Zbigniew Tomaszczuk

Wszystkie artykuły z tagiem: "Zbigniew Tomaszczuk" w serwisie fotopolis.pl:
Retrospektywa Zbigniewa Tomaszczuka w Starej Galerii ZPAF
Już w poniedziałek w Starej Galerii ZPAF rusza przekrojowa wystawa prac z 40-letniej działalności twórczej fotografa. Wraz z nią debiutuje monografia wydana przez warszawską ASP.
8 Maj 2019
Redakcja Fotopolis
1
Zbigniew Tomaszczuk “Deja Vu”
Stara Galeria ZPAF zaprasza do Warszawy na wernisaż wystawy zdjęć Zbigniewa Tomaszczuk pod tytułem “Deja Vu”. Ekspozycja skupia zarówno archiwalne jak i współczesne zdjęcia fotografa, które snują opowieść o mieście Września, w którym fotograf spędził dzieciństwo. Wernisaż odbędzię się 20 kwietnia o godzinie 18:00.
15 Kwi 2015
Maciej Luśtyk
0
Zbigniew Tomaszczuk w praskiej galerii [v]iuro
W najbliższy wtorek, 20 kwietnia Zbigniew Tomaszczuk pokaże swoje fotografie w streetartowej galerii [v]iuro, która mieści się w legendarnym podwórku przy ul. 11 listopada na warszawskiej Pradze. Artysta zaprezentuje prace zainspirowane tą dzielnicą.
15 Kwi 2010
Marcin Grabowiecki
0
Wykład Zbigniewa Tomaszczuka "Twórczość Edwarda Hartwiga" w  Starej Galerii ZPAF
W poniedziałek, 16 listopada, o godz. 18:00 OW ZPAF zaprasza na wykład Zbigniewa Tomaszczuka "Twórczość Edwarda Hartwiga". Ilustrowana prezentacja jednego z czołowych historyków fotografii w Polsce jest częścią obchodów stulecia urodzin Edwarda Hartwiga i dopełnieniem wystawy, którą można obecnie oglądać w Starej Galerii ZPAF w Warszawie.
13 Lis 2009
Marcin Grabowiecki
0
Spotkanie ze Zbigniewem Tomaszczukiem w ZPAF
Już jutro w Starej Galerii ZPAF odbędzie się spotkanie ze Zbigniewem Tomaszczukiem autorem wystawy pt. "Pamięć warstw". To dobra okazja do poznania jednego z czołowych autorytetów fotograficznych w kraju. Do artykułu dodaliśmy krótką relację ze spotkania.
26 Sie 2009
Marcin Grabowiecki
0
Pięciobój fotograficzny - wyniki V rundy
Ogłaszamy wyniki V rundy - ostatniego etapu "Pięcioboju fotograficznego". Kto po 5-miesięcznej walce uzbierał największą liczbę punktów i zgarnął nagrody Grand Prix, informujemy w artykule.
27 Paź 2008
Marta Sinior
0
Warsztaty fotograficzne w Muzeum Powstania Warszawskiego
W najbliższą sobotę, 5 kwietnia 2008 roku rusza cykl warsztatów fotograficznych "Warszawa - twarze miasta", którego celem jest odnalezienie zapomnianej tożsamości Warszawy i jej mieszkańców. Pierwsze warsztaty przeznaczone są dla uczniów gimnazjów i liceów. Zgłoszenia udziału przyjmowane są tylko do 4 kwietnia.
1 Kwi 2008
Marta Sinior
0
"Paralaksa czasu" Tomaszczuka na Ursynowie
Do 26 marca 2008 roku w Galerii Działań na warszawskim Ursynowie prezentowany jest cykl Zbigniewa Tomaszczuka "Paralaksa czasu". Artysta wykorzystując budowę barwnego materiału światłoczułego dokonuje swoistego rozwarstwienia czasu.
18 Mar 2008
Marta Sinior
0
"Zakres widzenia" - spotkanie z Tomaszczukiem w Zachęcie
Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie zaprasza 14 listopada 2007 roku na kolejne spotkanie z cyklu "Fotografia polska po 1945 roku". Tematem spotkania będzie "Zakres widzenia", a gościem znany fotograf i pedagog - Zbigniew Tomaszczuk.
12 Lis 2007
Marta Sinior
0
"Paralaksa czasu" Zbigniewa Tomaszczuka w Galerii FF
Najnowszy cykl Zbigniewa Tomaszczuka stanowi analizę wymyślonego przez artystę zjawiska - paralaksy czasu. Wykorzystując technikę cyfrową Tomaszczuk podejmuje próbę wizualizacji czasu i ruchu. Projekt ten prezentowany będzie przez miesiąc w łódzkiej Galerii FF. Otwarcie wystawy odbędzie się 9 lutego 2007 roku.
30 Sty 2007
Marta Sinior
0