Najlepsze iPhone do zdjęć

Autor:

4 Styczeń 2022
Artykuł na: 6-9 minut

We wszystkich modelach iPhone cechą charakterystyczną jest bardzo dobra jakość zdjęć. Firma zadbała o to by usługi w tym zakresie były na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Amatorzy fotografii, koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł.

  • 1. Przystosowanie iPhone do zdjęć
  • 2. Klika aparatów
  • 3. Doskonałe selfie
  • 4. Obiektyw szerokokątny
  • 5. Dodatkowe opcje aparatu

Przystosowanie iPhone do zdjęć

Iphone od Apple daję możliwość robienia zdjęć, które dorównują niejednemu aparatowi cyfrowemu.  Telefony mają wbudowaną optyczną stabilizację obrazu, dzięki czemu możemy uzyskać bardzo wyraźne zdjęcia oraz nagrania.

Już iPhone 11 jakość zdjęć ma na bardzo wysokim poziomie ze względu na specjalnie oprogramowanie w telefonie redukujące błędy graficzne. Możesz fotografować oraz nagrywać filmy nawet w słabszym świetle, a wciąż pozostaną wyraźne.

Dzięki smartfonom iPhone możesz cieszyć się najlepszym aparatem, który zrobi ujęcia nocne, nagra filmik w zwolnionym tempie lub wykona ujęcia poklatkowe. Możliwości aparatu są naprawdę bardzo rozbudowane.

Telefony z jabłuszkiem są drogim wydatkiem, jednak musimy pamiętać, że płacimy za wysoką jakość urządzenia. Dobrym pomysłem dla osób, które chcą mieć wyszukany sprzęt, a jednoczenie nie przepłacić za dużo jest kupienie iPhone starszej generacji np. iPhone 11 pro max lub iPhone SE drugiej generacji.

Obecnie najnowszym modelem są iPhone 14, które bardzo mocno zaskakują zaawansowaną technologią.

Klika aparatów

Kilka aparatów w urządzeniu zwiększa nasze możliwości podczas fotografowania.

Najmocniejszy aparat daje zdjęcia najwyższej jakości, które zapewnia m.in automatyczna stabilizacja obrazu. Dzięki niej nie musisz się martwić o manualne ustawianie ostrości.

Na tym aparacie możesz wykorzystać zoom optyczny, który przybliży ujęcie i da bardzo satysfakcjonujący efekt. W sytuacji kiedy zależy Ci na jeszcze większym przybliżeniu wykorzystasz do tego zoom cyfrowy. Zoom cyfrowy jest mniej dokładny w porównaniu do zoomu optycznego, ale pozwala na przybliżeniu obrazu nawet 5 krotnie. Taką opcję spotkamy już w modelu z serii iPhone 11.

Lubisz robić zdjęcia małym detalom? Mamy świetną wiadomość, wśród aparatów znajdziesz taki, który jest przystosowany do ujęć w dużej skali. Aparat makro daje ostrość przedmiotów, które są ujmowane z bardzo bliskiej odległości. Tego typu świetny sprzęt spotkamy np. w modeli iPhone 11 lub iPhone 12.

Kolejny, nie mniej ważny aparat to kamera szerokokątna oraz przedni aparat.

Doskonałe selfie

Aparat przedni służy do robienia selfie. Nie da się zaprzeczyć, że pośród różnych marek smartfonów to właśnie iPhony królują w tej usłudze.

Iphone 13 pro max pozwoli Ci na zrobienie sobie świetnego zdjęcia bez pomocy osoby trzeciej. Obraz jest odsunięty w porównaniu do starych modeli smartfonów, dzięki temu jesteśmy w stanie uchwycić w kadrze większy obszar.

Również w wersji mini u iPhone spotkamy się z doskonałymi aparatami przednimi. Są to świetne linie telefonów, które mają swoich fanów ceniących sobie zgrabne urządzenia mieszczące się nawet w małej kieszeni.

Najnowszy model posiada system iOS 14, który pozwala na zrobienie lustrzanego dobicia w trybie selfie. Oznacza to, że uzyskamy dokładnie taki kadr jak widzimy go na ekranie telefonu. W tej linii smartwonów dodatkowo wbudowana jest opcja automatycznego poprawiania zdjęć.

Obiektyw szerokokątny

Za pomocą obiektywu szerokokątnego przede wszystkim wykonuje się zdjęcia krajobrazów.

Najnowsze iPhone mają wbudowany obiektyw ultraszerokokątny, który nie psuje jakości zdjęcia na jego krawędzi co jest bardzo często spotykane w przypadku tańszych modeli innych marek. W przypadku słabszych aparatów w tych miejscach obraz jest mocno zniekształcany.

Modele z serii 14 udostępniają opcję, która koryguje automatycznie zdjęcia szerokokątne, nadaje im wyrazistości i przy tym nie powoduje zbyt jaskrawych barw. Cały czas pozostają naturalne.

Dodatkowe opcje aparatu

Apart to nie jedynie zdjęcia, ale również nagrywanie wideo.

Wideo już od modeli iPhone 11 jesteś w stanie nagrać w technologii HD, która powoduje, że film jest bardzo dobrej jakości, nie zacina się i daje doskonały obraz. Wraz w obrazem w parze idzie świetny rejestrator dźwięku, który nie opóźnia go. Filmiki mają stabilizację obrazu i mogą być przybliżanie w trakcie nagrywania. W trakcie ich odtwarzania możesz przybliżyć obraz.

Jeżeli chcesz poprawić jakość zdjęcia iPhone 11 da Ci taką możliwość. W aplikacji aparat ma szereg możliwości na edycję oraz obróbkę gotowych zdjęć. Dzięki różnym funkcją wygląd zdjęć może się znacznie polepszyć.

Możesz też wprowadzać różne style fotograficzne przed zrobieniem ujęcia np. tryb czarno-biały lub odcienie sepii. Jeżeli chcesz zrobić wyjątkowe zdjęcie bliskiemu wybierz tryb portretowy, który skupia się na postaci i efektownie rozmazuje tło.

W przypadku kiedy chcesz zmienić tonację barw na zdjęciu, wystarczy, że wybierzesz cieplejszy styl. Kolory nabiorą wyrazistości i za każdym razem ujęcie będzie wyglądało jak zrobione w słoneczny dzień.

Co więcej iPhone daje możliwość świetnej segregacji zdjęć, dzięki czemu w dużo szybszy sposób znajdziesz interesujące Cię ujęcie oraz zapewnisz porządek na telefonie.

Wejdź na stronę https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe,seria!iphone-11.bhtml i zobacz dostępne modele.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Analizy
Świetne lampy i akcesoria w dobrej cenie - sprawdź z nami ofertę GlareOne
Świetne lampy i akcesoria w dobrej cenie - sprawdź z nami ofertę GlareOne
Marzeniem każdego fotografa i filmowca są trwałe i niedrogie akcesoria oświetleniowe. I wygląda na to, że to marzenie jest w stanie spełnić GlareOne. Przeglądamy ofertę polskiej...
12
Wakacyjny niezbędnik, czyli fotograficzne gadżety na letnie wyjazdy - część 2
Wakacyjny niezbędnik, czyli fotograficzne gadżety na letnie wyjazdy - część 2
Oto 2 część naszej corocznej check-listy sprzętu, dzięki której przywieziesz z wakacyjnych wypraw wspaniałe zdjęcia i odkryjesz nowe możliwości. Bo wypełnione wolnym czasem i wydarzeniami...
17
Nie trać czasu i pieniędzy na kitowy zoom. Oto najlepsze propozycje na pierwszy obiektyw
Nie trać czasu i pieniędzy na kitowy zoom. Oto najlepsze propozycje na pierwszy obiektyw
Kupiłeś aparat i z przerażeniem stwierdzasz, że lepsze zdjęcia nadal robi twój smartfon? Jeśli nadal korzystasz z dołączonego do zestawu zoomu, jak najszybciej wymień go na stałkę i...
24