Wystawa "Sport dla niewysportowanych" w Galerii ZPAF i S-ka

Zapraszamy na wernisaż zbiorowej wystawy zatytułowanej "Sport dla niewysportowanych", który odbędzie się w czwartek, 24 września o godz. 20.00 w krakowskiej Galerii ZPAF i S-ka.
fot. Julia Zborowska, Zwis Czysty, 2005.
Wystawa "Sport dla niewysportowanych" to zbiorowy projekt, w którym udział bierze dziesiątka polskich artystów. Prezentację możemy oglądać do 31 października.

Jedna z najważniejszych aktywności ludzkich? Inspiracja dla artystów? Pożywka dla poetów? Otwierana w ostatnich dniach września wystawa w galerii ZPAF i S-ka podejmuje problematykę sportu i aktywności fizycznej w polskiej sztuce. Kurator projektu - Dawid Radziszewski - właściciel poznańskiej Galerii Pies, mówi:

Interesuje mnie realizowanie aktywności fizycznej podczas powstawiania prac bądź takie prace, które ten wysiłek fizyczny obrazują. Wybrałem obiekty, które posłużą mi do ułożenia pewnej narracji i katalogu aktywności fizycznych uprawianych w sztuce przez artystów. Środowisko plastyczne nie kojarzy się zbyt sportowo, wystawa ma na celu walkę z tym stereotypem. Na wystawie znajdą się nie tylko fotografie, są też inne media o proweniencji fotograficznej oraz prace, które z fotografią nie mają nic wspólnego, ale są ciekawe. Żadna z prac nie powstała specjalnie na tę wystawę i większość jest już do znudzenia znana.

W wystawie udział biorą: Łukasz Jastrubczak, Małgorzata Mazur, Anna Molska, Paulina Ołowska, Agnieszka Polska, Adam Rzepecki, Zdzisław Sosnowski, Zbigniew Warpechowski, Wunderteam i Julia Zborowska. Prezentacja w krakowskiej Galerii ZPAF i S-ka zamyka wakacyjny cykl wyjazdów poznańskiej Galerii Pies.

Sport dla niewysportowanych
Wernisaż: 24.09, godz. 20:00
Termin: 25.09-31.10, pon-sb: 12-18, czwartki: 12-20

Galeria ZPAF i S-ka
ul. św. Tomasza 24
Kraków
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
3
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1