Ulubione zdjęcia Marty Zasępy

W najbliższą sobotę, 6 października w warszawskiej Coffee Karma odbędzie się wernisaż artystki młodego pokolenia - Marty Zasępy. Na wystawie będzie można zobaczyć fotografie, które artystka szczególnie lubi. Wbrew pozorom, ekspozycja zatytułowana "te lubię" jest spójna.
fot. Marta Zasępa z wystawy "te lubię"

Marta Zasępa (ur. 1974) mieszka i pracuje w Warszawie. Absolwentka Wydziału Romanistyki na Uniwersytecie Warszawskim, w 2005 roku ukończyła Warszawską Szkołę Fotografii dyplomem Krajobrazy Wewnętrzne w pracowni fotografii artystycznej Mariana Schmidta. Autorka między innymi zbioru fotografii Warszawa tu mieszkam 2006/2007, który ukazał się w wydanym przez Fundację Bęc Zmiana notesie "Notes.from.Warsaw 2007" oraz serii Przestrzeni dziur szukam i Matką być?. W 2005 roku razem z Anetą Solak stworzyła dokumentalny cykl Polska Rzeczpospolita Bajkowa ukazujący barwną stronę polskich miast i miasteczek. Projekt opublikowano w "Wysokich Obcasach" - dodatku do "Gazety Wyborczej".

Pracę Marty Zasępy można było zobaczyć między innymi w kuratorskim projekcie Galerii Luksfera Czerwony Namiot, prezentowanym w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie w 2007 roku i projekcie zbiorowym Teraz Polska, pokazywanym na terenie całego kraju. W 2006 roku swoje prace zaprezentowała na prestiżowym festiwalu Mois de la Photo "Off" w Paryżu. We wrześniu br. jej fotografia zdobiła okładkę miesięcznika "Architektura".

Artystka od kilku lat prowadzi warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży, zajmuje się również ceramiką artystyczną w pracowni "Keramos" na warszawskim Żoliborzu.

fot. Marta Zasępa z wystawy "te lubię"

Kocham ciszę, pustkę, prostotę i jaskrawe kolory,
W obrazie szukam innej rzeczywistości, staję przed nią i wchodzę,
Świat na granicy wibruje i wciąga,
Czasami przejścia są zamknięte
Tu wydawały się być otwarte...

Tak naprawdę nie umiem opowiadać o moich zdjęciach. Fascynuje mnie ich znajdywanie.
Nie jestem teoretykiem, kieruję się głównie intuicją i odczuwaniem. Fotografie, które wybrałam mają dla mnie wiele znaczeń. Ale przede wszystkim bardzo je lubię.
- Marta Zasępa

Zapraszamy na stronę Marty Zasępy.


Marta Zasępa te lubię
wernisaż wystawy: 6 października 2007 godzina 20

Coffee Karma
ul. Zbawiciela 3/5, Warszawa


Magazyn fotopolis.pl objął wystawę patronatem medialnym.
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7