Sony SLT-A65 - test

Sony konsekwentnie rozwija serię SLT - lustrzanek z półprzepuszczalnym lustrem. Nowe modele, czyli A77 i A65, zostały wyposażone w matrycę APS-C o największej liczbie megapikseli na rynku. O tym jak nowy sensor i cały aparat sprawdza się w fotografowaniu i w filmowaniu możecie się przekonać czytając nasz test.
Sony zdecydowało się na odważny krok, wprowadzając matrycę APS-C o rozdzielczości 24-megapikseli. Zwiększanie liczby pikseli na sensorze stawia wysokie wymagania inżynierom - wraz ze wzrostem liczby elementów światłoczułych wzrasta ilość szumu generowanego przez matrycę. Jesteśmy ciekawi, jak poradzi sobie z tym wyzwaniem nowy aparat japońskiego koncernu.


Kolejnym śmiałym posunięciem jest konsekwentne rozwijanie serii aparatów z półprzepuszczalnym lustrem. Korpusy SLT budzą dużo emocji w związku z brakiem tradycyjnego, ruchomego lustra oraz zastąpieniem wizjera optycznego przez elektroniczny odpowiednik. Dzięki temu rozwiązaniu lustrzanki Sony korzystają z fazowego pomiaru ostrości w trybie live view i filmowaniu.

A65 będzie miał twardy orzech do zgryzienia, ponieważ jego najbliższą konkurencją jest bardzo dobry Canon EOS 60D i jeszcze lepszy Nikon D7000. Czy nowoczesne rozwiązania zastosowane w tym aparacie umożliwią mu nawiązanie walki przekonacie się czytając dalszą część artykułu.

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Ergonomia i funkcje przycisków
  4. Budowa i obsługa
  5. Menu i tryby odtwarzania
  6. Fotografowanie
  7. Jakość zdjęć
  8. Podsumowanie
  9. Zdjęcia do pobrania
  10. ]

słowa kluczowe:
 
 
Komentarze
Polecane artykuły
Wakacyjny niezbędnik 2018. Zobacz, co warto zabrać ze sobą na fotograficzny wypad
5 Lip 2018
Lato i wakacyjne wyjazdy to świetny czas na doskonalenie fotograficznych umiejętności. Co można, co warto, a co trzeba spakować w tym roku do wakacyjnej torby? Sprawdźcie nasze typy!
1
10 cech idealnego aparatu na wakacje. Sprawdź zanim kupisz
3 Lip 2018
Wszystkim zależy na jakościowych zdjęciach z wakacji. Warto więc wyposażyć się w aparat dobry, ale w rozsądnej cenie. Radzimy, na jakie cechy zwracać uwagę, by podjąć dobrą decyzję.
0
Święta trójca, czyli szkła Olympus ze światłem f/1.2 pod lupą
29 Cze 2018
Dwa lata temu Olympus otworzył nowy rozdział optyki w systemie Mikro Cztery Trzecie prezentując swój pierwszy kierowany do profesjonalistów model ze światłem f/1.2. Dziś linia ta rozszerzyła się już do 3 obiektywów o ekwiwalentach 34, 50 i 90 mm. Zobaczcie czym różnią się od modeli ze światłem f/1.8.
10
Filtry robią różnicę. Zobacz, jakie modele sprawdzą się podczas wakacyjnych foto-eskapad
27 Cze 2018
W przypadku kompletowania sprzętu fotograficznego na wakacje nie zawsze myślimy o filtrach. Warto to zmienić. Przeglądamy ofertę marki Hoya i podpowiadamy, jakie filtry zawsze warto mieć przy sobie.
2