Zobacz, jak było na BEiKS Media Show 2021 [RELACJA]

Autor: Redakcja Fotopolis

12 Listopad 2021
Artykuł na: 6-9 minut

5 listopada odbyło się największe branżowe wydarzenia targowe na Mazowszu. Program obejmował prelekcje, warsztaty i pokazy sprzętu. Zobaczcie, jak było.

Materiał Partnera

Ponad 30 godzin prelekcji, blisko 60 światowych producentów i dystrybutorów najnowszego sprzętu, oprogramowania oraz usług dla środowiska foto-video-audio, przeszło 300 uczestników. Mnóstwo wartościowych rozmów oraz nawiązanych kontaktów biznesowych - tak wyglądała tegoroczna edycja BEIKS Media Show, która odbyła się 5 listopada w hotelu Sound Garden w Warszawie.

Firma BEIKS Machulski Sp.j. – istnieje na rynku od 1997 roku i jest znanym pośrednikiem sprzedaży szerokiej gamy sprzętu do produkcji video. BEIKS Media Show organizowany przez Krzysztofa Machulskiego to największe wydarzenie dla branży foto-video-film, organizowane w województwie mazowieckim. W związku z tym, że Next77 jest długoletnim partnerem handlowym BEIKS, nie mogło zabraknąć nas na wydarzeniu!

Rozwiązania fotograficzno-filmowe dla każdego

Osoby związane ze światem filmu jak i fotografii, poznały najnowsze oferty produktowe oraz innowacyjne rozwiązania dla amatorów oraz profesjonalistów z branży. Wśród marek reprezentowanych przez dystrybutora Next77, znalazły się obiektywy filmowe Irix Cine oraz rozwiązania oświetleniowe marki Quadralite oraz Godox, które znajdą zastosowanie w domowym studiu streamera, jak również w profesjonalnej przestrzeni filmowej.

Obiektywy filmowe - dlaczego warto w nie inwestować?

O tym, że warto zainwestować w obiektyw filmowy oraz dlaczego ręczne ostrzenie jest istotne w filmie, opowiedział brand manager marki Irix, Mateusz Gugałka. Największą zaletą obiektywów manualnych jest całkowita kontrola nad kadrem. Kamera nie zawsze wie, co w danym ujęciu chcemy mieć w polu ostrości, dlatego robiąc to samodzielnie mamy pewność, że niekorzystne światło nie unieruchomi autofokusa. Dzięki płynnemu ruchowi pierścienia przysłony możemy niezauważalnie zmienić jasność obrazu i w płynny sposób dopasować się do warunków oświetleniowych. Dodatkowo seria obiektywów Irix to prawdziwi mistrzowie bokehu! Więcej o obiektywach manualnych będziecie mogli zobaczyć już niebawem na kanale YT marki Irix.

Jak oświetlić domowe studio filmowe oraz studio streamera?

W obecnych czasach odbiorcy coraz rzadziej są w stanie zaakceptować słabą jakość obrazu. Nawet jeżeli przekazujemy wartościowy content na swoim kanale, w przypadku źle oświetlonych kadrów, możemy zniechęcić do dalszego oglądania filmu. Aby nasz kanał wyglądał profesjonalnie, trzeba pamiętać o podstawowych zasadach trzypunktowego oświetlenia, CRI oraz temperaturze barwowej o których w swojej prelekcji mówił Kuba Urban, współtwórca domu produkcyjnego Klik Film. Na praktycznych przykładach Kuba pokazał, jak krok po kroku zbudować setup oświetleniowy, który wzbogacony oświetleniem kreatywnym, daje świetny efekt końcowy, dostosowany do pracy w domowym studio.

Podczas kręcenia należy również pamiętać, aby wybrać ciche lampy, które nie będą zakłócały pracy na planie. Idealnym rozwiązaniem jest tutaj nowość od marki Godox, lampa UL150. To bezgłośna lampa LED, o temperaturze światła dziennego (5600K) i mocy 150W, oferująca bezgłośny system chłodzenia. Sprawdza się podczas transmisji video, kręcenia filmów, czy streamingu – wszędzie tam, gdzie istotna jest cisza podczas nagrania.

Wyposażając domowe studio warto również pamiętać o świetle kontrowym i wypełniającym. Jako kontra świetnie sprawdzi się Flexible LED Godox FL60. Elastyczne lampy LED z serii FL są lekkie i przenośne. Dzięki ich giętkości można je z łatwością wykorzystać w małych pomieszczeniach i dopasować do kształtu danej ściany.Jako światło wypełniające możemy użyć lampy o mniejszej mocy, np. Quadralite Videoled 1000, która idealnie wypełni cienie na twarzy.

Świetnym sposobem na urozmaicenie kadru jest również stosowanie świateł kreatywnych, które wzbogacą naszą scenkę o dodatkowe kolory. Polecamy panele LEDowe Quadralite Thea 160 czy MiLED RGB 198 oraz miecze świetlne marki Godox.

Quadralite Thea 160 panel LED jest źródłem światła zaprojektowanym z myślą o zastosowaniu mobilnym. Jego kluczową cechą jest duża powierzchnia świecenia przy zachowaniu kompaktowego rozmiaru. Dzięki temu zawsze można zabrać go ze sobą. Panel gwarantuje miękkie studyjne światło na nagraniu, bez potrzeby stosowania dodatkowych modyfikatorów.

Tuba Godox zapewnia mnóstwo kolorów, które tylko czekają na ich kreatywne wykorzystanie. Akcesoria takie jak złączki, wodoodporna torba czy kratka skupiająca światło - pozwalają na jeszcze szersze możliwości w zakresie formy i zastosowań oświetleniowych.

Świetna frekwencja i nowe kontakty biznesowe

BEIKS Media Show był świetną okazją do nawiązania nowych kontaktów, które mamy nadzieję zaowocują w przyszłości. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i zorganizowanie świetnej imprezy. Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników, którzy tłumnie przybyli na nasze stoisko. Dziękujemy również prelegentom, którzy wystąpili z naszego ramienia. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie już niebawem!

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Recenzje
Tamron 17-50 mm f/4 i 70-180 mm f/2.8 G2 - zestaw idealny?
Tamron 17-50 mm f/4 i 70-180 mm f/2.8 G2 - zestaw idealny?
Czy dwa przystępne cenowo obiektywy o oryginalnych zakresach mogą zastąpić nam klasyczne trio reporterskich zoomów? Najnowsze konstrukcje Tamrona podważają utarte schematy i pokazują,...
8
Anja Niemi: In Character. Przekleństwo perfekcjonizmu [RECENZJA]
Anja Niemi: In Character. Przekleństwo perfekcjonizmu [RECENZJA]
Precyzyjnie budowane napięcie rodem z dreszczowców Hitchcocka, literackie inspiracje i kinowe wizualne tropy. Pierwsza retrospektywna książka Anji Niemi to fantastyczna podróż do świata jej...
7
Kraj w kolorze ziemi. Gruyaert i jego „Morocco” [RECENZJA]
Kraj w kolorze ziemi. Gruyaert i jego „Morocco” [RECENZJA]
Jeżeli o stopniu fascynacji danym miejscem decydowałaby liczba poświęconych mu książek fotograficznych, Harry Gruyaert mógłby śmiało pretendować do tytułu honorowego obywatela Maroka....
18
Powiązane artykuły