Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Budowa i ergonomia

Kolejny model profesjonalnego monitora BenQ łączy funkcje przydatne przy edycji zdjęć i filmów. Czy przekona wymagających użytkowników?

3

Autor: Krzysztof Mularczyk

11 Październik 2016
Artykuł na: 6-9 minut
Spis treści

 

PV270 ma bardziej zwartą i stabilną konstrukcję niż SW2700PT. Zmiana wysokości i obracanie są płynne, ale przechodząc do pozycji pionowej, trzeba uważać – z powodu dużej przekątnej panel najpierw należy maksymalnie odchylić do tyłu, aby przy obracaniu nie uderzyć kantem ekranu w podstawę stojaka.

Na spodzie znajdują się podstawowe złącza sygnałowe (DVI-DL, HDMI 1.4, DP 1.2, mDP 1.2), a po lewej stronie dwa gniazda USB 3.0 oraz czytnik kart SD. Menu (w języku polskim) jest bardzo czytelne i intuicyjne tak jak w SW2700PT, ale teraz sterowanie nim odbywa się poprzez przyciski dotykowe. Tak naprawdę to diody, które zakrywamy palcem – rozwiązanie praktyczne, a do tego eleganckie. Bardzo nam się podoba!

Możemy swobodnie zmieniać wysokość ekranu, obracać go na boki o 45°, odchylić o 20° i pochylić o 5°. Obrót do pionu (pivot) może ułatwić edycję zdjęć portretowych. Menu obróci się automatycznie.

Z boku jest wbudowany czytnik kart SD – niby gadżet, ale zawsze może się przydać.

BenQ PV270 oferuje złącza DVI-DL, HDMI 1.4, DP 1.2, mDP 1.2. Dodatkowo jest także włącznik zasilania monitora.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Na monitorze nie ma tradycyjnych przycisków. Włączamy go i poruszamy się po menu, dotykając świecących diod. To bardzo wygodne rozwiązanie, a przy tym stylowe.

Sztywny kaptur osłania przed bocznym światłem.

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Loupedeck Live - test konsoli do edycji cz. I
Loupedeck Live - test konsoli do edycji cz. I
Kiedy myślimy o konsoli Loupedeck, zazwyczaj pojawiają się dwa pytania: Jak to działa? I czy faktycznie pozwoli zaoszczędzić czas przy żmudnej postprodukcji? W tej...
14
0
WD My Passport SSD (2020) - test dysku przenośnego
WD My Passport SSD (2020) - test dysku przenośnego
Najnowszy dysk Western Digital ma oferować rekordowy w serii My Passport przesył sięgający nawet 1000 Mb/s. Czy to faktycznie „paszport” do wydajnej edycji prosto z...
4
0
SanDisk Extreme PRO Portable SSD - test dysku przenośnego
SanDisk Extreme PRO Portable SSD - test dysku przenośnego
Sandisk Portable SSD to dobrze znana linia wytrzymałych i kompaktowych dysków. Najnowszy model z linii PRO ma być również rekordowo szybki. Postanowiliśmy to...
14
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)