Fofotestiwal Open Call 2024 - pokaż swoje projekty w ramach Programu Otwartego

Autor: Redakcja Fotopolis

17 Listopad 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Wystartował nabór zgłoszeń do Programu Otwartego przyszłorocznej edycji Fotofestiwalu. Aplikacje można składać do 15 grudnia.

Chcesz dołączyć do artystów i artystek Fotofestiwalu 2024? Weź udział w naborze projektów! Wystartował nabór do sekcji Open Call, która co roku pokazuje najciekawsze nadesłane projekty artystyczne z całego świata.

Fotofestiwal – Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi powstał w 2001 roku, jako jedno z pierwszych wydarzeń fotograficznych w Europie Środkowej. Znany jest nie tylko z doskonałych programów kuratorskich, przygotowywanych we współpracy ze światowej klasy specjalistami i specjalistkami, ale także z wyjątkowej atmosfery. Wystawy, dyskusje, warsztaty i koncerty organizujemy w poprzemysłowych przestrzeniach Łodzi. Prezentujemy różne oblicza fotografii, ale dbamy także o to, aby festiwal był przestrzenią spotkań, rozmów i wymiany doświadczeń.

Open Call - Program otwarty

Nabór do Programu Otwartego to szansa na pokazanie swoich prac licznej publiczności Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi, w czerwcu 2024 roku. Szukamy artystów i artystek o wyjątkowej osobowości i projektów prezentujących odważne wizje. Nabór w tej kategorii jest otwarty - bez ograniczeń tematycznych i wiekowych.

Do jury zapraszamy specjalistów i specjalistki z najważniejszych na świecie mediów i instytucji fotograficznych. Wśród nadesłanych projektów Jury wybierze w tej kategorii pięć, które, przy współpracy z kuratorami i kuratorkami Fotofestiwalu, zostaną zaprezentowane w formie wystawy.

Spośród nadesłanych projektów co roku nominujemy co najmniej jednego artystę / jedną artystkę do udziału w międzynarodowym projekcie FUTURES. FUTURES to europejska platforma fotograficzna zrzeszająca globalną społeczność fotograficzną w celu zapewnienia wsparcia i rozwoju zawodowego wschodzącym fotografom i fotografkom z całego świata.

Wybrani twórcy otrzymują:

  • wystawę finałowych projektów podczas Fotofestiwalu w Łodzi (czerwiec 2024, ponad 20.000 widzów);
  • wynagrodzenie artystyczne (400 euro);
  • zakwaterowanie na weekend otwarcia festiwalu;
  • pokrycie kosztów przyjazdu (do 200 euro);
  • budżet na produkcję prac (500 euro).

Jak aplikować?

Zgłoszenia można nadsyłać poprzez formularz zgłoszeniowy na platformie Picter. Zgłoszenie powinno zawierać kompletny projekt fotograficzny składający się z 10-20 zdjęć wraz opisem. Każdy uczestnik może maksymalnie zgłosić dwa projekty.

Więc informacji na stronie fotofestiwal.com.

(fot. okładkowa: Gabriele Cecconi, Finalista Fotofestiwal Open Call 2023)

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Tu jest wojna” - wystawa zdjęć Wojtka Grzędzińskiego z tekstami Pawła Reszki
„Tu jest wojna” - wystawa zdjęć Wojtka Grzędzińskiego z tekstami Pawła Reszki
Leica Store & Gallery Warszawa zaprasza na wystawę fotografii wybitnego polskiego fotoreportera Wojtka Grzędzińskiego. Fotografiom towarzyszą teksty Pawła Reszki, znanego dziennikarza,...
2
Bryan Schutmaat po raz pierwszy w Polsce. Kowalsky Gallery zaprasza na wystawę County Road
Bryan Schutmaat po raz pierwszy w Polsce. Kowalsky Gallery zaprasza na wystawę County Road
Na zdjęciach pokazuje ludzi oraz krajobrazy zachodniej części USA w sposób daleki od tego co można zobaczyć w mediach. Z wystawą County Road Bryan Schutmaat zawita do Bochni.
2
„Bebok” - wystawa Karoliny Jonderko w Białymstoku
„Bebok” - wystawa Karoliny Jonderko w Białymstoku
Galeria Śledzińskich zaprasza na wystawę jednej z najbardziej utalentowanych polskich dokumentalistek. Projekt „Bebok” powstał w ramach zeszłorocznej Kolekcji Wrzesińskiej i opowiada o...
4
Powiązane artykuły