Wystawa "Sport dla niewysportowanych" w Galerii ZPAF i S-ka

0
Marcin Grabowiecki
22 Wrzesień 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
Zapraszamy na wernisaż zbiorowej wystawy zatytułowanej "Sport dla niewysportowanych", który odbędzie się w czwartek, 24 września o godz. 20.00 w krakowskiej Galerii ZPAF i S-ka.
fot. Julia Zborowska, Zwis Czysty, 2005.

Wystawa "Sport dla niewysportowanych" to zbiorowy projekt, w którym udział bierze dziesiątka polskich artystów. Prezentację możemy oglądać do 31 października.

Jedna z najważniejszych aktywności ludzkich? Inspiracja dla artystów? Pożywka dla poetów? Otwierana w ostatnich dniach września wystawa w galerii ZPAF i S-ka podejmuje problematykę sportu i aktywności fizycznej w polskiej sztuce. Kurator projektu - Dawid Radziszewski - właściciel poznańskiej Galerii Pies, mówi:

Interesuje mnie realizowanie aktywności fizycznej podczas powstawiania prac bądź takie prace, które ten wysiłek fizyczny obrazują. Wybrałem obiekty, które posłużą mi do ułożenia pewnej narracji i katalogu aktywności fizycznych uprawianych w sztuce przez artystów. Środowisko plastyczne nie kojarzy się zbyt sportowo, wystawa ma na celu walkę z tym stereotypem. Na wystawie znajdą się nie tylko fotografie, są też inne media o proweniencji fotograficznej oraz prace, które z fotografią nie mają nic wspólnego, ale są ciekawe. Żadna z prac nie powstała specjalnie na tę wystawę i większość jest już do znudzenia znana.

W wystawie udział biorą: Łukasz Jastrubczak, Małgorzata Mazur, Anna Molska, Paulina Ołowska, Agnieszka Polska, Adam Rzepecki, Zdzisław Sosnowski, Zbigniew Warpechowski, Wunderteam i Julia Zborowska. Prezentacja w krakowskiej Galerii ZPAF i S-ka zamyka wakacyjny cykl wyjazdów poznańskiej Galerii Pies.

Sport dla niewysportowanych

Wernisaż: 24.09, godz. 20:00
Termin: 25.09-31.10, pon-sb: 12-18, czwartki: 12-20

Galeria ZPAF i S-ka
ul. św. Tomasza 24
Kraków

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Podwójny cashback na Sony A7 II i obiektyw FE 85 mm f/1.8 - prezent na zakończenie zimowych promocji
Podwójny cashback na Sony A7 II i obiektyw FE 85 mm f/1.8 - prezent na zakończenie zimowych promocji
Najbliższe dni będą doskonałą okazją do skompletowania pełnoklatkowego zestawu do fotografii portretowej. Na zakończenie zimowej akcji cashback dealerzy Sony oferują...
5
0
Czy ekstremalne przeżycia mogą uzdrawiać? Przekonaj się na wystawie Anny Gondek-Grodkiewicz
Czy ekstremalne przeżycia mogą uzdrawiać? Przekonaj się na wystawie Anny Gondek-Grodkiewicz
Zdjęcia Anny Gondek-Grodkiewicz są piękne i pokazują nam rzeczy nieznane, choć geograficznie bliskie. A jednak to nie...
86
0
Adobe CC z kalibratorami X-Rite za darmo tylko do końca stycznia
Adobe CC z kalibratorami X-Rite za darmo tylko do końca stycznia
Dobiega końca promocja, w ramach której przy zakupie określonych produktów X-Rite możecie otrzymać roczną subskrypcje Planu Fotograficznego Adobe Creative Cloud....
2
4
Powiązane artykuły