sportu, dla których niepełnoklatkowa matryca oznaczała cenny wzrost efektywnej długości ogniskowej w teleobiektywie.

Nowy aparat opiera się na tej samej matrycy o rozdzielczości 32,5 Mp co EOS 90D i M6 Mark II, ale z wydajniejszym odczytem. Wraz z procesorem DIGIC X i systemem Dual Pixel CMOS AF II zapewnia fotografowanie z szybkością 15 lub 30 kl./s, w zależności od trybu pracy migawki, oraz wykrywanie i śledzenie ludzi, zwierząt oraz pojazdów. W trybie migawki mechanicznej jest więc nawet szybszy niż flagowy R3.

To jednak nie koniec zalet. W poręcznym i uszczelnionym korpusie zamknięto także rozbudowany tryb filmowy 4K 30p Canon LOG 3 (oversampling z rozdzielczości 7K) z wejściem mikrofonowym i odsłuchem, obrotowy wyświetlacz, opcję symulacji wizjera optycznego czy podwójne gniazdo SD UHS II. To jednocześnie pierwszy w historii aparat Canon ze stabilizowaną matrycą formatu APS-C.

Zważywszy na cenę, która wynosi obecnie około 7350 zł, możliwości nowego EOS-a wydają się naprawdę duże. Ale czy potwierdza się to w praktyce? Sprawdźmy!

Canon EOS R7 - co w pudełku?

  • akumulator LP-E6NH
  • ładowarka LC-E6
  • pasek na ramię
  • dekielek na bagnet i zaślepkę gorącej stopki

Porównanie rozmiarów matrycy:

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica Q3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa Leica Q3 wzbogaca kompaktową konstrukcję m.in.: o większą rozdzielczość matrycy, system AF oparty o detekcję fazy, opcję rejestracji filmów 8K, usprawnioną ergonomię i nową...
26
Nikon Z8 - zdjęcia przykładowe [RAW]
Nikon Z8 - zdjęcia przykładowe [RAW]
To jeden z najbardziej wszechstronnych aparatów na rynku i groźny rywal takich modeli, jak Canon EOS R5 czy Sony A7R V. W nasze ręce trafił już finalny egzemplarz, dlatego czym prędzej dzielimy...
17
Nikon Z8 - pierwsze wrażenia
Nikon Z8 - pierwsze wrażenia
W ergonomicznym i bardziej kompaktowym body Nikon zamknął reporterskie możliwości modelu Z9. Pierwszy kontakt z nowym Z8 za nami. Sprawdźcie nasze wnioski…
38
Powiązane artykuły