Ulubione zdjęcia Marty Zasępy

W najbliższą sobotę, 6 października w warszawskiej Coffee Karma odbędzie się wernisaż artystki młodego pokolenia - Marty Zasępy. Na wystawie będzie można zobaczyć fotografie, które artystka szczególnie lubi. Wbrew pozorom, ekspozycja zatytułowana "te lubię" jest spójna.
fot. Marta Zasępa z wystawy "te lubię"

Marta Zasępa (ur. 1974) mieszka i pracuje w Warszawie. Absolwentka Wydziału Romanistyki na Uniwersytecie Warszawskim, w 2005 roku ukończyła Warszawską Szkołę Fotografii dyplomem Krajobrazy Wewnętrzne w pracowni fotografii artystycznej Mariana Schmidta. Autorka między innymi zbioru fotografii Warszawa tu mieszkam 2006/2007, który ukazał się w wydanym przez Fundację Bęc Zmiana notesie "Notes.from.Warsaw 2007" oraz serii Przestrzeni dziur szukam i Matką być?. W 2005 roku razem z Anetą Solak stworzyła dokumentalny cykl Polska Rzeczpospolita Bajkowa ukazujący barwną stronę polskich miast i miasteczek. Projekt opublikowano w "Wysokich Obcasach" - dodatku do "Gazety Wyborczej".

Pracę Marty Zasępy można było zobaczyć między innymi w kuratorskim projekcie Galerii Luksfera Czerwony Namiot, prezentowanym w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie w 2007 roku i projekcie zbiorowym Teraz Polska, pokazywanym na terenie całego kraju. W 2006 roku swoje prace zaprezentowała na prestiżowym festiwalu Mois de la Photo "Off" w Paryżu. We wrześniu br. jej fotografia zdobiła okładkę miesięcznika "Architektura".

Artystka od kilku lat prowadzi warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży, zajmuje się również ceramiką artystyczną w pracowni "Keramos" na warszawskim Żoliborzu.

fot. Marta Zasępa z wystawy "te lubię"

Kocham ciszę, pustkę, prostotę i jaskrawe kolory,
W obrazie szukam innej rzeczywistości, staję przed nią i wchodzę,
Świat na granicy wibruje i wciąga,
Czasami przejścia są zamknięte
Tu wydawały się być otwarte...

Tak naprawdę nie umiem opowiadać o moich zdjęciach. Fascynuje mnie ich znajdywanie.
Nie jestem teoretykiem, kieruję się głównie intuicją i odczuwaniem. Fotografie, które wybrałam mają dla mnie wiele znaczeń. Ale przede wszystkim bardzo je lubię.
- Marta Zasępa

Zapraszamy na stronę Marty Zasępy.


Marta Zasępa te lubię
wernisaż wystawy: 6 października 2007 godzina 20

Coffee Karma
ul. Zbawiciela 3/5, Warszawa


Magazyn fotopolis.pl objął wystawę patronatem medialnym.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0