Wystawa "Sport dla niewysportowanych" w Galerii ZPAF i S-ka

0
Marcin Grabowiecki
22 Wrzesień 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
Zapraszamy na wernisaż zbiorowej wystawy zatytułowanej "Sport dla niewysportowanych", który odbędzie się w czwartek, 24 września o godz. 20.00 w krakowskiej Galerii ZPAF i S-ka.
fot. Julia Zborowska, Zwis Czysty, 2005.
Wystawa "Sport dla niewysportowanych" to zbiorowy projekt, w którym udział bierze dziesiątka polskich artystów. Prezentację możemy oglądać do 31 października.

Jedna z najważniejszych aktywności ludzkich? Inspiracja dla artystów? Pożywka dla poetów? Otwierana w ostatnich dniach września wystawa w galerii ZPAF i S-ka podejmuje problematykę sportu i aktywności fizycznej w polskiej sztuce. Kurator projektu - Dawid Radziszewski - właściciel poznańskiej Galerii Pies, mówi:

Interesuje mnie realizowanie aktywności fizycznej podczas powstawiania prac bądź takie prace, które ten wysiłek fizyczny obrazują. Wybrałem obiekty, które posłużą mi do ułożenia pewnej narracji i katalogu aktywności fizycznych uprawianych w sztuce przez artystów. Środowisko plastyczne nie kojarzy się zbyt sportowo, wystawa ma na celu walkę z tym stereotypem. Na wystawie znajdą się nie tylko fotografie, są też inne media o proweniencji fotograficznej oraz prace, które z fotografią nie mają nic wspólnego, ale są ciekawe. Żadna z prac nie powstała specjalnie na tę wystawę i większość jest już do znudzenia znana.

W wystawie udział biorą: Łukasz Jastrubczak, Małgorzata Mazur, Anna Molska, Paulina Ołowska, Agnieszka Polska, Adam Rzepecki, Zdzisław Sosnowski, Zbigniew Warpechowski, Wunderteam i Julia Zborowska. Prezentacja w krakowskiej Galerii ZPAF i S-ka zamyka wakacyjny cykl wyjazdów poznańskiej Galerii Pies.

Sport dla niewysportowanych
Wernisaż: 24.09, godz. 20:00
Termin: 25.09-31.10, pon-sb: 12-18, czwartki: 12-20

Galeria ZPAF i S-ka
ul. św. Tomasza 24
Kraków

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Malarz, rysownik, performer, tworzył też obiekty i instalacje, fotografując wykreowaną przez siebie rzeczywistość. W 10. rocznicę śmierci Mikołaja Smoczyńskiego będziemy mieli możliwość...
0
0
Rusza zimowy cashback Fujifilm - można oszczędzić nawet 1720 zł
Rusza zimowy cashback Fujifilm - można oszczędzić nawet 1720 zł
Jesień i początek zimy będzie doskonałym czasem na zakup aparatów i obiektywów Fujifilm. W ramach najnowszej promocji cashback możemy otrzymać zwrot części pieniędzy wydanych na aparat.  W akcji...
4
0
Psychologia 550-latki według Wojtka Wieteski – wernisaż wystawy Lola van der W.
Psychologia 550-latki według Wojtka Wieteski – wernisaż wystawy Lola van der W.
Punktem wyjścia dla cyklu fotografii Lola van der W. jest fascynacja jednym z najbardziej tajemniczych obrazów w historii sztuki – Portretem Damy autorstwa Rogiera van der Weydena z 1460 roku....
7
0
Powiązane artykuły