BenQ PV270 - test monitora

Kolejny model profesjonalnego monitora BenQ łączy funkcje przydatne przy edycji zdjęć i filmów. Czy przekona wymagających użytkowników?

3
Krzysztof Mularczyk
11 Październik 2016
Artykuł na: 6-9 minut
Spis treści

Podsumowanie

Tym modelem BenQ ugruntowuje pozycję na rynku graficznych monitorów do edycji zdjęć i materiałów wideo. Ukłonem w stronę filmowców jest obsługa częstotliwości odświeżania 48 Hz i 72 Hz, co gwarantuje, że materiał filmowy 24p jest wyświetlany w prawidłowym tempie. Ciekawa jest także funkcja Gamut Duo. Otóż na monitorze można wyświetlić jednocześnie obrazy z dwóch niezależnych sygnałów wideo.

Upraszczając, niezależny obraz z dwóch komputerów (lub jednego z dwoma wyjściami) wyświetlimy na jednym monitorze – obok siebie (PBP) lub jeden na drugim (PIP). Co więcej, dla każdego z nich można określić inne parametry, takie jak gamut czy temperaturę barwową, by na bieżąco obserwować różnice.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Funkcja GamutDuo umożliwia wyświetlanie dwóch różnych obrazów obok siebie w dwóch różnych przestrzeniach barwnych. Wymaga to podłączenia do monitora oddzielnych źródeł sygnału (np. z dwóch komputerów). Obraz z wtórnego źródła może być także wyświetlany w mniejszej ramce na tle głównego obrazu – jej rozmiar i położenie można zmieniać.

Ponadto PV270 jest solidnie wykonany, pochwalić trzeba też i dobrze przemyślane sterowanie. Sprzętowa kalibracja gwarantuje profesjonalną regulację parametrów, a szeroki gamut umożliwi wyświetlenie obrazu dla dowolnego profilu w zależności od potrzeb.

Odwzorowanie kolorów i stała jasność na całym obszarze ekranu to ważne zalety tego monitora. Nieco gorzej wypada pod względem temperatury barwowej, ale bez paniki. Tym bardziej, że PV270 objęty jest już 5-letnią gwarancją (w tym 6 miesięcy na martwe piksele).

Spis treści

Następna

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Model S, który w maju tego roku uzupełnił zaawansowaną linię Intuos Pro, ma stanowić złoty środek między dużymi tabletami dla zawodowych retuszerów a amatorską linią o...
53
2
BenQ SW270C - test monitora
BenQ SW270C - test monitora
To kolejny szerokogamutowy monitor z serii SW. Teraz o rozdzielczości QHD, przekątnej 27” i z unowocześnioną technologią równomierności wyświetlanego obrazu. Testujemy...
78
3
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
W nasze ręce trafił nowy szerokogamutowy monitor o rozdzielczości QHD i przekątnej 27”. Sprawdzamy jego możliwości w praktyce!
9
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)