galeria "pf"

Wszystkie artykuły z tagiem: "galeria "pf"" w serwisie fotopolis.pl:
Elina Brotherus "The New Painting" - wystawa w Centrum Kultury "Zamek" w Poznaniu
19 stycznia, w poniedziałek o godzinie 18, w Galerii "pf" w Poznaniu otwarta zostanie pierwsza w Polsce indywidualna wystawa młodej fińskiej autorki Eliny Brotherus. Seria zatytułowana "The New Painting" to cykl kolorowych fotografii, w których artystka odwołuje się do dzieł malarstwa europejskiego.
16 Sty 2009
ms
0
"Granica" Macieja Stępińskiego w galerii "pf"
Od wczoraj, w galerii "pf" w poznańskim Centrum Kultury Zamek, można oglądać wystawę zatytułowaną "Granica" autorstwa Macieja Stępińskiego - fotografa, malarza, autoar filmów i instalacji. W jej skład wchodzą fotografie z cyklów "Bez tytułu" (2007 r.), "W" (2008 r.) i wideo "Most" (lata 2004 - 2007). Wystawę będzie można oglądać do 20 lipca.
19 Cze 2008
Michal Grzegorczyk
0
Królowie pejzażu w Centrum Kultury "Zamek"
8 kwietnia 2008 roku w Centrum Kultury "Zamek" w Poznaniu zostanie otwarta wystawa jednego z najwybitniejszych europejskich fotografów-pejzażystów pierwszej połowy XX wieku, Leonarda Misonne'a. Poznańska ekspozycja będzie jedynym pokazem prac artysty w Polsce i pierwszym po ponad 70-letniej przerwie. Wystawie towarzyszyć będzie prezentacja polskich klasyków-pejzażystów w galerii "pf".
4 Kwi 2008
Marta Sinior
0
"Marzenia i rozczarowania" Jyrki Parantainen w galerii "pf"
Poznańska galeria "pf" mieszcząca się w Centrum Kultury Zamek zaprasza na wernisaż wystawy Jyrki Parantainena "Marzenia i rozczarowania". W galerii zaprezentowany zostanie cykl fińskiego artysty opowiadający o egzystencji i bezbronności człowieka w otaczającym go świecie. Otwarcie wystawy nastąpi już jutro, 15 lutego 2008 roku.
14 Lut 2008
Marta Sinior
0
Fotografie Mistrza Art Nouveau
Nadarza się okazja obejrzenia po raz pierwszy fotografii mistrza Art Nouveau - Alfonsa Muchy. Do tej pory fotograficzna twórczość czeskiego artysty, przedstawiciela europejskiej secesji nie była powszechnie znana. 26 oryginalnych fotografii z lat 1895-1934 autorstwa Alfonsa Muchy od 21 sierpnia 2007 roku można oglądać w poznańskiej galerii "pf". Światowa premiera wystawy odbywa się w ramach dużej ekspozycji pokazywanej w CK Zamek "Alfons Mucha (1860-1939). Mistrz Art Nouveau".
22 Sie 2007
Marta Sinior
0
Willy Ronis na Zamku w Poznaniu
W CK Zamek w Poznaniu zostaną zaprezentowane zdjęcia klasyka fotografii XX wieku Willy'ego Ronisa. Francuski artysta od kilkudziesięciu lat fotografuje życie codzienne mieszkańców Paryża. Jego twórczość jest bliska pracom takich mistrzów fotografii humanistycznej jak: Henri Cartier-Bresson, Robert Doisneau, Eduard Boubat, Andre Kertesz i Izis. Paryż na fotografiach Ronisa będzie można oglądać od 4 kwietnia 2007 roku.
30 Mar 2007
Marta Sinior
0
Fotografie Ilkka Halso w galerii "pf"
W najbliższy poniedziałek, 8 stycznia 2007 roku w poznańskiej galerii "pf" zostanie otwarta wystawa fotografii Ilkka Halso, na której zostaną zaprezentowane prace pochodzące z dwóch cykli: "Restauracja" i "Muzeum natury". Warto podkreślić, że ekspozycja w galerii "pf" jest pierwszym pokazem fińskiego artysty w Polsce.
2 Sty 2007
Marta Sinior
0
Fotografie Andrzeja P. Batora w "pf"
Cykl "Anamnesis - [re]konstrukcja obrazu" Andrzeja P. Batora porusza problem pamięci i przemijania. Obok fotografii obejmuje animację, na którą składają się trzy cykle fotograficzne artysty: "Miejsca bezpamięci" (1998-2001), "Martwe natury pamięci" (1999-2000) oraz "Anamnesis - [re]konstrukcja obrazu" (2001-2005). Ten projekt Andrzeja P. Batora od dzisiaj prezentowany jest w galerii "pf" w poznańskim Centrum Kultury "Zamek".
28 Lis 2006
Marta Sinior
0
Wystawa fotografii Arno Fischera
Arno Fischer od kilkudziesięciu lat jest jedną z najważniejszych postaci kształtujących współczesne oblicze fotografii niemieckiej. W poznańskiej galerii "pf" można oglądać pierwszą indywidualną wystawę niemieckiego artysty w Polsce. Ekspozycja prezentowana jest w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Artystycznego.
12 Paź 2006
Marta Sinior
0
Reiko Imoto "Dreamscapes"
Wczoraj, 12 czerwca 2006 roku w poznańskiej galerii "pf" została otwarta wystawa fotografii Reiko Imoto "Dreamscapes". Swoje tytułowe pejzaże senne japońska artystka prezentuje w formie tryptyków układające się niczym kolejne wersy poezji.
13 Cze 2006
Marta Sinior
0