Sony SLT-A65 - test

Sony konsekwentnie rozwija serię SLT - lustrzanek z półprzepuszczalnym lustrem. Nowe modele, czyli A77 i A65, zostały wyposażone w matrycę APS-C o największej liczbie megapikseli na rynku. O tym jak nowy sensor i cały aparat sprawdza się w fotografowaniu i w filmowaniu możecie się przekonać czytając nasz test.
Sony zdecydowało się na odważny krok, wprowadzając matrycę APS-C o rozdzielczości 24-megapikseli. Zwiększanie liczby pikseli na sensorze stawia wysokie wymagania inżynierom - wraz ze wzrostem liczby elementów światłoczułych wzrasta ilość szumu generowanego przez matrycę. Jesteśmy ciekawi, jak poradzi sobie z tym wyzwaniem nowy aparat japońskiego koncernu.


Kolejnym śmiałym posunięciem jest konsekwentne rozwijanie serii aparatów z półprzepuszczalnym lustrem. Korpusy SLT budzą dużo emocji w związku z brakiem tradycyjnego, ruchomego lustra oraz zastąpieniem wizjera optycznego przez elektroniczny odpowiednik. Dzięki temu rozwiązaniu lustrzanki Sony korzystają z fazowego pomiaru ostrości w trybie live view i filmowaniu.

A65 będzie miał twardy orzech do zgryzienia, ponieważ jego najbliższą konkurencją jest bardzo dobry Canon EOS 60D i jeszcze lepszy Nikon D7000. Czy nowoczesne rozwiązania zastosowane w tym aparacie umożliwią mu nawiązanie walki przekonacie się czytając dalszą część artykułu.

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Ergonomia i funkcje przycisków
  4. Budowa i obsługa
  5. Menu i tryby odtwarzania
  6. Fotografowanie
  7. Jakość zdjęć
  8. Podsumowanie
  9. Zdjęcia do pobrania
  10. ]

słowa kluczowe:
 
 
Komentarze
Polecane artykuły
Przetestuj aparat Fujifilm XF10 - opinia Jakuba Barańskiego
9 Lis 2018
Fujifilm XF10 - mały kompakt z dużą matrycą i jasnym obiektywem. Czy ten aparat jest w stanie zastąpić lustrzankę podczas górskich wędrówek? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia drugi testujący, Jakub Barański.
1
Mikro Cztery Trzecie okiem zawodowców. Ambasadorzy Olympus opowiadają o swoich ulubionych szkłach
8 Lis 2018
Mikro Cztery Trzecie to nie tylko aparaty, ale przede wszystkim świetne, wyjątkowe obiektywy, które wielu fotografów skłoniły do przesiadki na mniejszy system. O zaletach swoich ulubionych szkieł, bez których nie potrafiliby już się obejść, opowiadają nam Krysztof Śliwak, Ireneusz Walędzik i Łukasz Bożycki.
0
Zanim kupisz: kluczowe cechy monitora dla fotografa
1 Lis 2018
Na co warto zwrócić uwagę wybierając monitor do edycji zdjęć? Które parametry i funkcje są najbardziej istotne? Na przykładzie serii BenQ SW pokazujemy kluczowe cechy monitora dla fotografa.
2
Panasonic Lumix GX9 - wszędzie tam, gdzie ty
29 Paź 2018
Kompaktowy następca modelu GX8 to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają narzędzia do kreatywnego działania i dyskretnego partnera do codziennej fotografii.
0