BenQ PV270 - test monitora

Kolejny model profesjonalnego monitora BenQ łączy funkcje przydatne przy edycji zdjęć i filmów. Czy przekona wymagających użytkowników?

3
Krzysztof Mularczyk
11 Październik 2016
Artykuł na: 6-9 minut
Spis treści

Budowa i ergonomia

PV270 ma bardziej zwartą i stabilną konstrukcję niż SW2700PT. Zmiana wysokości i obracanie są płynne, ale przechodząc do pozycji pionowej, trzeba uważać – z powodu dużej przekątnej panel najpierw należy maksymalnie odchylić do tyłu, aby przy obracaniu nie uderzyć kantem ekranu w podstawę stojaka.

Na spodzie znajdują się podstawowe złącza sygnałowe (DVI-DL, HDMI 1.4, DP 1.2, mDP 1.2), a po lewej stronie dwa gniazda USB 3.0 oraz czytnik kart SD. Menu (w języku polskim) jest bardzo czytelne i intuicyjne tak jak w SW2700PT, ale teraz sterowanie nim odbywa się poprzez przyciski dotykowe. Tak naprawdę to diody, które zakrywamy palcem – rozwiązanie praktyczne, a do tego eleganckie. Bardzo nam się podoba!

Możemy swobodnie zmieniać wysokość ekranu, obracać go na boki o 45°, odchylić o 20° i pochylić o 5°. Obrót do pionu (pivot) może ułatwić edycję zdjęć portretowych. Menu obróci się automatycznie.

Z boku jest wbudowany czytnik kart SD – niby gadżet, ale zawsze może się przydać.

BenQ PV270 oferuje złącza DVI-DL, HDMI 1.4, DP 1.2, mDP 1.2. Dodatkowo jest także włącznik zasilania monitora.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Na monitorze nie ma tradycyjnych przycisków. Włączamy go i poruszamy się po menu, dotykając świecących diod. To bardzo wygodne rozwiązanie, a przy tym stylowe.

Sztywny kaptur osłania przed bocznym światłem.

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Model S, który w maju tego roku uzupełnił zaawansowaną linię Intuos Pro, ma stanowić złoty środek między dużymi tabletami dla zawodowych retuszerów a amatorską linią o...
53
2
BenQ SW270C - test monitora
BenQ SW270C - test monitora
To kolejny szerokogamutowy monitor z serii SW. Teraz o rozdzielczości QHD, przekątnej 27” i z unowocześnioną technologią równomierności wyświetlanego obrazu. Testujemy...
78
3
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
W nasze ręce trafił nowy szerokogamutowy monitor o rozdzielczości QHD i przekątnej 27”. Sprawdzamy jego możliwości w praktyce!
9
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)