Wystawa Filipa Berendta w Galerii ZPAF i S-ka

Krakowska Galeria ZPAF i S-ka zaprasza na otwarcie wystawy Filipa Berendta "Tranzyt". Odbędzie się on w piątek, 6 listopada o godz. 20:00.
Wystawę Filipa Berendta zatytułowaną "Tranzyt" będzie można oglądać w krakowskiej Galerii ZPAF i S-ka od 7 listopada do 19 grudnia. O projekcie pisze Marta Lisok:

Berendta fascynują "wstrętne" kombinacje - takie, na które patrzy się jednym okiem, prawie odwracając z niesmakiem głowę. Uwodzicielsko wilgotne, śliskie i rozkładające się. Prawdopodobnie śmierdzące. Charakteryzują go ślepe zaułki zestawień: wybujałych, odrażających; tych, które nie pilnują symetrii i elegancji. Jego fotografie jako nagłe odsłonięcia abstrakcyjnych konfiguracji przywołują odczucia towarzyszące zaglądaniu pod skórę, odsuwaniu szafek, wyjmowaniu książek z półki, odrywaniu tapet, kasetonów, płytek i boazerii, podnoszeniu wykładzin, zdejmowaniu obrazów.

Filip BerendtUrodził się w 1975 w Łodzi. Skończył fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2001) i grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (2005). Mieszka i pracuje w Warszawie. Laureat sittcomm.award 2008 - międzynarodowej nagrody fotograficznej, która od 2010 roku przyznawana będzie na Miesiącu Fotografii w Krakowie.

Filip BerendtTranzyt
Wernisaż: 6.11, godz. 20:00
Termin: 7.11-19.12

Galeria ZPAF i S-ka
ul. św. Tomasza 24
Kraków
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
3
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1