Ulubione zdjęcia Marty Zasępy

W najbliższą sobotę, 6 października w warszawskiej Coffee Karma odbędzie się wernisaż artystki młodego pokolenia - Marty Zasępy. Na wystawie będzie można zobaczyć fotografie, które artystka szczególnie lubi. Wbrew pozorom, ekspozycja zatytułowana "te lubię" jest spójna.
fot. Marta Zasępa z wystawy "te lubię"

Marta Zasępa (ur. 1974) mieszka i pracuje w Warszawie. Absolwentka Wydziału Romanistyki na Uniwersytecie Warszawskim, w 2005 roku ukończyła Warszawską Szkołę Fotografii dyplomem Krajobrazy Wewnętrzne w pracowni fotografii artystycznej Mariana Schmidta. Autorka między innymi zbioru fotografii Warszawa tu mieszkam 2006/2007, który ukazał się w wydanym przez Fundację Bęc Zmiana notesie "Notes.from.Warsaw 2007" oraz serii Przestrzeni dziur szukam i Matką być?. W 2005 roku razem z Anetą Solak stworzyła dokumentalny cykl Polska Rzeczpospolita Bajkowa ukazujący barwną stronę polskich miast i miasteczek. Projekt opublikowano w "Wysokich Obcasach" - dodatku do "Gazety Wyborczej".

Pracę Marty Zasępy można było zobaczyć między innymi w kuratorskim projekcie Galerii Luksfera Czerwony Namiot, prezentowanym w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie w 2007 roku i projekcie zbiorowym Teraz Polska, pokazywanym na terenie całego kraju. W 2006 roku swoje prace zaprezentowała na prestiżowym festiwalu Mois de la Photo "Off" w Paryżu. We wrześniu br. jej fotografia zdobiła okładkę miesięcznika "Architektura".

Artystka od kilku lat prowadzi warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży, zajmuje się również ceramiką artystyczną w pracowni "Keramos" na warszawskim Żoliborzu.

fot. Marta Zasępa z wystawy "te lubię"

Kocham ciszę, pustkę, prostotę i jaskrawe kolory,
W obrazie szukam innej rzeczywistości, staję przed nią i wchodzę,
Świat na granicy wibruje i wciąga,
Czasami przejścia są zamknięte
Tu wydawały się być otwarte...

Tak naprawdę nie umiem opowiadać o moich zdjęciach. Fascynuje mnie ich znajdywanie.
Nie jestem teoretykiem, kieruję się głównie intuicją i odczuwaniem. Fotografie, które wybrałam mają dla mnie wiele znaczeń. Ale przede wszystkim bardzo je lubię.
- Marta Zasępa

Zapraszamy na stronę Marty Zasępy.


Marta Zasępa te lubię
wernisaż wystawy: 6 października 2007 godzina 20

Coffee Karma
ul. Zbawiciela 3/5, Warszawa


Magazyn fotopolis.pl objął wystawę patronatem medialnym.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8