Test aparatu Sony Cyber-shot DSC-T7

Zapraszamy do lektury testu najnowszego przedstawiciela miniaturowej serii 'T' firmy Sony. Nowe "maleństwo" posiada znany z poprzednich konstrukcji 3-krotny obiektyw Zeissa, 5Mp sensor obrazowy oraz 2.5-calowy wyświetlacz. Jednakże podstawowym wyróżnikiem prezentowanego modelu są wprost niebywale okrojone rozmiary.
0
mmi
23 Maj 2005
Artykuł na: 29-37 minut
1. WSTĘP
Zapraszamy do lektury testu najnowszego przedstawiciela miniaturowej serii 'T' firmy Sony. Nowe "maleństwo" posiada znany z poprzednich konstrukcji 3-krotny obiektyw Zeissa, 5-megapikselowy sensor obrazowy oraz 2.5-calowy wyświetlacz. Jednakże podstawowym wyróżnikiem prezentowanego modelu są wprost niebywałe okrojone rozmiary.

Sony Cyber-shot DSC-T7

"Maleństwo", a raczej "chudzina" - tak powinniśmy mówić o najnowszym przedstawicielu z rodziny Cyber-shot serii 'T'. Linii, której od samych narodzin towarzyszył poklask i olbrzymie zainteresowanie wzbudzane przede wszystkim przez unikalne - jak na tamte czasy - połączenie wyjątkowo kieszonkowych rozmiarów z potężnym wyświetlaczem (o przekątnej nieco ponad 6cm!). Ponadto w dość krótkim czasie aparaty te zdobyły także uznanie dzięki dobrej jakości obrazu oraz znakomitej szybkości działania. Z czasem na rynku pojawiały się kolejne wcielenia ultra-kompaktowego 'T', które odbiegały tylko stylistyczną kosmetyką (po T1 był T3 i testowany na łamach Fotopolis.pl T33). I kiedy wydawało się, że kolejny model nic już istotnego nie wniesie, koncern Sony zaskakująco odpowiedział "Miniaturyzacji ciąg dalszy!". Obecnie testowany przedstawiciel to super-płaski kompakt, który poza niebywałym krojem przejął wszystkie cechy swych popularnych poprzedników. Aparat dostępny jest także w dwóch wersjach kolorystycznych: srebro-szarej i czarnej. Wydaje się zatem, że popularność serii 'T' mimo coraz silniejszej konkurencji zostanie podtrzymana. Zapraszamy do lektury naszego testu, który podzieliliśmy na następujące części:
  1. Wstęp
  2. Specyfikacja techniczna
  3. Budowa i właściwości fizyczne
  4. Możliwości i jakość obrazu
  5. Podsumowanie i ocena
  6. Zdjęcia przykładowe

  7. Ze względu na niewielkie różnice we właściwościach i funkcjach fotograficznym pomiędzy modelem DSC-T7, a nie tak dawno prezentowanym DSC-T33, zdecydowaliśmy się na pominięcie części teoretycznej poniższego testu. Bardziej wnikliwych Czytelników, którzy nie mieli okazji zapoznać się z modelem T33 odsyłamy do wspomnianej już publikacji którą można znaleźć, tutaj.

Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A6400 - test aparatu
Sony A6400 - test aparatu
Następca modelu A6300 ma być doskonałym aparatem dla wymagającego amatora i pierwszym wyborem vlogera. Ciągle jednak pod pewnymi względami ustępuje obecnemu od dwóch...
6
0
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Canon EOS M6 Mark II, to obok modelu 90D jedyny na rynku aparat z matrycą APS-C o rozdzielczości 32 Mp. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
8
0
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Najnowsza lustrzanka Canona, jako pierwsza w segmencie APS-C oferuje matrycę o rozdzielczości 32 Mp. Jak nowy sensor radzi sobie w praktyce? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
11
0
Powiązane artykuły