OrbitVu Alphashot 360 - Fotografowanie i obsługa

Alphashot 360 to najnowsze urządzenie OrbitVu umożliwiające wykonywanie animacji obracających się produktów o 360 stopni i umieszczenie ich w internecie. Pozwala to na obejrzenie sfotografowanego przedmiotu z każdej strony z możliwością przybliżania i obracania. Zapraszamy na test praktyczny OrbitVu Alphashot.

Autor: Marcin Falana

31 Październik 2013
Artykuł na: 6-9 minut
Spis treści

Alphashot 360 korzysta z oprogramowania Alphashot Editor Pro. Po krótkim zapoznaniu się z programem byliśmy w stanie samodzielnie wykonać zdjęcia 360 stopni. Oprogramowanie bazuje na kilku oknach, w których znajdziemy wszystkie potrzebne funkcje zaczynając od widoku live view z aparatu, przez zakładkę dostosowania oświetlenia, aż do wybrania szablonu.

Fotografowanie zaczynamy od ustawienia produktu w czym pomagają znaczniki i możliwość podświetlenia podstawy. Możemy także poobracać przedmiot i zobaczyć czy jest dobrze ustawiony w osi obrotu.

Następnie kadrujemy nasz przedmiot uwzględniając jego ruch i wybieramy odpowiedni szablon oświetlenia. W programie mamy zdefiniowane pięć szablonów:

  • Bright - do jasnych przedmiotów
  • Colored - do koloriowych przedmiotów
  • Dark - do ciemnych przedmiotów
  • Shiny - do reflekcyjnych przedmiotów
  • Transparent - do przezroczystych przedmiotów

Alphashot Editor Pro umożliwia stworzenie swoich szablonów, które możemy zapamiętać, w maszym przypadku Test1 i Test2.

okno presetów

Po ustawieniu przedmiotu i wybraniu szablonu oświetlenia jesteśmy gotowi do wykonania zdjęć. Decydujemy czy wykonujemy zdjęcia 2D czy 360 i zaczynamy fotografowanie, a raczej Alphashot wykonuje to zadanie za nas. Urządzenie wykonuje w każdym ustawieniu dwa zdjęcia: pierwsze oświetlając przedmiot, drugie oświetlając tło. Następnie Alphashot przesuwa przedmiot o zadany kąt i wykonuje kolejne zdjęcia.

okno sterowania panelami oświetleniowymi

W międzyczasie urządzenie przesyła zdjęcia do komputera i obrabia je wycinając z tła i składając całość w animację. Po pełnym obrocie i wykonaniu wszystkich zdjęć jesteśmy gotowi do wygenerowania projektu, który zamieścimy na serwerze Orbitvu Sun, albo swojej stronie internetowej.

Serwer Orbitvu Sun umożliwia wygenerowanie kodu, który w łatwy sposób umieścimy na naszej stronie. Pozwala także na zarządzanie projektami, umieszczanie ich na różnych tłach i odpowiednie ustawienie na stronie.

 

Przy cenie około 20 000 zł Alphashot 360 nie jest tanią propozycją, jednak biorąc pod uwagę szybkość działania, która pozwala na wykonanie wielu przedmiotów w krótkim czasie wraz z wycinaniem z tła i składaniem ujęć 360 stopni może się opłacać. Jest to produkt dedykowany dla sklepów internetowych i branży e-commerce i tu Alphashot 360 znajdzie zastosowanie.

Spis treści

2

Następna

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Czy ten stosunkowo mały plecak z wyjmowanym wkładem, to idealne rozwiązanie dla fotografów z podstawowym zestawem foto? Plecak fotograficzny Wandrd All-new Prvke 21 sprawdziliśmy podczas...
20
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
To pełnowymiarowy ale nadal kompaktowy i stosunkowo lekki karbonowy statyw o uniwersalnym zastosowaniu. Być może najlepszy w swojej klasie, choć mamy pewne zastrzeżenia. Oto nasze wnioski po...
38
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Powiązane artykuły