Sony SLT-A65 - test

Sony konsekwentnie rozwija serię SLT - lustrzanek z półprzepuszczalnym lustrem. Nowe modele, czyli A77 i A65, zostały wyposażone w matrycę APS-C o największej liczbie megapikseli na rynku. O tym jak nowy sensor i cały aparat sprawdza się w fotografowaniu i w filmowaniu możecie się przekonać czytając nasz test.
Sony zdecydowało się na odważny krok, wprowadzając matrycę APS-C o rozdzielczości 24-megapikseli. Zwiększanie liczby pikseli na sensorze stawia wysokie wymagania inżynierom - wraz ze wzrostem liczby elementów światłoczułych wzrasta ilość szumu generowanego przez matrycę. Jesteśmy ciekawi, jak poradzi sobie z tym wyzwaniem nowy aparat japońskiego koncernu.


Kolejnym śmiałym posunięciem jest konsekwentne rozwijanie serii aparatów z półprzepuszczalnym lustrem. Korpusy SLT budzą dużo emocji w związku z brakiem tradycyjnego, ruchomego lustra oraz zastąpieniem wizjera optycznego przez elektroniczny odpowiednik. Dzięki temu rozwiązaniu lustrzanki Sony korzystają z fazowego pomiaru ostrości w trybie live view i filmowaniu.

A65 będzie miał twardy orzech do zgryzienia, ponieważ jego najbliższą konkurencją jest bardzo dobry Canon EOS 60D i jeszcze lepszy Nikon D7000. Czy nowoczesne rozwiązania zastosowane w tym aparacie umożliwią mu nawiązanie walki przekonacie się czytając dalszą część artykułu.

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Ergonomia i funkcje przycisków
  4. Budowa i obsługa
  5. Menu i tryby odtwarzania
  6. Fotografowanie
  7. Jakość zdjęć
  8. Podsumowanie
  9. Zdjęcia do pobrania
  10. ]

słowa kluczowe:
 
 
Komentarze
Polecane artykuły
Czy filmy małoobrazkowe sprawdzą się we współczesnej fotografii krajobrazu?
18 Wrz 2018
Aparaty analogowe dają możliwość niedrogiego rozpoczęcia przygody z bardziej świadomym fotografowaniem. Czy jednak w obecnych czasach film nadal może konkurować z cyfrą pod względem jakości obrazu?
1
Panasonic GH5, GH5S i G9 - mistrzowskie trio
28 Sie 2018
Linia topowych korpusów Panasonic to dziś propozycja zarówno dla wymagających filmowców jak i profesjonalnych fotografów. Przyglądamy się bliżej flagowym modelom.
0
“Każde spotkanie z nimi jest wspaniałym przeżyciem”. O fotografowaniu niedźwiedzi opowiada Marcin Dobas
10 Sie 2018
Fotografia dzikich zwierząt to nie sport dla wybranych. Zapierające dech w piersiach ujęcia natury są w zasięgu większości z nas. Trzeba tylko dobrze się przygotować, planować i wiedzieć gdzie szukać interesujących nas osobników. O tym, jak fotografować dzikie niedźwiedzie opowiada fotograf i podróżnik, Marcin Dobas.
0
Notebook z górnej półki czy budżetowy monitor graficzny? O to, co lepiej sprawdzi się w edycji zdjęć zapytaliśmy eksperta
31 Lip 2018
Czy dobry notebook jest wystarczający do zawodowej pracy fotograficznej? Jak wypada w zestawieniu z najtańszymi na rynku monitorami graficznymi?  Na co zwracać uwagę przy wyborze monitora? Zapytaliśmy o to eksperta, Radka Witana ze sklepu Wzorniki.eu.
0