Ulubione zdjęcia Marty Zasępy

W najbliższą sobotę, 6 października w warszawskiej Coffee Karma odbędzie się wernisaż artystki młodego pokolenia - Marty Zasępy. Na wystawie będzie można zobaczyć fotografie, które artystka szczególnie lubi. Wbrew pozorom, ekspozycja zatytułowana "te lubię" jest spójna.
fot. Marta Zasępa z wystawy "te lubię"

Marta Zasępa (ur. 1974) mieszka i pracuje w Warszawie. Absolwentka Wydziału Romanistyki na Uniwersytecie Warszawskim, w 2005 roku ukończyła Warszawską Szkołę Fotografii dyplomem Krajobrazy Wewnętrzne w pracowni fotografii artystycznej Mariana Schmidta. Autorka między innymi zbioru fotografii Warszawa tu mieszkam 2006/2007, który ukazał się w wydanym przez Fundację Bęc Zmiana notesie "Notes.from.Warsaw 2007" oraz serii Przestrzeni dziur szukam i Matką być?. W 2005 roku razem z Anetą Solak stworzyła dokumentalny cykl Polska Rzeczpospolita Bajkowa ukazujący barwną stronę polskich miast i miasteczek. Projekt opublikowano w "Wysokich Obcasach" - dodatku do "Gazety Wyborczej".

Pracę Marty Zasępy można było zobaczyć między innymi w kuratorskim projekcie Galerii Luksfera Czerwony Namiot, prezentowanym w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie w 2007 roku i projekcie zbiorowym Teraz Polska, pokazywanym na terenie całego kraju. W 2006 roku swoje prace zaprezentowała na prestiżowym festiwalu Mois de la Photo "Off" w Paryżu. We wrześniu br. jej fotografia zdobiła okładkę miesięcznika "Architektura".

Artystka od kilku lat prowadzi warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży, zajmuje się również ceramiką artystyczną w pracowni "Keramos" na warszawskim Żoliborzu.

fot. Marta Zasępa z wystawy "te lubię"

Kocham ciszę, pustkę, prostotę i jaskrawe kolory,
W obrazie szukam innej rzeczywistości, staję przed nią i wchodzę,
Świat na granicy wibruje i wciąga,
Czasami przejścia są zamknięte
Tu wydawały się być otwarte...

Tak naprawdę nie umiem opowiadać o moich zdjęciach. Fascynuje mnie ich znajdywanie.
Nie jestem teoretykiem, kieruję się głównie intuicją i odczuwaniem. Fotografie, które wybrałam mają dla mnie wiele znaczeń. Ale przede wszystkim bardzo je lubię.
- Marta Zasępa

Zapraszamy na stronę Marty Zasępy.


Marta Zasępa te lubię
wernisaż wystawy: 6 października 2007 godzina 20

Coffee Karma
ul. Zbawiciela 3/5, Warszawa


Magazyn fotopolis.pl objął wystawę patronatem medialnym.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0