Sony SLT-A65 - test

Sony konsekwentnie rozwija serię SLT - lustrzanek z półprzepuszczalnym lustrem. Nowe modele, czyli A77 i A65, zostały wyposażone w matrycę APS-C o największej liczbie megapikseli na rynku. O tym jak nowy sensor i cały aparat sprawdza się w fotografowaniu i w filmowaniu możecie się przekonać czytając nasz test.
Sony zdecydowało się na odważny krok, wprowadzając matrycę APS-C o rozdzielczości 24-megapikseli. Zwiększanie liczby pikseli na sensorze stawia wysokie wymagania inżynierom - wraz ze wzrostem liczby elementów światłoczułych wzrasta ilość szumu generowanego przez matrycę. Jesteśmy ciekawi, jak poradzi sobie z tym wyzwaniem nowy aparat japońskiego koncernu.


Kolejnym śmiałym posunięciem jest konsekwentne rozwijanie serii aparatów z półprzepuszczalnym lustrem. Korpusy SLT budzą dużo emocji w związku z brakiem tradycyjnego, ruchomego lustra oraz zastąpieniem wizjera optycznego przez elektroniczny odpowiednik. Dzięki temu rozwiązaniu lustrzanki Sony korzystają z fazowego pomiaru ostrości w trybie live view i filmowaniu.

A65 będzie miał twardy orzech do zgryzienia, ponieważ jego najbliższą konkurencją jest bardzo dobry Canon EOS 60D i jeszcze lepszy Nikon D7000. Czy nowoczesne rozwiązania zastosowane w tym aparacie umożliwią mu nawiązanie walki przekonacie się czytając dalszą część artykułu.

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Ergonomia i funkcje przycisków
  4. Budowa i obsługa
  5. Menu i tryby odtwarzania
  6. Fotografowanie
  7. Jakość zdjęć
  8. Podsumowanie
  9. Zdjęcia do pobrania
  10. ]

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Michał „Massa” Mąsior: Czy kogokolwiek interesują Twoje zdjęcia?
12 Lut 2019
Świat profesjonalnej fotografii jest trudny. Mit wolnego zawodu przyciąga jednak wielu. Plan, by żyć i zarabiać na swojej pasji jest piękny, choć niełatwy do zrealizowania. Początkowo świetnie zapowiadające się „nowe życie” weryfikowane jest przez wiele czynników. Warto przeczytać, żeby nie wpaść w pułapkę.
17
S jak specjalista - Lumix S1 i S1R
30 Sty 2019
Wygląda na to, że liderom rynku bezlusterkowców wyrasta właśnie poważna konkurencja. Pełnoklatkowe modele S1 i S1R trafią do sprzedaży już w przyszłym miesiącu. Oto, co dziś o nich wiemy!
4
Panasonic LX100 II - mały gigant
27 Gru 2018
Duży sensor 4/3, jasny zoom i tryb filmowy 4K. A wszystko zamknięte w wyjątkowo zgrabnym i stylowym body. Nowy Lumix to aparat, który w swojej klasie nie ma dzisiaj konkurencji!
2
Przetestuj monitor BenQ - opinia Michała Ostrowskiego o BenQ SW240
19 Gru 2018
W listopadzie, wspólnie z BenQ wystartowaliśmy z konkursem, w ramach którego wybrani czytelnicy mieli szansę testować monitory z oferty BenQ. Zobaczcie jak model SW240 przypadł do gustu Michałowi Ostrowskiemu.
0