Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Podsumowanie

Kolejny model profesjonalnego monitora BenQ łączy funkcje przydatne przy edycji zdjęć i filmów. Czy przekona wymagających użytkowników?

3

Autor: Krzysztof Mularczyk

11 Październik 2016
Artykuł na: 6-9 minut
Spis treści

 

Tym modelem BenQ ugruntowuje pozycję na rynku graficznych monitorów do edycji zdjęć i materiałów wideo. Ukłonem w stronę filmowców jest obsługa częstotliwości odświeżania 48 Hz i 72 Hz, co gwarantuje, że materiał filmowy 24p jest wyświetlany w prawidłowym tempie. Ciekawa jest także funkcja Gamut Duo. Otóż na monitorze można wyświetlić jednocześnie obrazy z dwóch niezależnych sygnałów wideo.

Upraszczając, niezależny obraz z dwóch komputerów (lub jednego z dwoma wyjściami) wyświetlimy na jednym monitorze – obok siebie (PBP) lub jeden na drugim (PIP). Co więcej, dla każdego z nich można określić inne parametry, takie jak gamut czy temperaturę barwową, by na bieżąco obserwować różnice.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Funkcja GamutDuo umożliwia wyświetlanie dwóch różnych obrazów obok siebie w dwóch różnych przestrzeniach barwnych. Wymaga to podłączenia do monitora oddzielnych źródeł sygnału (np. z dwóch komputerów). Obraz z wtórnego źródła może być także wyświetlany w mniejszej ramce na tle głównego obrazu – jej rozmiar i położenie można zmieniać.

Ponadto PV270 jest solidnie wykonany, pochwalić trzeba też i dobrze przemyślane sterowanie. Sprzętowa kalibracja gwarantuje profesjonalną regulację parametrów, a szeroki gamut umożliwi wyświetlenie obrazu dla dowolnego profilu w zależności od potrzeb.

Odwzorowanie kolorów i stała jasność na całym obszarze ekranu to ważne zalety tego monitora. Nieco gorzej wypada pod względem temperatury barwowej, ale bez paniki. Tym bardziej, że PV270 objęty jest już 5-letnią gwarancją (w tym 6 miesięcy na martwe piksele).

Spis treści

Następna

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Loupedeck Live - test konsoli do edycji cz. I
Loupedeck Live - test konsoli do edycji cz. I
Kiedy myślimy o konsoli Loupedeck, zazwyczaj pojawiają się dwa pytania: Jak to działa? I czy faktycznie pozwoli zaoszczędzić czas przy żmudnej postprodukcji? W tej...
14
0
WD My Passport SSD (2020) - test dysku przenośnego
WD My Passport SSD (2020) - test dysku przenośnego
Najnowszy dysk Western Digital ma oferować rekordowy w serii My Passport przesył sięgający nawet 1000 Mb/s. Czy to faktycznie „paszport” do wydajnej edycji prosto z...
4
0
SanDisk Extreme PRO Portable SSD - test dysku przenośnego
SanDisk Extreme PRO Portable SSD - test dysku przenośnego
Sandisk Portable SSD to dobrze znana linia wytrzymałych i kompaktowych dysków. Najnowszy model z linii PRO ma być również rekordowo szybki. Postanowiliśmy to...
14
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)