"W pościeli" - fotograficzne Walentynki w Złotych Tarasach

0
Marcin Grabowiecki
4 Luty 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Bielańska Grupa Fotograficzna i Złote Tarasy, zapraszają na wystawę "W pościeli". Zgromadzono na niej prace szesnastu autorów, którzy próbują zinterpretować ten niełatwy temat. Efekty ich pracy poznamy w niedzielę, 14 lutego o godz. 16:00 w warszawskich Złotych Tarasach.
fot. Michał Leja
Dla autorów wystawy pościel to przede wszystkim miejsce osobiste i intymne, w którym spędzamy niebagatelną, bo jedną trzecią swojego życia. "Wylegiwanie się to sztuka", "Polski facet w szwedzkiej pościeli","Mówię do niej idź spać!", "Od 3 miesięcy śpimy z mężem w pościeli wełnianej" to tylko niektóre z realizacji, które w zabawny, niekonwencjonalny sposób przedstawiają pościelowe sytuacje. Fotografie wykonane są w różnych stylistykach i technikach: od fotografii otworkowej, przez średnioformatowe klisze, klasyczną fotografię czarno-białą, cyfrę po eksperymentalne skany.

Autorzy wystawy: Adam Piechnat, Agnieszka Galas, Aleksandra Duralska, Anna Borys, Barbara Skarzyńska-Kamińska, David Rojkowski, Elżbieta Galas, Krzysztof Zaleski, Magdalena Wdowicz-Wierzbowska, Maja Fabczak, Marcin Łazicki, Małgorzata Brus, Michał Leja, Mirosława Kowalczuk, Paulina Jaśkowska, Paulina Michasiewicz-Suchocka.
fot. Anna Borys
Podczas wernisażu będzie ogłoszony otwarty konkurs fotograficzny Złotych Tarasów pt. "Uchwyć miasto. Stwórz unikalny portret Warszawy", zorganizowany we współpracy z OW ZPAF.

Wystawa "W pościeli" zorganizowana jest przez Złote Tarasy w Warszawie pod patronatem merytorycznym OW ZPAF.

Bielańska Grupa Fotograficzna to kilkanaścioro absolwentów Studium Fotografii ZPAF oraz innych szkół i kursów fotograficznych, spotykających się od ponad roku raz w miesiącu na Bielanach w celu fotografowania, dyskutowania o fotografii, przygotowywania projektów i wystaw fotograficznych. Członkowie grupy mają za sobą wystawy zbiorowe i indywidualne. Fotografują różnymi technikami i reprezentują odmienne wrażliwości. Animatorką grupy i kuratorką wystawy jest Basia Sokołowska, artystka, fotografka, edukatorka, felietonistka i recenzentka.
fot. Paulina Michasiewicz-Suchocka
W pościeli
Wernisaż: 14.02.2010, godz. 16:00
Termin: 14-26.02.2010, w godz. 10:00-20:00

Złote Tarasy
ul. Złota 59, Poziom 1, przy fontannie
Warszawa

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Rusza festiwal książek fotograficznych XPRINT 2019
Rusza festiwal książek fotograficznych XPRINT 2019
Tegoroczny festiwal książek fotograficznych XPRINT będzie miał nową formułę. Sekwencja kilkunastu premier zostanie uzupełniona o wystawy, spotkania z ekspertami i...
13
0
Pokaż swój projekt na Fotofestiwalu 2020. Zgłoszenia tylko do 4 grudnia
Pokaż swój projekt na Fotofestiwalu 2020. Zgłoszenia tylko do 4 grudnia
Trwa nabór w ramach Fotofestiwal Open Call 2020. To możliwości zrealizowania ciekawych projektów i zaprezentowania się szerokiej publiczności.
43
0
Podwójny cashback na Sony A7 III - 1400 zł upustu tylko do 5 grudnia
Podwójny cashback na Sony A7 III - 1400 zł upustu tylko do 5 grudnia
To prawdopodobnie najlepsza okazja na zakup pełnoklatkowego bezlusterkowca w ciągu ostatnich kilku lat. Do 5 grudnia możecie liczyć na podwójny zwrot pieniędzy w...
94
4
Powiązane artykuły