Fofotestiwal Open Call 2024 - pokaż swoje projekty w ramach Programu Otwartego

Autor: Redakcja Fotopolis

17 Listopad 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Wystartował nabór zgłoszeń do Programu Otwartego przyszłorocznej edycji Fotofestiwalu. Aplikacje można składać do 15 grudnia.

Chcesz dołączyć do artystów i artystek Fotofestiwalu 2024? Weź udział w naborze projektów! Wystartował nabór do sekcji Open Call, która co roku pokazuje najciekawsze nadesłane projekty artystyczne z całego świata.

Fotofestiwal – Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi powstał w 2001 roku, jako jedno z pierwszych wydarzeń fotograficznych w Europie Środkowej. Znany jest nie tylko z doskonałych programów kuratorskich, przygotowywanych we współpracy ze światowej klasy specjalistami i specjalistkami, ale także z wyjątkowej atmosfery. Wystawy, dyskusje, warsztaty i koncerty organizujemy w poprzemysłowych przestrzeniach Łodzi. Prezentujemy różne oblicza fotografii, ale dbamy także o to, aby festiwal był przestrzenią spotkań, rozmów i wymiany doświadczeń.

Open Call - Program otwarty

Nabór do Programu Otwartego to szansa na pokazanie swoich prac licznej publiczności Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi, w czerwcu 2024 roku. Szukamy artystów i artystek o wyjątkowej osobowości i projektów prezentujących odważne wizje. Nabór w tej kategorii jest otwarty - bez ograniczeń tematycznych i wiekowych.

Do jury zapraszamy specjalistów i specjalistki z najważniejszych na świecie mediów i instytucji fotograficznych. Wśród nadesłanych projektów Jury wybierze w tej kategorii pięć, które, przy współpracy z kuratorami i kuratorkami Fotofestiwalu, zostaną zaprezentowane w formie wystawy.

Spośród nadesłanych projektów co roku nominujemy co najmniej jednego artystę / jedną artystkę do udziału w międzynarodowym projekcie FUTURES. FUTURES to europejska platforma fotograficzna zrzeszająca globalną społeczność fotograficzną w celu zapewnienia wsparcia i rozwoju zawodowego wschodzącym fotografom i fotografkom z całego świata.

Wybrani twórcy otrzymują:

  • wystawę finałowych projektów podczas Fotofestiwalu w Łodzi (czerwiec 2024, ponad 20.000 widzów);
  • wynagrodzenie artystyczne (400 euro);
  • zakwaterowanie na weekend otwarcia festiwalu;
  • pokrycie kosztów przyjazdu (do 200 euro);
  • budżet na produkcję prac (500 euro).

Jak aplikować?

Zgłoszenia można nadsyłać poprzez formularz zgłoszeniowy na platformie Picter. Zgłoszenie powinno zawierać kompletny projekt fotograficzny składający się z 10-20 zdjęć wraz opisem. Każdy uczestnik może maksymalnie zgłosić dwa projekty.

Więc informacji na stronie fotofestiwal.com.

(fot. okładkowa: Gabriele Cecconi, Finalista Fotofestiwal Open Call 2023)

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
W poszukiwaniu decydującego momentu - Lucia Mugnolo na wystawie w Szczecinie
W poszukiwaniu decydującego momentu - Lucia Mugnolo na wystawie w Szczecinie
Willa Lentza w Szczecinie zaprasza na wystawę Lucii Mugnolo, która zabiera nas do rodzinnego miasta fotografki. „W poszukiwaniu decydującego momentu” zabiera oglądających na wyprawę...
0
Bruno Barbey. Zawsze w Ruchu - wystawa kultowego fotografa Magnum w Muzeum Narodowym w Warszawie
Bruno Barbey. Zawsze w Ruchu - wystawa kultowego fotografa Magnum w Muzeum Narodowym w Warszawie
Choć w swojej 40-letniej karierze odwiedził 5 kontynentów, dokumentując oblicze wielu konfliktów, stale odrzucał łatkę fotografa wojennego. Zamiast tego najbardziej interesowało go...
15
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
Pix.House zaprasza na autorską wystawę Emilii Martin, laureatki tegorocznego konkursu fotografii dokumentalnej Talent Roku 2023. Zdjęcia można oglądać do 14 grudnia.
3