"Sąd Ostateczny" Julii Sheveloff w Galerii Obok ZPAF

Warszawska Galeria Obok ZPAF zaprasza na wystawę apokaliptycznych prac o budzącym grozę tytule "Sąd Ostateczny". Julia Sheveloff zaprezentuje na niej cykl będący odważnym połączeniem fotoreportażu i abstrakcji. Wernisaż w najbliższy piątek, 28 maja. Wystawa potrwa do 20 czerwca.
Julia Sheveloff
Galeria Obok ZPAF zaprasza na otwarcie wystawy Julii Sheveloff zatytułowanej "Sąd Ostateczny". Wernisaż odbędzie się wyjątkowo w najbliższy piątek 28 maja o godz. 19:00.

Cykl fotograficzny zatytułowany "Sąd Ostateczny" jest śmiałym połączeniem fotoreportażu i fotograficznej sztuki abstrakcyjnej. Zderzenie tych dwóch nurtów i ich synkretyczne ujęcie prowokuje do podjęcia wciąż aktualnych, ważnych i w dzisiejszym świecie, rozważań egzystencjalnych - pisze o cyklu Julii Sheveloff Maria Wiśniewska.

Punktem wyjścia stał się uchwycony na gorąco obraz życia nocnych klubów - "świątyń" zabawy i zatracenia. Częściowe odrealnienie obrazów otworzyło pole do przedstawienia wieloznacznych metafor. Mocnym środkiem wyrazu stała się uniwersalizująca poszczególne obrazy cyklu zmienna barwa, której fotograf nadał rangę łącznika i symbolu.

Jednak podstawową treść cyklu fotografii prezentowanych na wystawie stanowią ludzie, uchwyceni w wirze zabawy. Pozbawienie ruchliwej masy ludzkich ciał wyraźnych konturów i oderwanie jej od praw fizycznych nadało zdjęciom walor uniwersalny. Tłum, a nie jednostka, jest obiektem obserwacji fotografa. Poprzez to zwielokrotnienie i wielogłosowość, umieszczone w ostrych kolorach, autorce udało się odnaleźć we współczesnych realiach odwołanie do estetyki średniowiecza, nawiązać do dramatycznych, czasem mrocznych, czasem budzących grozę - a zawsze ostrzegających - średniowiecznych obrazów Sądu Ostatecznego. Obrazy cyklu budzą filozoficzną refleksję i przypominają, że hedonizm, nihilizm, konsumpcjonizm to określenie obecne w opisie zjawisk współczesnego świata.


Julia SheveloffSąd Ostateczny
Wernisaż: 28.05, godz. 19:00
Termin: 20.05-20.06.2010

Galeria Obok ZPAF
Plac Zamkowy 8
Warszawa
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1