Ulubione zdjęcia Marty Zasępy

0
Marta Sinior
2 Październik 2007
Artykuł na: 2-3 minuty
W najbliższą sobotę, 6 października w warszawskiej Coffee Karma odbędzie się wernisaż artystki młodego pokolenia - Marty Zasępy. Na wystawie będzie można zobaczyć fotografie, które artystka szczególnie lubi. Wbrew pozorom, ekspozycja zatytułowana "te lubię" jest spójna.
fot. Marta Zasępa z wystawy "te lubię"

Marta Zasępa (ur. 1974) mieszka i pracuje w Warszawie. Absolwentka Wydziału Romanistyki na Uniwersytecie Warszawskim, w 2005 roku ukończyła Warszawską Szkołę Fotografii dyplomem Krajobrazy Wewnętrzne w pracowni fotografii artystycznej Mariana Schmidta. Autorka między innymi zbioru fotografii Warszawa tu mieszkam 2006/2007, który ukazał się w wydanym przez Fundację Bęc Zmiana notesie "Notes.from.Warsaw 2007" oraz serii Przestrzeni dziur szukam i Matką być?. W 2005 roku razem z Anetą Solak stworzyła dokumentalny cykl Polska Rzeczpospolita Bajkowa ukazujący barwną stronę polskich miast i miasteczek. Projekt opublikowano w "Wysokich Obcasach" - dodatku do "Gazety Wyborczej".

Pracę Marty Zasępy można było zobaczyć między innymi w kuratorskim projekcie Galerii Luksfera Czerwony Namiot, prezentowanym w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie w 2007 roku i projekcie zbiorowym Teraz Polska, pokazywanym na terenie całego kraju. W 2006 roku swoje prace zaprezentowała na prestiżowym festiwalu Mois de la Photo "Off" w Paryżu. We wrześniu br. jej fotografia zdobiła okładkę miesięcznika "Architektura".

Artystka od kilku lat prowadzi warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży, zajmuje się również ceramiką artystyczną w pracowni "Keramos" na warszawskim Żoliborzu.

fot. Marta Zasępa z wystawy "te lubię"

Kocham ciszę, pustkę, prostotę i jaskrawe kolory,
W obrazie szukam innej rzeczywistości, staję przed nią i wchodzę,
Świat na granicy wibruje i wciąga,
Czasami przejścia są zamknięte
Tu wydawały się być otwarte...

Tak naprawdę nie umiem opowiadać o moich zdjęciach. Fascynuje mnie ich znajdywanie.
Nie jestem teoretykiem, kieruję się głównie intuicją i odczuwaniem. Fotografie, które wybrałam mają dla mnie wiele znaczeń. Ale przede wszystkim bardzo je lubię.
- Marta Zasępa

Zapraszamy na stronę Marty Zasępy.


Marta Zasępa te lubię
wernisaż wystawy: 6 października 2007 godzina 20

Coffee Karma
ul. Zbawiciela 3/5, Warszawa


Magazyn fotopolis.pl objął wystawę patronatem medialnym.
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Reportaż to coraz bardziej popularny trend w fotografii ślubnej. Jeżeli chcielibyście rozwijać się w tym kierunku, zarezerwujcie w swoim kalendarzu datę 20...
0
0
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
Fujifilm rusza z wakacyjną promocją na modele X-T3 i X-T30. Do 22 września, kupując aparat w zestawie z wybranymi szkłami możemy otrzymać 430 zł rabatu.
0
0
Odkryj wewnętrzny świat fotografii na wystawie „Obrazy metafor II”
Odkryj wewnętrzny świat fotografii na wystawie „Obrazy metafor II”
Już dziś (22 lipca) w Galeria Katowice wernisaż drugiej odsłony cyklu „Obrazy metafor“, którego autorami są Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa. Projekt przedstawia...
0
0