ogniskowa obiektywu

Wszystkie artykuły z tagiem: "ogniskowa obiektywu" w serwisie fotopolis.pl:
Zoom czy stałka? Zapytaliśmy o to profesjonalnych fotografów ślubnych
Jakie są zalety zooma? W czym górują stałki? Na jaki obiektyw zdecydować się do uwiecznienia ceremonii zaślubin, a na jaki do udokumentowania przyjęcia weselnego? Bez jakiego szkła nie można wyobrazić sobie realizacji fotoreportażu? Na te i inne pytania odpowiadają profesjonalni fotografowie ślubni.
10 Kwi 2018
Michał Chrzanowski
3
Ogniskowa a perspektywa. Zobacz, jak dobór obiektywu wpływa na wygląd zdjęcia
O tym, że poszczególne ogniskowe różnie wpływają na perspektywę i odwzorowanie obiektów na zdjęciach wie większość doświadczonych fotografów. Poznanie tego zagadnienia jest jednak wyjątkowo istotne dla początkujących, którzy próbują swoich sił w portrecie.
25 Mar 2018
Maciej Luśtyk
18
Fotografia portretowa dla początkujących. Zobacz, jak ogniskowa obiektywu wpływa na wygląd osoby na zdjęciu
Kwestia wpływu różnej długości obiektywów na perspektywę, a tym samym wygląd osoby na zdjęciu znana jest dobrze większości fotografujących. Poznanie jej jest jednak wyjątkowo istotne dla początkujących, którzy próbują swoich sił w portrecie.
2 Sty 2018
Maciej Luśtyk
3
Zobacz, jakich ogniskowych najchętniej używają kultowi reżyserowie
Sfotografowanie tej samej sceny teleobiektywem i szkłem szerokokątnym zupełnie inaczej oddaje jej charakter. Do tego stopnia, że niektórzy reżyserowie wymagali budowania scenografii specjalnie pod ich ulubiona ogniskową. Zobaczcie, z jakich szkieł najchętniej korzystali podczas pracy nad kultowymi produkcjami.
22 Sie 2016
Maciej Luśtyk
10
Z notatnika optyka: Słówko o ogniskowej obiektywu
Zapraszamy do lektury pierwszego odcinka cyklu "Z notatnika optyka". Zaczynamy od artykułu na temat jednego z najbardziej podstawowych pojęć - ogniskowej obiektywu.
10 Wrz 2011
Bernard Piechal
0